Skip to main content

Lacné letenky Albánsko

Akciové letenky do Albánska

Albánsko (Tirana)

Albánsko nie je krajinou, ktorú turisti húfne navštevujú. Ešte stále je zahalená rúškom tajomstva a ľudia ju často navštevujú s obavami. Táto krajina však toho skrýva omnoho viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Mestá, kde cítiť dávnu históriu a dotyk mnohých kultúr, nádherné pláže s tyrkysovým zátokami, famózne jedlo, veľkolepé hory. A to všetko za málo peňazí, presne také je Albánsko.

Hlavným mestom a zároveň najväčším mestom Albánska je Tirana. Nachádza sa len 25 kilometrov od pobrežia Jadranského mora, zároveň neďaleko horského masívu Dajti. Charakterizuje ju najmä bujarý nočný život, rušné ulice plné obchodíkov, reštaurácií a kaviarní, no stretnete sa tu aj s chudobou, ktorá kontrastuje s drahými ulicami hlavného mesta.

Lacné letenky do Albánska resp. Tirany viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Tirany zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines a trvá hodinu a tridsať minút. S jedným prestupom možno komfortne letieť aj aerolinkami Adria, Aegean či Turkish Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Albánsku

Cestovné doklady do Albánska

Pri vstupe do Albánska musíte predložiť platný cestovný pas alebo občiansky preukaz, ktorého platnosť musí byť minimálne 3 mesiace po plánovanom ukončení pobytu. Bezvízový režim platí až na 90 dní, avšak po mesiaci sa musíte hlásiť na hraničnej alebo cudzineckej polícii a informovať o dĺžke svojho pobytu v Albánsku.

Počasie v Albánsku

Albánsko je síce malá krajina, avšak má hneď niekoľko klimatických pasiem. Pobrežné nížiny majú typicky stredomorské podnebie, zatiaľ čo vysočiny kontinentálne podnebie. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou maximálnou teplotou 30ºC. Hornaté oblasti bývajú počas zimy pokryté vrstvou snehu.

Ceny v Albánsku

Pre Slovákov je Albánsko veľmi lacnou dovolenkovou destináciou. Ceny za bežné potraviny sú tu miestami až o polovicu nižšie, ako v našich končinách. Napríklad za kávu zaplatíte menej ako 1 euro, 2-litrová fľaša vody vás vyjde na 50 centov.

Ceny ubytovania v Albánsku sú veľmi lákavé aj počas letnej sezóny. Ubytovanie v hoteli viete rezervovať od 10 eur na noc. Ceny si viete skontrolovať aj priamo na stránke Pelikána.

Ak si chcete požičať auto a prejsť si okolie Tirany, odporúčame auto rezervovať cez Pelikán a vyzdvihnúť si ho už priamo na letisku.

Aktuálny čas v Albánsku

V Albánsku je toľko isto hodín ako na Slovensku. Sme v rovnakom časovom pásme.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Albánska

Pri vstupe do Albánska nie je žiadne očkovanie povinné. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR však odporúča očkovanie proti tetanu.

10 zaujímavostí o Albánsku

1
Názov krajiny v albánčine Shqipëria možno tiež preložiť ako "Deti orlov".
2
Albánsko má štvrtú najvyššiu horu Balkánu
3
V Albánsku rastie asi 30% zo všetkých druhov rastlín a žije tu 42% živočíšnych druhov v rámci Európy
4
Albánska kráľovná z Oponíc hovorila aj po slovensky
5
Za jedno euro dostanete zhruba 130 lekov. To je oficiálne platidlo v Albánsku
6
Rozloha Albánska je zhruba polovica Slovenska
7
Skadarské jazero v Albánsku je najväčšie jazero v južnej Európe
8
Pre účely obrany krajiny postavili v 70. a 80. rokoch betónové bunkre po celej krajine - v horách, na uliciach, na plážach. Je ich až 170-tisíc
9
Tri štvrtiny obyvateľov Albánska sa nehlásia k žiadnemu náboženstvu
10
Jazero Ohrid sa nachádza na hranici s Macedónskom a ide o jedno z najhlbších jazier v Európe
Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)