Skip to main content

Lacné letenky Chicago

Usa - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Chicaga

Zaujímavé info o Chicagu

Chicago, známe aj pod prezývkami Veterné mesto či Druhé mesto, nikdy nehralo druhé husle. Je jedným z najvplyvnejších miest sveta, z ktorého vzišlo množstvo vynálezov a slávnych osobností.

Chicago, ako ho poznáme dnes, sformoval požiar, ktorý v roku 1871 zničil tretinu mesta. Chicago však povstalo z popola, ktorý nahradili prvé mrakodrapy planéty. Metropola neďaleko Michiganského jazera diktuje dodnes trendy v architektúre, umení a kulinárstve.

S mrakodrapovým centrom mesta Loop, 109 múzeami a 267 michelinskými reštauráciami je Chicago svetovým lídrom, ktorý ročne ohuruje milióny návštevníkov.

Chicago čoraz viac objavujú aj Slováci. Lacné letenky do Chicaga najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Dĺžka priameho letu do Chicaga je 10 a pol hodiny. Priamy let do Chicaga prevádzkuje letecká spoločnosť Austrian Airlines z Viedne. Lacné lety však budú zvyčajne s jedným, prípadne dvoma prestupmi.

Slováci najčastejšie lietajú do Chicaga spoločnosťami Air Berlin, Air France, United Airlines a Lufthansa. So spoločnosťou Turkish Airlines môžete letieť do Chicaga aj z Košíc. Z našich končín sa do Chicaga najčastejšie lieta na letisko O'Hare International Airport, ktoré je vzdialené 27 km od mesta. Pomenej na letisko Midway International Airport, ktoré je vzdialené 16 km od mesta. Ak si chcete prenajať auto, môžete tak urobiť aj cez Pelikán.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Chicagu

Ako môžem získať víza do USA (ESTA)?

Pri cestovaní do USA už nepotrebujete vybavovať víza na americkej ambasáde, stačí vlastniť biometrický pas a mať elektronickú autorizáciu ESTA. O víza musia žiadať len tí, ktorí do USA cestujú na dlhšie ako 90 dní alebo idú do Spojených štátov pracovať, študovať či na výmenný pobyt. Taktiež všetci tí, ktorým nebola schválená autorizácia ESTA. Tu nájdete kompletný návod, ako získať autorizáciu ESTA (víza do USA).

Počasie v Chicagu

Pre Chicago je typické teplé a vlhké leto. Zima je tu veľmi studená a veterná, plná snehu a ľadu. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 23 °C. Naopak najchladnejším mesiacom je január s priemernými -6 °C. Kedy je teda dovolenka v Chicagu správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu je začiatok leta (máj-jún) a jeseň (september-október), kedy teploty dosahujú príjemných 12 °C až 21 °C. Začiatok leta môže byť trochu daždivý, tak si nezabudnite pre istotu pribaliť aj dáždnik. Najjasnejšia obloha bude na jeseň.

Ceny v Chicagu

Národnou menou je americký dolár, zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku alebo v zmenárni na Slovensku i priamo v USA.

Hľadáte hotel v Chicagu? Čím bližšie k biznis centru mesta Loop, tým je cena vyššia. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a ubytovanie rezervovať priamo cez Pelikán.

Verejná doprava po meste je jednoduchá. Najbežnejším spôsobom prepravy sú autobusy a vlaky „L“ spoločnosti CTA (Chicago Transit Authorit), ktoré jazdia v krátkych pravidelných intervaloch. Linky sú označené prehľadnými farbami. Lístky si môžete kúpiť v predajných automatoch Ventra, a to buď na konkrétnu jazdu, alebo ako jednodňový či viacdňový neobmedzený pas.

V autobusoch môžete platiť v hotovosti. Pripravte si však presne 2,25 dolárov na každú jazdu, keďže šofér nevydáva. Jednodňový pas, ktorý vám umožní použiť neobmedzený počet spojení v priebehu 24 hodín, stojí 10 dolárov. Zvýhodnené sadzby prepravného ponúka aj dobíjateľná karta Ventra.

Chicagské taxíky patria k tým lacnejším v USA, pre našinca však môžu byť stále pomerne drahé. Turisti obľubujú aj vodné taxíky, ktoré spájajú najvýznamnejšie pamiatky mesta. Cena za jazdu vodným taxíkom sa pohybuje od 3 do 8 dolárov.

Šoférovanie v meste môže byť stresujúce, a to najmä kvôli dopravným špičkám a drahému parkovnému. Ak sa však rozhodnete spoznať okolie Chicaga, auto sa vám rozhodne vyplatí. V tom prípade vám odporúčame požičať auto už pri letisku, rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Ktoré zdravotné riziká hrozia v USA a ktoré očkovania sú povinné?

Spojené štáty nevyžadujú po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás. V prípade výletov do prírody sa odporúča očkovanie proti infekcii prenášanej kliešťami.

Aktuálny čas v Chicagu

V Chicagu je o sedem hodín menej ako na Slovensku.

Letecké štatistiky o Chicagu

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Chicaga si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Viedeň.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Chicaga za posledný týždeň stála iba 421,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Chicagu je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Chicagu

10 zaujímavostí o Chicagu

1
Chigaco je domovom najslávnejšieho amerického mafiána Al Caponeho, ktorý zbohatol najmä na nelegálnom predaji alkoholu v období prohibície. Hodnota jeho vtedajšieho majetku by bola dnes približne 1,3 miliardy dolárov.
2
V Chicagu bol v roku 1885 postavený prvý mrakodrap sveta, budova patrila lokálnej poisťovni. Dodnes tu nájdete 4 z 10 najvyšších budov USA.
3
Chicago bolo východiskovým bodom legendárnej Route 66, historického amerického diaľničného systému, ktorý viedol naprieč celou Ameriku až do Los Angeles. Route 66 sa dodnes považuje za symbol slobody a mobility.
4
V Chicagu boli vymyslené mnohé novinky, ktoré si podmanili svet, ako napríklad hot dog, vysávač či sprejová farba.
5
V Chicagu nájdete jedinú rieku sveta, ktorá tečie v protismere. Tok rieky Chicago bol usmernený do protismeru reverznou technikou, ktorá mala vyriešiť sanitárne problémy mesta a zabrániť, aby odpad stekal do Michiganského jazera.
6
Ešte pred Al Caponeho érou malo mesto zločineckú povesť. V roku 1918 bolo vyše 100 čašníkov zatknutých za otrávenie lakomých zákazníkov, ktorí šetrili na prepitnom.
7
Chicago je domovom mnohých slávnych osobností. Pochádza odtiaľ napríklad Barack Obama, Walt Disney či Hillary Clinton.
8
Chicago sa pýši najväčšou zbierkou impresionistických malieb sveta, hneď po múzeu Louvre v Paríži.
9
Toto mesto je taktiež domovom časopisu Playboy, ktorý tu začal vydávať Hugh Hefner v roku 1953.
10
Mesto riešilo v minulosti problémy s nelegálnym vypúšťaním odpadu tak, že do rieky Chicago nalialo florescenčnú farbu, ktorá sa pri kontakte s odpadom sfarbila na jasnozeleno. Praktika vyústila do tradície a od roku 1962 zafarbia každoročne miestni celú rieku na zeleno na deň Sv. Patrika.