Skip to main content

Dovolenka Atény 2024

dní

Atény - najpopulárnejšie dovolenky

Atény - Athenaeum Grand Hotel
Hodnotenie
5.1/6
Výborné
4 hodnotení
od
649
Cena na osobu
Hodnotenie
5.1/6
Výborné
4 hodnotení
Atény - Athenaeum Grand Hotel
Raňajky v cene
Odlety z: Viedne
Možnosť priameho letu
Hodnotenie hotela:
Ferenc
Júl 2020
Ak máte záujem preskúmať mesto, tento hotel je ideálnou voľbou. Je umiestnený v srdci mesta.
Barnabás
Júl 2020
Tento hotel je krásne zariadený, veľmi čistý s priestrannými a elegantnými izbami. Personál bol excelentný a jedlo vynikajúce, vybrať si dokážu dokonca aj vegetariáni.
Zobraziť menej
od
649
Cena na osobu
Zobraziť menej
od
649
€ / Cena na osobu
Atény - Achillion Hotel
4/5 dňový pobyt v Aténach v 3*hoteli s raňajkami
Hodnotenie
4.7/6
Veľmi dobré
4 hodnotení
od
752
Cena na osobu
Hodnotenie
4.7/6
Veľmi dobré
4 hodnotení
Atény - Achillion Hotel
4/5 dňový pobyt v Aténach v 3*hoteli s raňajkami
Raňajky v cene
Odlety z: Viedne
Možnosť priameho letu
Hodnotenie hotela:
Viktor
Júl 2020
Hotel má veľmi dobrú lokalitu, nachádza sa v centre Atén. Okolie nie je zrovna najkrajšie, ale všetko je tu na pár krokov. Síce je renovovaný, no na niektorých častiach, hlavne v... Čítať viac
Edina
Júl 2020
Lokalita hotela je ideálna, ku všetkému je to blízko. Hotel je takej strednej úrovne. Izby nie sú úplne proti-hlučné a keďže sa hotel nachádza v centre Atén, nie vždy je na hoteli ticho a pokoj.
Zobraziť menej
od
752
Cena na osobu
Zobraziť menej
od
752
€ / Cena na osobu
Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek v Grécku konečné?

Ceny všetkých dovoleniek v Grécku na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie do Grécka) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Zdravie a očkovanie pred dovolenkou v Grécku

Pred dovolenkou v Grécku nie je vyžadované žiadne povinné očkovanie. Počas letných horúčav je však v Grécku nutné chrániť sa pred úpalom a dodržiavať pitný režim. Voda z vodovodu je v Grécku síce pitná, odporúčame však radšej piť balenú vodu z obchodu.

Čo v Grécku znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty v Grécku neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky v Grécku záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky v Grécku nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku v Grécku uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky v Grécku nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky v Grécku umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku v Grécku.

Aký je postup po úhrade dovolenky v Grécku?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky v Grécku z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo v Grécku znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen v Grécku označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky v Grécku.

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka v Grécku - prečo si vybrať túto destináciu?

Vďaka svojej starobylej histórii patria Atény medzi tie najstaršie metropoly nie len Európy, ale aj našej planéty. Mesto sa označuje aj ako kolíska modernej civilizácie. Práve v Aténach boli totiž položené základy demokracie, západnej filozofie, matematických objavov či divadla. Dovolenka v Aténach ponúka návštevníkom možnosť prehliadky tých najpozoruhodnejších historických pamiatok antických dôb. Hrdo pripomínajú legendárnu dobu, kedy bol svet ovládaný rozmarmi bohov, ktorí často skúšali udatnosť gréckych hrdinov. Pokiaľ chcete počas jedného zájazdu spoznať nefalšované Grécko, voľba destinácie je jasná.

Úžasná gastronómia, ktorú poznáte

Po prehliadke pamiatok si v Aténach môžete oddýchnuť v mnohých zelených záhradách alebo načerpať energiu v tavernách, ktoré ponúkajú to najlepšie z povestnej gréckej kuchyne. Energiu budete potrebovať najmä večer, kedy žije mesto bujarým nočným životom. Do nezabudnuteľnej gréckej gastronómie patrí vynikajúci syr Feta, šalát Tzatziki, či aj u nás populárne Gyros alebo Musaka. Jedlo vám určite spríjemní vašu dovolenku v Aténach. Určite tiež odporúčame prenajať si auto a preskúmať tak okolie Atén na vlastnú päsť.