Skip to main content

Lacné letenky Slovinsko

Slovinsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Slovinska

Zaujímavé info o

Krištáľové jazerá, burácajúce vodopády, monumentálne Júlske Alpy a šarmantná Ľubľana. V Slovinsku sa toho dá vidieť za pár dní naozaj veľa. Navyše vôbec nie je ďaleko, stačí nasadnúť do auta, a o pár hodín ste tam.

Či už sa vyberiete do hlavného mesta Ľubľana, alebo vás láka turistika v Júlskych Alpách, alebo si chcete oddýchnuť pri jazere Bled, jedno je jasné. Slovinsko je síce malá krajina, no ponúka neskutočne pestrý dovolenkový mix. Dokonca, ak túžite po kúpaní v mori, aj to si v Slovinsku viete dopriať - zažite na pár dní Portorož a neoľutujete. Dovolenka v Slovinsku tak vie byť naozaj pestrá a rôznorodá.

Do Slovinska pokojne môžete cestovať aj letecky. Priama linka medzi Viedňou a Ľubľanou je veľmi obľúbená. Bez prestupu sa Slovinska dostanete vďaka aerolinkám Adria Airways a Austrian Airlines. Prípadne viete letieť s jedným prestupom s aerolinkami KLM alebo Lufthansa. Priamy let trvá približne 45 minút. Slovinské letisko Ľubľana sa nachádza 24 kilometrov severozápadne od centra hlavného mesta Ľubľana. Svoju základňu tu má domáci dopravca Adria Airways.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Ľubľana

Je to už dvetisíc rokov, čo Caesar Augustus položil jeden z prvých kameňom Ľubľany a Rimania tu založili tábor Emona, ktorý roku 34 pred Kr. dostal mestské práva. Ľubľana bola po stáročia cieľom vpádov a plienení. Dnes je hlavným a najväčším mestom Slovinska.

Ľubľana je zážitkom na viacero dní. Bulváre plné miestnych i náhliacich sa turistov. Aj napriek tomu, že Benátky majú nepopierateľné čaro, ich kult so sebou nesie i menej príjemné stránky. Či už sú to neúmerne vysoké ceny v kaviarňach a reštauráciách, nehovoriac o plavbe gondolou, po preplnené ulice skupinkami so sprievodcami.

Aj napriek tomu, že Ľubľana nemá také pamiatky ako iné európske metropoly, určite vám na jej návštevu nepostačí deň, ani dva. Mladícky duch mesta vás úplne pohltí. Ľubľana má bohatú históriu, je však skôr mladým mestom. Je to najmä kvôli jej univerzitnému charakteru. Sídlia tu totiž tri univerzity a tri umelecké akadémie a nájdete tu viac než 56 tisíc študentov.

Lacné letenky do Ľubľany možno rezervovať výhodne najmä z Viedne. Bez prestupu sa Slovinska dostanete vďaka aerolinkám Adria Airways a Austrian Airlines. Prípadne viete letieť s jedným prestupom s aerolinkami KLM alebo Lufthansa. Priamy let trvá približne 45 minút. Slovinské letisko Ľubľana sa nachádza 24 kilometrov severozápadne od centra hlavného mesta Ľubľana. Svoju základňu tu má domáci dopravca Adria Airways.

Užitočné info o Ľubľane

Cestovné doklady do Slovinska

Do Slovinska nepotrebujete pas, bude vám stačiť platný občiansky preukaz. Platnosť občianského preukazu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Počasie v Slovinsku

V Slovinsku prevláda mierne stredoeurópska klíma so striedavými štyrmi ročnými obdobiami. V rámci krajiny sa podnebie dá rozdeliť na tri oblasti: Jadranské pobrežie a oblasť Primorska má typické stredozemné podnebie podobné ostatným regiónom Jadranu. Po celý rok sa vyznačuje suchým, teplým a slnečným počasím, zima býva mierna.

Letné teploty sa pohybujú v priemere maxima okolo 30°C. Východná časť krajiny máva teplé leto a chladnú zimu. Severozápadná časť krajiny zasahujú alpské podmienky so silnými zrážkami, miernym letom a veľmi chladnou zimou.

Ceny v Ľubľane

Národnou menou v Slovinsku je euro. Slovinsko je na pomery Slovákov drahou krajinou. Napokon o tom svedčí aj vyššia priemerná mzda. Drahšie je najmä ubytovanie a jedlo.

Hľadáte lacné ubytovanie v Ľubľane? Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať priamo cez Pelikán. Mesto má širokú škálu ubytovania, od lacných hostelov po 5-hviezdičkové hotely. Za noc v hoteli dáte v priemere 80 až 90 eur.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie Ľubľany, auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Ľubľane

V Ľubľane je toľko isto hodín ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Ľubľane

10 zaujímavostí o Slovinsku

1
Najnavštevovanejším miestom v krajine nie je hlavné mesto, ale jazero Bled
2
Osobitosť Slovinska a jeho najsilnejším turistickým tromfom sú termálne pramene, v rámci ktorých storočiami vzniklo 15 verifikovaných kúpeľov a ešte viac termálnych wellness centier
3
Okrem jednotného a množného čísla, existuje v Slovinsku aj dvojné číslo, alebo inak nazývaný duál. Keď hovoríme o páre, o dvoch, slovná zásoba sa mierne zmení a platia osobité gramatické pravidlá
4
Slovinsko má so svojím štyridsaťdva kilometrovým pobrežím na juhozápade krajiny, veľmi obľúbeným turistickým miestom v lete, malý prístup k Jadranu. Avšak, už viac ako 25 rokov, prístup k medzinárodným vodám a podiel časti Piranského zálivu, sú dva body poriadnej hádky so susedným Chorvátskom
5
Slovinci sú milovníci turistiky. K vysokým výhľadom vedie viac ako 10-tisíc km upravených turistických trás, pozdĺž ktorých leží až 170 horských chát a okolo 40 hotelov s turistickou ponukou
6
Slovinsko je jednou z mála európskych krajín, kde by ste mohli v jeden deň stráviť doobedie pri pobreží Jadranského mora a poobede sa presunúť do vysokohorských alpských stredísk
7
V jednu letnú sobotu sa obyvatelia takmer každej slovinskej dedinky alebo mesta zhromažďujú oslavovať. Tento veľký deň sa nazýva veselica. Hrajúci akordeón, páry tancujúce polku, pol tucta pív a prasiatko na ražni
8
Jaskyňa Postojna, nachádzajúca sa niekoľko desiatok kilometrov na juh od Ľubľany,  je jednou z najnavštevovanejších v Európe
9
Keď pápež František navštívil Melaniu Trump a jej drahého Donalda, opýtal sa prvej dámy, rodáčky zo Slovinska, či svojho manžela kŕmi "poticou". Potica je typický slovinsky pokrm, ktorého základ tvorí pečivo a plnené je orechmi alebo tvarohom.
10
Najvyšší vrch Slovinska meria 2864 m. Jeho meno je Triglav. V jeho okolí je 880 km2 chráneného územia v jednom z najstarších európskych národných parkov