Skip to main content

Lacné letenky Tenerife

Španielsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Tenerife

Zaujímavé info o Tenerife

Najväčší z Kanárskych ostrovov, Tenerife, priťahuje turistov ako magnet. Nečudo, kombinácia jedinečných čiernych a zlatistých pláži, prírodné divy, zábavné parky a skutočne rušný nočný život robia z Tenerife dovolenkovú destináciu snov.

Napriek tomu že Tenerife a aj celé Kanárske ostrovy patria oficiálne k Španielsku, tak tu veľa podobností so Španielskom nenájdeme. Ostrovy ležia až pri afrických brehoch, vďaka čomu si na Tenerife vychutnáte mix španielskej a africkej kultúry. Podnebie je tiež viac africké než európske. Približne 200 km severne od Kanárskych ostrovov leží Madeira, ďalší obľúbený ostrov v Atlantickom oceáne.

V tieni obrovskej sopky Teide plynie život cez deň veľmi pokojne, ale v noci tu vie byť pekne veselo. Výborná španielska kuchyňa, skvelé víno a množstvo karnevalov dávajú s ľahkosťou najavo, že miestni si vedia naozaj vychutnať život. Na Tenerife na to majú aj dôvod navyše. Veď na „Ostrove večnej jari“ je počas celého roka tak krásne počasie.

Ostrov je obľúbený aj medzi našincami. Letenky na Tenerife najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Lety sú zvyčajne s jedným alebo dvoma prestupmi. Priamy let z Viedne trvá okolo päť a pol hodiny a prevádzkuje ho spoločnosť Austrian Airlines. Lety môžete často nájsť aj u spoločností: Iberia Airline a SWISS International Air Lines. Letiská na ostrove sú dve. Tenerife North Airport (Los Rodeos Airport) leží 11 km od hlavného mesta Santa Cruz de Tenerife. Tenerife South Airport (Tenerife South-Reina Sofia Airport) sa nachádza na území samosprávy mesta Granadilla de Abona.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Tenerife

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Španielska?

Pri cestovaní do Španielska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Na cestovanie do Španielska nie sú potrebné víza.

Aké je počasie na Tenerife?

Tenerife má subtropickú príjemnú klímu, ktorú si udržuje počas celého roka. Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou 24 °C, ktorá sa však cez deň môže šplhať i cez 30 °C. Najchladnejším mesiacom je január s priemernými 17 °C. Teplota mora sa počas roka pohybuje v rozmedzí 19 až 24 °C. Najviac prší v decembri, kedy spadne v priemere 56 mm zrážok.

Kedy je teda dovolenka na Tenerife správna voľba? Tenerife môžete navštíviť počas celého roka. Ak vám nevyhovujú horúčavy s teplotou okolo 30 °C, vyhnite sa obdobiu od júla do septembra. Ak sa chcete vyhnúť dažďu, necestujte v decembri.

Aké sú ceny na Tenerife a ako funguje doprava?

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel na Tenerife? Ubytovanie na ostrove ponúka široké možnosti od lacnejších hostelov až po luxusné apartmány. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Na ostrove zabezpečuje verejnú dopravu sieť autobusov TITSA. Cena prepravného závisí od zvolenej trasy. Na stránke dopravcu si viete túto overiť vopred. Lístok si môžete kúpiť u šoféra, tento však nie je povinný vydať vám späť z bankovky v hodnote nad 10 EUR. Na ostrove nájdete aj električky, ktoré premávajú na trase Santa Cruz de Tenerife a La Laguna. Ak plánujete navštíviť odľahlé dedinky, starostlivo si vopred naplánujte cestu, keďže frekvencia spojení nebýva vysoká. V prípade viacerých ciest, zvážte prípadne kúpu nabíjateľnej karty Bono Bus card, ktorá poskytuje zvýhodnenú tarifu. Zakúpiť si ju môžete na autobusovej stanici alebo vo vybraných novinových stánkoch.

Taxíky na Tenerife sú zvyčajne bezproblémové. Spoznáte ich podľa bielej farby – zelené svetlo na taxíku ukazuje, či je práve taxík voľný.

Ideálnym prostriedkom na preskúmanie ostrova je rozhodne auto. Toto vám odporúčame požičať už pri letisku. Rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Aký je aktuálny čas na Tenerife?

Na Tenerife je o hodinu menej ako na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Tenerife

  • Nemáte radi prestupy? Priamo na Tenerife si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Nuremberg, Berlín, Budapešť, Viedeň, Varšava, Katowice, Praha.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka na Tenerife za posledný týždeň stála iba 89,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk na Tenerife je: 2.

Tipy, čo treba vidieť na Tenerife

10 zaujímavostí o Tenerife

1
Populácia Tenerife je okolo 900 000 obyvateľov
2
Tenerife má výborné víno. Jeho veľkým fanúšikom bol aj William Shakespeare, ktorý ho spomenul v dvoch zo svojich hier
3
V hlavnom meste Santa Cruz de Tenerife sa každý február koná druhý najpopulárnejší karneval sveta, hneď po karnevale v Rio De Janeiro
4
Blízkosť pri rovníku a nízka úroveň znečistenia urobili z Tenerife jedno z najlepších miest na pozorovanie hviezd. Koná sa tu dokonca astronomický festival Starmus, ktorý podporovala aj legenda dnešnej doby Stephen Hawking
5
Na ostrove sa natáčalo mnoho známych filmov, ako napríklad Súboj Titanov (2010) a Rýchlo a zbesilo 6 (2013) či Jason Bourne 5 (2016)
6
Tenerife je najväčším z Kanárskych ostrovov. Jeho rozloha je približne 2034 km2
7
Hlavný mestom ostrova je Santa Cruz de Tenerife, ktoré je jedným z dvoch hlavných miest Kanárskych ostrovov. Tým druhým je mesto Las Palmas na ostrove Gran Canaria
8
Tenerife je skvelým miestom na pozorovanie veľrýb a delfínov v ich prirodzenom prostrední. Z prístavu Puerto Colón za nimi vyrážajú každý deň lodné exkurzie
9
V roku 1797 tu prišiel o ruku slávny britský admirál Horatio Nelson pri tom, ako viedol útok na ostrov
10
výnimočné pláže. Niektoré majú čiernu sopečnú farbu (El Socorro), iné boli vytvorené ľuďmi, ktorí sem priviezli zlatistý piesok Sahary (Las Teresitas). V turistických oblastiach (Los Cristianos, Playa de las Américas a Costa Adeje) zas prevláda piesok v svetlejších odtieňoch