Skip to main content

 

Dĺžka letov do rôznych miest v USA

 

Trvanie letu do USA bude vždy závisieť od toho, či letíte priamym letom alebo s medzipristátím. Priame lety sú dostupné len do niektorých miest v USA, ako napríklad do New Yorku, Washingtonu a Chicaga. Pri mestách na západnom pobreží USA musíte počítať vždy s medzipristátím. Z našich končín sa do USA lieta najčastejšie z Viedne, Budapešti a z Prahy. Dĺžka letu do USA bez medzipristátia je kratšia, avšak zvyčajne ide o tú nákladnejšiu možnosť.

Dĺžka letu s medzipristátím

Ak chcete ušetriť na letenkách, musíte počítať s prestupom. V tomto prípade pravdepodobne najprv poletíte do jedného z veľkomiest v Európe, ako napríklad Amsterdam, Rím alebo Frankfurt. Na prestupné letisko trvá let okolo 2-3 hodiny a let do USA následne trvá ďalších 8-11 hodín v závislosti od toho, do ktorého mesta v USA máte namierené. Musíte však počítať aj s časom, ktorý strávite na prestupnom letisku. Medzi príletom a odletom je vhodné si nechať aspoň 2-3 hodiny času pre prípad, že by váš prvý let meškal. Niekedy sa môže stať, že medzipristátie bude trvať aj 7-9 hodín, čo celkovú dĺžku cestovania výrazne predĺži. Ak je doba medzi letmi viac ako 8 hodín, môžete si napríklad čakanie skrátiť malým výletom do najbližšieho mesta. Ak letíte do vzdialenejších miest západného pobrežia (Los Angeles, Las Vegas, San Francisco a podobne), tak musíte počítať aj s minimálne 1 prestupom v USA, najčastejšie na letisku v New Yorku, Chicagu alebo vo Washingtone.

Tabuľka s trvaniami letov do jednotlivých miest

Destinácia príletu Dĺžka letu Vzdialenosť zo Slovenska Lacné letenky
Dĺžka letu do New Yorku Bez medzipristátia 🛪 9:35, s prestupom 🛪 10:45 6846 km Letenky do New Yorku
Dĺžka letu do Los Angeles S prestupom 🛪 13:40 9855 km Letenky do Los Angeles
Dĺžka letu do Washingtonu Bez medzipristátia 🛪 9:55, s prestupom 🛪 10:50 7174 km Letenky do Washingtonu
Dĺžka letu do Miami S prestupom 🛪 13:30 8413 km Letenky do Miami
Dĺžka letu do Las Vegas S prestupom🛪 15:35 9512 km Letenky do Las Vegas
Dĺžka letu do Chicaga Bez medzipristátia 🛪 10:00, s prestupom 🛪 11:40 7590 km Letenky do Chicaga

 

Trasa letu do Los Angeles na mape

Trasa letu do Los Angeles na mape

 

Doklady potrebné pri ceste do USA

Pri lete do USA stačí vlastniť biometrický pas a mať elektronickú autorizáciu ESTA. O víza potrebujú žiadať len tí, ktorí do USA cestujú na dlhšie ako 90 dní alebo idú do Spojených štátov pracovať, študovať, či na výmenný pobyt. Taktiež všetci tí, ktorým nebola schválená autorizácia ESTA. Prečítajte si aj náš návod, ako získať autorizáciu ESTA (víza do USA).

 

Akciové letenky do Ameriky