Skip to main content

Lacné letenky Miami

Usa - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Miami

Zaujímavé info o Miami

Miami sa nachádza na juhovýchodnom cípe štátu Florida v USA. Preslávené biele pláže Miami Beach a vody zaplnené jachtami v zálive Biscayne Bay sú priam stvorené na ideálny oddych.

Luxusná časť South Beach ohromuje štýlovými Art Deco budovami a tými najtrendovejšími klubmi Severnej Ameriky. Hovorí sa, že toto miesto je skvelé na pozorovanie hviezd, hoci tentokrát ich treba hľadať v kluboch a nie na oblohe.

Historické budovy vo vzdialenejšom Coral Gables či skvelé nákupné centrá v Coconut Grove, v tomto meste si prídu na svoje úplne všetci. Miami, vzdialené od Kuby vzdušnou čiarou len 531 kilometrov, pulzuje dynamickou kubánskou atmosférou. Obchody s cigarami a kávou na Calle Ocho v Little Havana a všadeprítomná čierna fazuľa jasne demonštrujú, prečo sa toto mesto nazýva aj „Hlavné mesto Latinskej Ameriky.“

Miami začínajú pomaly objavovať aj našinci. Lacné letenky do Miami najčastejšie kúpite z Prahy a Budapešti. Akciové letenky však môžete nájsť aj z Viedne. Dĺžka letu do Miami je minimálne trinásť hodín, zvyčajne však bude let podstatne dlhší. Bežný je jeden alebo dva prestupy, často v New Yorku.

Priamy let do Miami prevádzkuje letecká spoločnosť Austrian Airlines z Viedne a trvá priemerne jedenásť hodín. Slováci najčastejšie lietajú do Miami spoločnosťami Lufthansa, Brussels Airlines, Air France, United Airlines, Swiss International Air Lines, a Turkish Airlines. Z Európy sa do Miami najčastejšie lieta na letisko Miami International Airport (MIA).

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Miami

Ako môžem získať víza do USA (ESTA)?

Pri cestovaní do USA už nepotrebujete vybavovať víza na americkej ambasáde, stačí vlastniť biometrický pas a mať elektronickú autorizáciu ESTA. O víza musia žiadať len tí, ktorí do USA cestujú na dlhšie ako 90 dní alebo idú do Spojených štátov pracovať, študovať či na výmenný pobyt. Taktiež všetci tí, ktorým nebola schválená autorizácia ESTA. Tu nájdete kompletný návod, ako získať autorizáciu ESTA (víza do USA).

Počasie v Miami

Miami má tropickú monzúnovú klímu, kde sa strieda horúce a vlhké leto s krátkou teplou zimou. Najteplejším mesiacom je júl s 28 °C a najchladnejší január s 20 °C. Najdaždivejší mesiac je október s priemernými zrážkami až 234 mm dažďa.

Kedy sa teda rozhodnúť pre dovolenku v Miami? Ideálnym obdobím je január až máj, keď prevažne svieti slnko a teploty sa pohybujú okolo príjemných 20 °C (a viac).

Ak chcete navštíviť Miami v lete alebo na jeseň, vezmite si pre istotu aj dáždnik. Môže sa vám zísť počas prípadných popoludňajších zrážok. V horšom prípade vám dáždnik nepomôže, od júna do novembra tu totiž pretrváva nebezpečenstvo hurikánov.

Ceny v Miami

Národnou menou je americký dolár, zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku alebo v zmenárni na Slovensku i priamo v USA.

Hľadáte hotel v Miami? Potom pozor na rezortné poplatky, ktoré si účtujú mnohé hotely v Miami. Tieto poplatky sa pohybujú v rozmedzí od 8 do 25 dolárov za noc a zahŕňajú v sebe použitie slnečníkov, uterákov a podobne. Pred rezervovaním hotela sa preto uistite, že vami zvolený hotel si neúčtuje žiadne dodatočné poplatky. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a ubytovanie rezervovať priamo cez Pelikán.

Autobusy v Miami nie sú dvakrát spoľahlivé. Sú síce čisté a klimatizované, ale jazda v dopravných špičkách spôsobuje časté meškania.

Ďalším prepravným prostriedkom je jednokoľajový nadzemný vlak Metromover, ktorý sa pohybuje na krátkych úsekoch v okolí Downtown. Metromover je síce zadarmo, avšak trasa jeho spojení je značne obmedzená. Viac využiteľným spôsobom prepravy je nadzemný vlakový systém Metrorail, ktorý sa však pohybuje len po jednej trase – zo severu (Palmetto) na juh (Dadeland). Rovnako obmedzujúca ako trasa vlakového spojenia je aj jeho frekvencia. Cez víkendy premáva totiž len každú polhodinu a po polnoci nepremáva až do 5 rána.

Taxíky sú v Miami veľmi drahé a ich cena sa môže ľahko vyšplhať aj cez 50 dolárov.

Ak sa zdržíte na pár dní, oplatí sa vám požičať si auto, ktoré je pre výlety po Miami tým najvhodnejším dopravným prostriedkom. Navigácia v meste je veľmi jednoduchá. Ceny prenájmu si môžete skontrolovať a auto rezervovať priamo cez Pelikán.

Ktoré zdravotné riziká hrozia v USA a ktoré očkovania sú povinné?

Spojené štáty nevyžadujú po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás. V prípade výletov do prírody sa odporúča očkovanie proti infekcii prenášanej kliešťami.

Aktuálny čas v Miami

Miami sa nachádza v časovej zóne UTC -5. To znamená, že v Miami je o šesť alebo sedem hodín menej, ako na Slovensku – v závislosti od letného resp. zimného času.

Letecké štatistiky o Miami

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Miami za posledný týždeň stála iba 562,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Miami je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Miami

10 zaujímavostí o Miami

1
Miami má viac ako 800 parkov a je jediným severoamerickým mestom, ktoré je obklopené až dvoma národnými parkami (Biscayne a Everglades)
2
Miami je jediné z hlavných miest štátov USA, ktoré bolo založené ženou. Julia Tuttle presvedčila koncom 19. storočia Henryho Flaglera, aby predĺžil železničnú trať vedúcu z centrálnej Floridy až do Miami, čo umožnilo vybudovanie mesta
3
V Miami nájdete množstvo zvláštnych zákonov. Zakázaný je napríklad pouličný predaj jedla alebo skatebordovanie na policajnej stanici
4
V meste nájdete až 800 budov postavených v štýle Art Deco, čo robí z Miami svetového lídra Art Deco štýlu. Štýl vznikol a následne prekvital v 20. a 30. rokoch minulého storočia. Nečudo, mesto zažilo práve v tomto období obrovský rozkvet a stalo sa slávnym dovolenkovým rajom
5
Miami sa považuje za hlavné mesto „vrakovo-rekreačného“ potápania. Každý rok sem príde okolo 125 000 profesionálnych potápačov, aby preskúmali viac ako 50 potápačských miest
6
Prístav v Miami je svetovou jednotkou v plavbách výletnými loďami. Na výletnú plavbu sa tu každoročne vyberie vyše 5 miliónov ľudí
7
Tomuto miestu vďačíme za opaľovací krém. Bolo to práve slnečné počasie Miami, čo v roku 1944 podnietilo farmaceuta Benjamina Greena k vynájdeniu ochranného faktoru
8
Mesto dostalo svoje meno podľa pôvodných obyvateľov Mayaimi, ktorí tu žili v rokoch 1600 až 1700
9
Miami sa stalo dovolenkovým rajom vďaka podnikateľovi Carlovi G. Fisherovi. Fisher prepojil pás pôdy a bažín (dnešné Miami Beach) s mestom mostom, vysušil močiare a vybudoval infraštruktúru. Fisher tak doslova stvoril turistický rezort snov a zarobil rozprávkové peniaze
10
Napriek tomu, že Miami je lukratívnym miestom plným milionárov, jeho verejná správa vyhlásila v roku 2001 bankrot