Skip to main content

Lacné letenky Malajzia

Malajzia - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Malajzie

Zaujímavé info o Malajzii

Kuala Lumpur, Penang, Langkawi, Borneo. Dovolenka v Malajzii má čo ponúknuť aj tým najnáročnejším cestovateľom. Je to skvelá voľba pre začínajúcich aj skúsených cestovateľov. Doprava funguje výborne, ceny sú nízke, s miestnymi sa bez problémov dohovoríte po anglicky. V Malajzii spoznáte na menšom priestore rôzne kultúry, náboženstvá, výbornú gastronómiu, pláže, prales aj čajové plantáže.

Cestovanie v Malajzii je veľmi príjemné, pretože vzdialenosti nie sú až také veľké ako v iných ázijských krajinách. Spoznávanie Malajzie pravdepodobne zahájite v Kuala Lumpur, Penangu, Langkawi ale možno si vyberiete vstup z juhu, od Singapuru. Lacné letenky do Malajzie viete z Európy rezervovať do všetkých spomínaných miest.

Letenky do Malajzie rezervujete lacno z Viedne, Budapešti i Prahy. Do Kuala Lumpur sa dostanete veľmi komfortne so spoločnosťami Emirates, Qatar Airways, British Airways, Turkish Airlines či Thai Airways. Priamy let do Malajzie z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Malajzii

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur je jedno z najmodernejších miest Juhovýchodnej Ázie. Plné mrakodrapov, skvelého street-foodu a ešte lepších zážitkov. Kombinuje sa tu luxus Západu okorenený ázijskými vôňami a európskym životným štýlom. Kuala Lumpur je vo všeobecnosti výborný východiskový bod pre cestovanie po Juhovýchodnej Ázii.

Multikulturalizmus je práve to, čo na Malajzii fascinuje najviac. Nájdete tu vzrušujúci mix indickej, čínskej a malajskej kultúry, rôznych náboženstiev, ale aj prírodných a gurmánskych zážitkov. A pre mnohých je najväčším lákadlom práve fakt, že sa tu na rozdiel od mnohých iných destinácií Juhovýchodnej Ázie nebudete potkýnať o turistov - stále je akosi mimo hlavných turistických trás.

Hlavné mesto Kuala Lumpur, síce nedosahuje krásu Singapuru, či atmosféru Bangkoku, ale má svoje čaro. Je plné historických budov (najstaršia mešita v meste, Jamek, patrí medzi najkrajšie architektonické diela v KL), mrakodrapov, zelených parkov, rušných pouličných trhov, nočného života, a najmä obrovitánskych obchodných domov, kde sa domáci venujú svojím dvom najobľúbenejším aktivitám - jedeniu alebo nakupovaniu.

Kuala Lumpur je jednou z najnavštevovanejších destinácií Juhovýchodnej Ázie. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých je Malajzia veľmi obľúbenou destináciou. Lacné letenky do Kuala Lumpur viete rezervovať z Viedne, Budapešti, Košíc aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Qatar Airways, Emirates, EVA Air, Turkish Airlines, Thai Airways či KLM. Priemerná dĺžka letu do Kuala Lumpur je 15 hodín.

Langkawi

Západné pobrežie kontinentálnej Malajzie si zaslúži špeciálnu pozornosť každého milovníka Ázie. Nájdete tu nádherný ostrov menom Langkawi s niekoľkými peknými plážami, zelenými horami, vodopádmi a najprudšou lanovkou na svete (Langkawi Cable Car).

Ostrov Langkawi pozostáva z deväťdesiatich deviatich ostrovov nachádzajúcich sa v severo-západnej časti malajského polostrova a patrí pod sultanát Kedah. Symbolom Langkawi sú orly, po ktorých je ostrov pomenovaný a hlavnou atrakciou je práve ich kŕmenie. Hlavné mesto s letiskom je Kuah.

Langkawi disponuje aj úžasným podmorským svetom, jedným z najpestrejších v celej Juhovýchodnej Ázii. Nájdete tu jedno z najväčších akvárií v Ázii s 15 metrovým tunelom, kde možno obdivovať ryby a iné druhy podmorských živočíchov.

Lacné letenky na Langkawi viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let na Langkawi z našich končín neexistuje. Avšak veľmi komfortne možno letieť s prestupom s novou linkou Qatar Airways, prípadne spoločnosťami Emirates alebo China Southern.

Penang

Pestrý kokteil kultúr, v ktorom sa mieša to najzaujímavejšie z Východnej Ázie u Európy, taký je Penang. Objavte malajský štát, ktorý vďaka svojej polohe otvoril brány vzájomného obchodu pre európskych obchodníkov, a ktorý si do dnešnej doby uchováva jedinečné čaro miešajúce architektúry budhistických chrámov s neoklasickými koloniálnymi prkvami.

Malý, ale šikovný. Aj to by sa dalo povedať o druhom najmenšom štáte Malajzie, ktorý si toho s rozlohou niečo málo cez 1000 kilometrov štvorcových príliš nekonkuruje s jeho veľkými susedmi, čo ale stráca na veľkosti, spoľahlivo doháňa na atraktívnosti. Penang sa nachádza na severozápadnom pobreží Malajského polostrova s ​​hlavným mestom George Town, ktorého názov aj dnes pripomína jeho koloniálniu históriu.

Samotný Penang sa vyznačuje zvláštnym geografickým rozložením, kde menšia polovica štátu leží na Penangskom ostrove, zatiaľ čo tá druhá a o niečo väčšia leží na vyššie spomenutom polostrove. Aj keď archeologické počiatky Penangu nájdeme už v neolite, a jedny z prvých zmienok sa nám dochovali od čínskych moreplavcov z 15. storočia, moderná a viacmenej oficiálna história Penangu začala až v roku 1786 z popudu Britskej Východoindickej spoločnosti, ktorá tu založila dôležitý obchodný uzol.

Malajzia je jednou z najnavštevovanejších destinácií Juhovýchodnej Ázie. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých je ostrov Penang čoraz obľúbenejšoou destináciou. Lacné letenky na Penang viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Qatar Airways, Thai Airways, Austrian Airlines či China Airlines. Priemerná dĺžka letu do Penagu je 18 hodín.

Kota Kinabalu (Borneo)

Mesto Kota Kinabalu, pôvodne pomenované Jesselton, je hlavným mestom štátu Sabah a nachádza sa na severozápadnom pobreží ostrova Bornea.

Kota Kinabalu v Malajzii často nazývajú skratkou KK a je najväčším mestským centrom na Borneu a šiestym najväčším mestom v celej Malajzii. Je tiež dôležitým obchodným a politickým centrom a patrí medzi najrýchlejšie sa rozvíjajúce mestá v Malajzii.

Návštevníci by nemali zabudnúť návštevu Sabah Museum, Štátnu mešitu, vtáčie sanatórium či rybí trh. Určite tiež odporúčame Lok Kawi Wildlife Park, ktorý sa nachádza 30 minút jazdy autobusom južne od Kota Kinabalu. Je to v podstate prírodné rehabilitačné centrum, kde nájdete množstvo fascinujúcich zvierat: tigre, slony, orangutany, nosaté opice a ďalšie ohrozené druhy zvierat.

Nevynechajte tiež Tanjung Aru Beach. Širokú pláž, vzdialenú 4 kilometre južne od centra mesta a priamo na pláži ochutnajte čerstvé morské plody, ovocie i nápoje až do polnoci.

A napokon Národný park Kinabalu a najvyššia hora v Malajzii - Mount Kinabalu. Množstvo rastlinných a živočíšnych druhov je tu natlačených do 300 štvorcových míľ národného parku v okolí hory. Výstup na Mount Kinabalu je jedinečným testom výdrže a fyzickej zdatnosti. Len veľmi málo vrcholov rovnakej výšky ponúka možnosť výstupu bez špeciálneho výcviku.

Užitočné info o Malajzii

Kedy je najlepšie počasie na dovolenku v Malajzii?

Malajzia je pomerne blízko rovníka, čo znamená, že je celoročne veľmi atraktívna z pohľadu teploty vzduchu a vody. Hlavná sezóna Juhovýchodnej Ázie sa vo všeobecnosti začína v polovici novembra a končí posledným marcovým týždňom. Apríl a máj sa vyznačuje väčším výskytom zrážok, no rastie aj teplota vzduchu. Letné mesiace prinášajú vysoké teploty vzduchu, no i krátke a intenzívne dažde. Čím bližšie sú zimné mesiace, tým je pokojnejšie aj počasie a pribúda aj turistov.

Náš tip: Ak chcete cestovať v hlavnej sezóne, vyberte si február alebo marec, z pohľadu leteniek a ubytovania ide o cenovo najatraktívnejšie obdobie. Ak chcete menej turistov na pláži, výpredajové ceny a nevadí vám občasný dážď, vyberte si termín mimo hlavnej sezóny (apríl - október).

Aké cestovné doklady potrebujeme do Malajzie?

K návšteve Malajzie budete potrebovať platný cestovný pas. Ten musí byť platný minimálne ešte 6 mesiacov po plánovanom ukončení pobytu v Malajzii.

Do Malajzie budete potrebovať víza len v prípade, že váš pobyt presiahne 90 dní. Celková dĺžka pobytu v priebehu kalendárneho roka nesmie prekročiť dohromady 180 dní bez ohľadu na počet vstupov do krajiny.

Aké sú ceny v Malajzii?

V Malajzii sa platí tzv. malajským ringgitom, ktorý sa delí na 100 senov. So zmenou peňazí nie je žiaden problém. Zmenárne nájdete takmer na každom kroku a rozdiely medzi kurzami sú len minimálne. V niektorých oblastiach sú ceny vyššie. V Kuala Lumpur dokonca aj stonásobne. Jednoduché ubytovanie zoženiete už za 30 – 75 MYR. Luxusnejšia trieda ubytovania sa pohybuje medzi 200 – 300 MYR.

Hľadáte hotel na Penangu? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Aký je aktuálny čas v Malajzii?

V Malajzii je o 6 hodín viac ako na Slovensku.

Aké očkovanie sa odporúča absolvovať pred cestou do Malajzie?

Povinné nie je žiadne očkovanie, pri cestovaní sa doporučuje očkovanie proti žltačke.

Letecké zaujímavosti o Malajzii

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Malajzie za posledný týždeň stála iba 376,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Malajzii je: 2.

Tipy, čo treba vidieť v Malajzii

10 zaujímavostí o Malajzii

1
Pôvodný názov Malajzie je Aurea Chersonesus, čo v preklade znamená zlatý polostrov
2
Malajzský ostrov Borneo je tretí najväčší ostrov na svete. Hneď po Grónsku a Novej Guiney
3
Najväčší kruhový objazd na svete sa nachádza v Malajzii. Jeho priemer je 3,5 kilometra
4
Komnata jaskyne Sarawak v národnom parku Gunung Mulu je najväčšou jaskynnou miestnosťou na svete. Zmestili by ste do nej pokojne aj Boeing 747
5
Na ostrove Penang nájdete najstaršiu anglickú školu v Juhovýchodnej Ázii
6
Vlajku Malajzie navrhol architekt
7
Miestny čas v Malajzii sa menil už osemkrát v histórii. Aktuálne je tam o 6 hodín viac ako u nás
8
Malajzia má obrovské množstvo diaľníc. V súčasnosti je ich celková dĺžka viac ako 65- tisíc kilmometrov
9
Novorodeniatka a malé deti volajú v Malajzii ulat. V preklade to znamená červ
10
Malajzia má ešte jeden unikát – najdlhší most Juhovýchodnej Ázie, most na ostrov Penang