Skip to main content

Lacné letenky Zürich

Švajčiarsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Zürichu

Zaujímavé info o Zürichu

Zürich je Najväčším mestom Švajčiarska a jedna z turisticky najzaujímavejších lokalít krajiny. Jeho krása spočíva najmä v prepojení historického centra, zaujímavých múzeí a nádhernej prírody v okolí. Zürich pôsobí dojmom malebného mestečka v horách, no zároveň disponuje obrovskou ekonomickou silou ako jedno zo svetových finančných centier.

Zürich pravidelne víťazí v rôznych rebríčkoch kvality života, porovnávajúcich mestá na celom svete a hodnotiacich to, ako dobre sa v daných mestách ľuďom žije. Môžu za to najmä vysoké platy domácich, ale aj krásna alpská scenéria navôkol.

Zürich je ľahko dostupný aj autom cez južné Nemecko alebo Rakúsko, avšak omnoho komfortnejšie je letecké spojenie. Lacné letenky do Zürichu viete rezervovať najmä z Viedne. Priamy let do Zürichu prevádzkujú letecké spoločnosti Austrian Airlines a SWISS. Z Budapešti a Prahy lieta tiež SWISS a Praha má aj zaujímavú priamu linku spoločnosti Sichuan Airlines. Let bez prestupu trvá hodinu a pol.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Švajčiarsku

Aké cestovné doklady potrebujem do Švajčiarska?

Pre vstup do Švajčiarska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Zdržať sa tu môžete až 90 dní v rámci jedného polroku za účelom turizmu.

Aké je počasie vo Švajčiarsku?

Podnebie Švajčiarska nemožno generalizovať. Má rôzne mikroklímy. Vďaka hornatému povrchu sa totiž počasie môže výraznejšie líšiť. Juh Švajčiarska charakterizuje teplé až stredomorské podnebie a zvyšok krajiny má typické stredoeurópske podnebie.

Priemerné teploty sa na jar a jeseň pohybujú medzi 5 – 22 stupňami Celzia. Letá sú teplejšie okolo 18 až 28º stupňami Celzia, no a v zime klesajú na 7 až -2º stupne Celzia.

Aké sú ceny vo Švajčiarsku?

Národnou menou je švajčiarsky frank, ktorý zameníte bezproblémovo za eurá po príchode do krajiny. Niektoré súkromné podniky akceptujú i platbu v eurách, avšak často si za to účtujú poplatok.

Hľadáte hotel vo Švajčiarsku? Hotely sú tu drahšie počas pracovných dní a lacnejšie cez víkendy. Ubytovanie v meste ponúka široké možnosti od lacnejších hostelov až po luxusné apartmány. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Sieť verejnej dopravy v mestách zabezpečujú autobusy a električky a mestské vlaky (CFF).

Šoférovanie po mestách je pomerne jednoduché. Vopred sa však oboznámte s pravidlami, ktoré platia pre rôzne parkovacie zóny. Ak sa rozhodnete preskúmať mesto či okolie týmto spôsobom, auto vám odporúčame požičať už pri letisku. Rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Aký je aktuálny čas vo Švajčiarsku?

Vo Švajčiarsku je presne toľko isto hodín ako na Slovensku. Sme v rovnakom časovom pásme.

Ktoré očkovania sú pred cestou do Švajčiarska povinné?

Švajčiarsko nevyžaduje pre vstup do krajiny žiadne povinné očkovania. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Letecké zaujímavosti o Zürichu

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Zürichu za posledný týždeň stála iba 192,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Zürichu je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Zürichu

10 zaujímavostí o Švajčiarsku

1
Švajčiarsko má až 4 úradné jazyky (Nemčinu, Francúžštinu, Taliančinu a Románčinu)
2
Bern je hlavné mesto Švajčiarska. Najväčším mestom je však Zürich
3
Najvyššia hora vo Švajčiarsku – Monte Rosa – má výšku 4 634 m. n. m. a nachádza sa na talianskej hranici
4
Vo Švajčiarsku je povolená eutanázia. Okrem Švajčiarska je povolená aj v Belgicku, Luxembursku či Holandsku
5
Švajčiarsko nepovažuje prezidenta za hlavu štátu. Funkcia rotuje medzi členmi vlády vždy po roku
6
Švajčiarsko je po celom svete známe pre svoj bankový systém, čokolády, kvalitné švajčiarske nože, hodinky a alpské horské oblasti
7
23 % celkového počtu obyvateľov vo Švajčiarsku sú cudzinci
8
Švajčiarsko disponuje rozsiahlou sieťou protiatómových krytov, ktoré sú schopné ukryť všetko obyvateľstvo
9
Vo Švajčiarsku je viac ako 1 500 jazier
10
Polovica luxusných hodiniek vyrobených vo svete pochádza práve zo Švajčiarska