Skip to main content

Lacné letenky Štokholm

Švédsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Štokholmu

Zaujímavé info o Štokholme

Štokholm, prezývaný aj ako Kráska na vode, leží na hranici jazera Mälaren a Baltského mora. Azda najkrajšia metropola Škandinávie sa rozprestiera na 14 ostrovoch, ktoré sú pospájané až 57 mostami.

Štokholm býva prezývaný aj ako Benátky Severu, vďaka sieti malebných kanálov pretekajúcich cez celé mesto. Od vodnej hladiny sa odrážajú oranžovo-žlté budovy severskej architektúry, ktoré vyzerajú ako vystrihnuté z titulnej strany cestovateľského magazínu.

Krása Štokholmu dostala dokonca aj samotné UNESCO, ktoré zapísalo do zoznamu Svetového dedičstva hneď tri jeho mestské časti: Birka, Drottningholm a Woodland Cemetery. Inovatívna švédska kuchyňa, dláždené uličky starého mesta a neprekonateľné múzeá, Štokholm sa prosto nedá nemilovať!

Štokholm začína byť obľúbený aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Štokholmu najčastejšie kúpite z Budapešti, Viedne a Prahy. Priemerná dĺžka priameho letu je približne dve hodiny a 10 minút.

Priamy let do Štokholmu prevádzkujú z Budapešti letecké spoločnosti Wizz Air a Norwegian Air Shuttle, z Viedne spoločnosť Austrian Airlines a z Prahy opätovne spoločnosť Norwegian Air Shuttle. Z Košíc môžete letieť do Štokholmu za prijateľnú cenu aj so spoločnosťou LOT Polish Airlines, hoci s jedným prestupom.

Slováci zvyčajne lietajú do Štokholmu aj so spoločnosťami Lufthansa a Swiss International Air Lines. Z našich končín sa do Štokholmu najčastejšie lieta na letisko Arlanda, prípadne nízkonákladovými spoločnosťami na letisko Skavsta.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Štokholme

Cestovné doklady do Švédska

Keďže Švédsko je krajinou Európskej únie, na vstup do krajiny na obdobie kratšie ako 3 mesiace vám postačí platný občiansky preukaz alebo pas.

Počasie v Štokholme

Napriek severnej polohe, Štokholm má počas roka pomerne mierne teploty. Dramatické zmeny však môžete vidieť v počte hodín denného svetla. Počas zimy zažijete v Štokholme len 6 hodín denného svetla. Naopak v lete sa budete tešiť z denného svetla až 18 hodín denne.

Kedy je teda dovolenka v Štokholme tá správna voľba? Ideálnym časom na návštevu bude obdobie od polovice mája až do polovice septembra. Úplne najideálnejšie mesiace sú však júl a august. Počas leta má totiž Štokholm príjemnú priemernú teplotu v rozmedzí od 20 do 25 °C.

Jeseň a jar bývajú pomerne studené. Počas tohto obdobia zvykne i často pršať. V zime sa pripravte na depresívne počasie, kedy je prevažne stále tma (slnko svieti len pár hodín denne) a teplota sa pohybuje v rozmedzí od -3 do 3 °C. Od novembra do začiatku apríla bývajú bežné aj snehové prehánky.

Ceny v Štokholme

Národnou menou je švédska koruna, za eurá ju zameníte bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku. Peniaze však nemusíte zamieňať vo veľkom množstve, vo Švédsku sa dá platiť kartou takmer všade. A to aj v malých sumách.

Hľadáte hotel v Štokholme? Počas leta je mesto plné turistov, čo sa odráža na cene ubytovania. Oplatí sa ho preto rezervovať vopred. Ak si ubytovanie rezervujete s predstihom, môže vás vyjsť na pomerne prijateľných 30-40 EUR osoba/noc. Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a ubytovanie rezervovať priamo cez Pelikán.

Verejná doprava v meste je tvorená metrom (T-bana), vlakmi, autobusmi, električkami a vodnými trajektmi. Lístky platia 75 minút od označenia, môžete si ich však kúpiť aj cez sms či mobilnú aplikáciu. Lístok sa dá kúpiť aj ako 24-hodinový lístok (120 SEK) alebo 72-hodinový lístok (240 SEK).

Ak sa rozhodnete navštíviť viaceré pamiatky, oplatí sa vám zainvestovať do Štokholmského pasu (Stockholm pass), ktorý vám umožní navštíviť vyše 60 atrakcií v meste. S pasom môžete využiť aj kyvadlové autobusové a lodné linky, ktoré premávajú medzi najznámejšími atrakciami (Hop On – Hop Off). Kyvadlové lodné linky však fungujú len počas sezóny (koniec apríla – začiatok septembra). Pasy sa dajú kúpiť na 1 až 5 dní, cena jednodňového pasu je 595 SEK. Za príplatok si môžete k pasu dokúpiť aj cestovnú kartu (Travel card), ktorá vám umožní neobmedzené využitie mestskej dopravy počas platnosti pasu.

Šoférovanie v meste je v porovnaní s inými metropolami pomerne jednoduché. Treba sa však pripraviť na to, že mnohé dopravné značky nebudú v angličtine. Pri požičaní auta si vopred overte, či je v prenájme zahrnuté aj mýto vzťahujúce sa na vstup do centra. Auto odporúčame požičať už pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán. Ak hľadáte cenovo výhodný balík letenky a ubytovania, oplatí sa vám pozrieť aj aktuálnu ponuku dovoleniek na Pelikáne.

Aktuálny čas v Štokholme

Štokholm sa nachádza v rovnakej časovej zóne ako Slovensko.

Letecké zaujímavosti o Štokholme

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Štokholmu za posledný týždeň stála iba 20,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Štokholme je: 1.

10 zaujímavostí o Štokholme

1
Štokholm je najväčšie škandinávske mesto. Hoci počet obyvateľov mesta je menej ako jeden milión, v jeho metropolitnej oblasti žije až 2,2 milióna obyvateľov
2
Štokholmské metro býva označované aj ako najdlhšia umelecká galéria sveta. 90 zo 100 staníc metra je totiž skrášlených umeleckými mozaikami, maľbami, sochami či rezbami
3
Švédi milujú čítanie. Zo štokholmských knižníc si požičajú ročne vyše 4 milióny kníh
4
Švédi a bicykle, to jednoducho patrí k sebe. Ulice Štokholmu tak zaplaví každý deň až 70 000 cyklistov
5
V Štokholme nájdete Švédsku hudobnú sieň slávy, do ktorej sa dostali najslávnejší švédski interpreti, ako napríklad ABBA, Roxette alebo The Cardigans. ABBA má dokonca v Štokholme vlastné múzeum
6
Už od roku 1901 sa v Štokholme každoročne udeľujú Nobelove ceny za fyziku, chémiu, medicínu a literatúru. Nobelova cena za mier sa však odovzdáva v Osle
7
Štokholm sa nazýva aj Benátkami severu - to vďaka kanálom, ktoré pretekajú mestom a nádhernej architektúre, ktorá tieto kanály zdobí
8
Štokholm sa rozhodol motivovať ľudí k chodeniu po schodoch naozaj netradičným spôsobom. Schodisko metrovej stanice Odenplan sa tak premenilo na klavírnu klávesnicu vydávajúcu tóny. Vďaka tomuto triku sa zvýšilo použitie schodov až o 66 %
9
Kostol Riddarholmen je najstaršou budovou Štokholmu. Postavený bol už v roku 1270.
10
Ak vás Švéd zavolá na “fika”, berte to len ako pozvanie na kávu.