Skip to main content

Lacné letenky Los Angeles

Usa - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Los Angeles

Zaujímavé info o Los Angeles

Los Angeles je najväčším mestom Kalifornie a po New Yorku druhým najväčším mestom USA. Metropola známa aj ako mesto anjelov už vyše storočie diktuje trendy svetovému šoubiznisu. Aj vďaka krásnemu počasiu tu našlo domov množstvo celebrít, ktoré pri troche šťastia môžete stretnúť v baroch na Sunset Boulevard.

Samotné Los Angeles City má 4 milióny obyvateľov a je tvorené mnohými mestskými časťami. Najslávnejšími sú Hollywood, Downtown Los Angeles či Brentwood.

Avšak, keď sa hovorí o Los Angeles, častokrát sa tým rozumie celý mestský konglomerát ‘Los Angeles County‘ rozpínajúci sa v okruhu vyše 100 kilometrov od centra Los Angeles. Konglomerát má okolo 11 miliónov obyvateľov a skladá sa z vyše 80 miest, z ktorých najznámejšie sú (okrem Los Angeles City): Beverly Hills či West Hollywood.

Pod konglomerát spadajú aj slávne Malibu, Long Beach a Santa Monica, ktoré sa pýšia vskutku nádhernými plážami.

Najlacnejšie letenky do Los Angeles zvyčajne kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Lacné letenky však môžete nájsť aj s odletom z Košíc. Priemerná dĺžka letu do Los Angeles je približne od 13 do 17 hodín s jedným prestupom, prípadne dvoma. Dĺžka letu však môže byť výrazne dlhšia v závislosti od individuálnej letenky. Priamy let do Los Angeles prevádzkuje letecká spoločnosť Austrian Airlines z Viedne a trvá 12 hodín.

Slováci najčastejšie lietajú do Los Angeles spoločnosťami British Airways, Lufthansa, Austrian Airlines, LOT Polish Airlines a Turkish Airlines. Z našich končín sa do Los Angeles lieta na letisko Los Angeles International Airport LAX.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Los Angeles

Ako môžem získať víza do USA (ESTA)?

Pri cestovaní do USA už nepotrebujete vybavovať víza na americkej ambasáde, stačí vlastniť biometrický pas a mať elektronickú autorizáciu ESTA. O víza musia žiadať len tí, ktorí do USA cestujú na dlhšie ako 90 dní alebo idú do Spojených štátov pracovať, študovať či na výmenný pobyt. Taktiež všetci tí, ktorým nebola schválená autorizácia ESTA. Tu nájdete kompletný návod, ako získať autorizáciu ESTA (víza do USA).

Počasie v Los Angeles

Kedy je dovolenka v Los Angeles tým správnym rozhodnutím? V podstate kedykoľvek. V Los Angeles sa totiž strieda suché teplé leto s miernou zimou. S priemerom 284 slnečných dní v roku ponúka toto mesto fantastickú klímu. Najteplejší mesiac je august s teplotou maximálne okolo 28°C. Najchladnejšie vám naopak bude v decembri s priemernou teplotou 9°C .

Ceny v Los Angeles

Národnou menou je americký dolár, ktorý si za eurá bezproblémovo zameníte či už na Slovensku alebo priamo v USA.

Hľadáte ubytovanie v Los Angeles? V tom prípade vám odporúčame preveriť si vopred polohu a kvalitu hotela. Ako sme už vysvetlili vyššie, Los Angeles je skutočne rozsiahle. Ceny ubytovania, polohu a kvalitu hotela, tak ako ju vidia zákazníci, si môžete skontrolovať a ubytovanie rezervovať priamo cez Pelikán.

Mestská hromadná doprava je zabezpečovaná spoločnosťou LA Metro, ktorá prevádzkuje metro (pozor, toto funguje len na 2 linkách), mestské vlaky a autobusy. Jednodňový lístok vás vyjde na 7$. Pri pozemnej preprave rátajte s častými zápchami na diaľniciach.

Verejná doprava má však mnohé medzery. Širšia oblasť Los Angeles nie je dostatočne sprístupnená a trhliny môžete nájsť i vo frekvenciách spojení.

Ak sa plánujete zdržať v meste viacero dní a chcete podniknúť výlety do širšieho okolia, oplatí sa vám požičať si auto. Rezervovať auto si môžete aj priamo cez Pelikán.

Ktoré zdravotné riziká hrozia v USA a ktoré očkovania sú povinné?

Spojené štáty nevyžadujú po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás. V prípade výletov do prírody sa odporúča očkovanie proti infekcii prenášanej kliešťami.

Aktuálny čas v Los Angeles

Časový posun v Los Angeles je pre našinca značný. Mesto totiž leží v časovom pásme PST/PDT -8, čo znamená, že v Los Angeles je o deväť hodín menej ako na Slovensku.

Letecké štatistiky o Los Angeles

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Los Angeles si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Viedeň.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Los Angeles za posledný týždeň stála iba 483,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Los Angeles je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Los Angeles

10 zaujímavostí o Los Angeles

1
Celý názov mesta znie: El Pueblo de Nuestra Senora la Reina de los Angeles de Porciuncula, čo v španielčine znamená: „Dedina našej pani, kráľovnej anjelov rieky Porziuncola.
2
Los Angeles je jedno z mála miest sveta, kde je možné ráno surfovať a poobede lyžovať. Ráno si zasurfujete v Malibu a poobede sa spustíte dole kopcom Mountain High.
3
Nápis HOLLYWOOD pochádzajúci z roku 1923 je jednoducho obrovský - 14 metrov vysoký a 110 metrov dlhý. Hoci sa nedá dostať do jeho bezprostrednej blízkosti, môžete si urobiť turistickú túru po svahu kopca Mount Lee, na ktorom sa nápis nachádza.
4
Medzinárodné letisko Los Angeles – Los Angeles International Airport (LAX) je siedmym najvyťaženejším letiskom sveta. Ročne ním prejde takmer 75 miliónov ľudí.
5
Takmer polovica obyvateľov Los Angeles má hispánsky pôvod. Väčšina z nich totiž pochádza z Mexika.
6
Los Angeles sa stalo centrom filmového priemyslu v dôsledku právnej kľučky filmových producentov. Títo sa chceli vyhnúť patentovým nárokom Thomasa Edisona. Edison žil na východe USA, kde aktívne uplatňoval svoje práva na filmové kamery.
7
Los Angeles je kultúrnym centrom Ameriky. Mesto má vyše sto divadiel a cez 300 múzeí, čo je viac než v ktoromkoľvek inom meste USA.
8
Los Angeles sa nazýva aj La-La-Land (áno, presne ako ten film). Prezývka je odvodená nielen od skratky iniciálov mesta (L.A.), ale slúži aj na označenie stavu, v ktorom človek stráca kontakt s realitou – Hollywood je totiž miestom fikcie a fantázie.
9
Širšia oblasť Los Angeles udáva trend nielen vo filmoch, ale aj v móde. Zamestnanie v módnom priemysle tu totiž našlo viac ako 87 tisíc ľudí, čím Los Angeles predstihuje dokonca aj New York.
10
Hoci sa v roku 2014 natočilo v Hollywoode vyše 750 filmov, ešte stále zaostáva za indickým Bollywoodom, ktorý za rovnaké obdobie vyprodukoval okolo 1950 filmov.