Skip to main content

Lacné letenky Tirana

Albánsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Tirany

Zaujímavé info o Tirane

Albánsko je od Slovenska pomerne ďaleko, tak si vždy radšej vypočítajte, či sa vám viac neoplatí letieť do Tirany a požičať si auto až na letisku. Na autobusy sa v Albánsku príliš spoľahnúť nedá, pretože sa príliš neriadia cestovným poriadkom. Je preto možno lepšie využiť lacný prenájom automobilov alebo motorky.

Svoju cestu do Albánska môžete zahájiť v hlavnom meste Tirana, ktorá má veľmi zaujímavú atmosféru. Sovietske budovy sa tu miešajú s mešitami a modernými stavbami. Niektoré bary a reštaurácie pripomínajú svojou kvalitou západnú Európu, iné štvrte zase pôsobia veľmi chudobne.

Tirana je hlavným mestom a zároveň najväčším mestom Albánska. Nachádza sa len 25 kilometrov od pobrežia Jadranského mora, zároveň neďaleko horského masívu Dajti. Charakterizuje ju najmä bujarý nočný život, rušné ulice plné obchodíkov, reštaurácií a kaviarní, no stretnete sa tu aj s chudobou, ktorá kontrastuje s drahými ulicami hlavného mesta.

Lacné letenky do Albánska resp. Tirany viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Tirany zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines a trvá hodinu a tridsať minút. S jedným prestupom možno komfortne letieť aj aerolinkami Adria, Aegean či Turkish Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Albánsku

Cestovné doklady do Albánska

Pri vstupe do Albánska musíte predložiť platný cestovný pas alebo občiansky preukaz, ktorého platnosť musí byť minimálne 3 mesiace po plánovanom ukončení pobytu. Bezvízový režim platí až na 90 dní, avšak po mesiaci sa musíte hlásiť na hraničnej alebo cudzineckej polícii a informovať o dĺžke svojho pobytu v Albánsku.

Počasie v Albánsku

Albánsko je síce malá krajina, avšak má hneď niekoľko klimatických pasiem. Pobrežné nížiny majú typicky stredomorské podnebie, zatiaľ čo vysočiny kontinentálne podnebie. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou maximálnou teplotou 30ºC. Hornaté oblasti bývajú počas zimy pokryté vrstvou snehu.

Ceny v Albánsku

Pre Slovákov je Albánsko veľmi lacnou dovolenkovou destináciou. Ceny za bežné potraviny sú tu miestami až o polovicu nižšie, ako v našich končinách. Napríklad za kávu zaplatíte menej ako 1 euro, 2-litrová fľaša vody vás vyjde na 50 centov.

Ceny ubytovania v Albánsku sú veľmi lákavé aj počas letnej sezóny. Ubytovanie v hoteli viete rezervovať od 10 eur na noc. Ceny si viete skontrolovať aj priamo na stránke Pelikána.

Ak si chcete požičať auto a prejsť si okolie Tirany, odporúčame auto rezervovať cez Pelikán a vyzdvihnúť si ho už priamo na letisku.

Aktuálny čas v Albánsku

V Albánsku je toľko isto hodín ako na Slovensku. Sme v rovnakom časovom pásme.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Albánska

Pri vstupe do Albánska nie je žiadne očkovanie povinné. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR však odporúča očkovanie proti tetanu.

Tipy, čo treba vidieť v Tirane

10 zaujímavostí o Albánsku

1
Názov krajiny v albánčine Shqipëria možno tiež preložiť ako "Deti orlov".
2
Albánsko má štvrtú najvyššiu horu Balkánu
3
V Albánsku rastie asi 30% zo všetkých druhov rastlín a žije tu 42% živočíšnych druhov v rámci Európy
4
Albánska kráľovná z Oponíc hovorila aj po slovensky
5
Za jedno euro dostanete zhruba 130 lekov. To je oficiálne platidlo v Albánsku
6
Rozloha Albánska je zhruba polovica Slovenska
7
Skadarské jazero v Albánsku je najväčšie jazero v južnej Európe
8
Pre účely obrany krajiny postavili v 70. a 80. rokoch betónové bunkre po celej krajine - v horách, na uliciach, na plážach. Je ich až 170-tisíc
9
Tri štvrtiny obyvateľov Albánska sa nehlásia k žiadnemu náboženstvu
10
Jazero Ohrid sa nachádza na hranici s Macedónskom a ide o jedno z najhlbších jazier v Európe