Skip to main content

Dovolenka - Santorini 2024

dní

Santorini - najpopulárnejšie dovolenky

Santorini - Villa Olympia
Nachádza sa na južnej strane ostrova v oblasti Perissa v blízkosti známej pláže s čiernym pieskom.
Hodnotenie
5.9/6
Výborné
3 hodnotení
od
650
Cena na osobu
Hodnotenie
5.9/6
Výborné
3 hodnotení
Santorini - Villa Olympia
Nachádza sa na južnej strane ostrova v oblasti Perissa v blízkosti známej pláže s čiernym pieskom.
Raňajky v cene
Odlety z: Viedne
Možnosť priameho letu
Len pre dospelých
Hodnotenie hotela:
Jessica
Júl 2020
Užili sme si pokojnú dovolenku na ostrove Santorini. Hotel bol úplne v poriadku. Prostredie hotela bolo tiché a s izbami, ako aj so službami, sme boli spokojní.
Simona
Júl 2020
Od momentu príchodu do hotela sa vďaka personálu cítite vítaní. Izba bola čistá, svetlá a priestranná. Vybavenie izby v pastelových farbách pôsobila elegantne a čisto. Bazén bol... Čítať viac
Zobraziť menej
od
650
Cena na osobu
Zobraziť menej
od
650
€ / Cena na osobu
Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek v Grécku konečné?

Ceny všetkých dovoleniek v Grécku na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie do Grécka) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Zdravie a očkovanie pred dovolenkou v Grécku

Pred dovolenkou v Grécku nie je vyžadované žiadne povinné očkovanie. Počas letných horúčav je však v Grécku nutné chrániť sa pred úpalom a dodržiavať pitný režim. Voda z vodovodu je v Grécku síce pitná, odporúčame však radšej piť balenú vodu z obchodu.

Čo v Grécku znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty v Grécku neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky v Grécku záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky v Grécku nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku v Grécku uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky v Grécku nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky v Grécku umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku v Grécku.

Aký je postup po úhrade dovolenky v Grécku?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky v Grécku z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo v Grécku znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen v Grécku označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky v Grécku.

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka na Santorini - prečo si vybrať túto destináciu?

Viete, ako by sa dalo najlepšie opísať dovolenku na Santorini? Ako sen. Toto vulkanické súostrovie v Egejskom mori každoročne navštívia státisíce ľudí, len aby uvideli dokonalú, pohľadnicovú, miestami až neuveriteľnú panorámu snehobielych domov, kostolov s modrými kupolami, veterných mlynov vyčnievajúcich z liečivo-modrého mora. Za rozprávkovým vzhľadom sa ale skrýva mocná história. Santorini je v podstate pozostatkom sopečnej erupcie kolosálnej sily, ktorá zničila vtedajšie sídla na pôvodne jedinom ostrove. Vznikla tak súčasná kaldera, ktorá je z veľkej časti naplnená vodou.
 

Čo vidieť a zažiť počas dovolenky na Santorini?
 

Fira
 

Ak celá vaša dovolenka na Santorini bude prebiehať priamo vo Fire, je to úplne v poriadku. Hlavné mesto ostrova je pripravené na turistov vynikajúcimi službami, chvíľami by sa vám dokonca mohlo zdať, že celé mesto žije pre turistov. Napriek tomu sa autentickosť tohto miesta nestratila, a to možno aj vďaka jeho unikátnej polohe vysoko nad morom, na 300 metrovom útese. Takže už aj tak magickú panorámu rozprávkových bielych domov, priestranných terás, modrých kupol, kľukatých uličiek a príjemných námestí dopĺňa aj dychberúci pohľad na modrú vodu. Ak sem pricestujete loďou, do mesta sa dostanete po zdolaní 600 schodov alebo môžete využiť lanovku.
 

Oia
 

Už ste niekedy dostali pohľadnicu z dovolenky na gréckom ostrove Santorini s fotkou s veternými mlynmi? Ak áno, je vysoko pravdepodobné, že bola z mesta Oia. Každý, kto ho navštívil, odporúča zažiť západ slnka, no a mnohí sa odvážia vyhlásiť aj to, že toto je tá najkrajšia časť Santorini. Obľúbeným miestom na pozorovanie posledných chvíľ denného svetla je na okraji mesta, v ruinách jedného byzantského hradu. Keďže jeho unikátnosť je veľmi dobre známa medzi turistami, rátajte s tým, že súkromie by ste tu hľadali nadarmo. Ale ak vydržíte prítomnosť davu, odmenou bude nezabudnuteľný, očarujúci a jedinečný vizuálny zážitok.  
  

Akrotiri
 

Len 11 km od hlavného mesta Fira sa nachádza jedna z najdôležitejších pamiatok Santorini, archeologické nálezisko Akrotiri. Je známe aj ako grécke Pompeje, kedysi sa tu nachádzalo staroveké mesto, ktoré bolo pred 3600 rokmi pokryté lávou v dôsledku sopečnej erupcie. Zničené mesto sa potom objavilo až v 19. storočí v pomerne dobrom stave, a je stále jednou z najlepšie zachovaných starovekých pamiatok vďaka vulkanickému popolu.
 

Červená pláž
 

Aká by to bola dovolenka na Santorini, ak by ubehla bez návštevy nejakej pláže? Červená pláž alebo Read Beach sa nachádza v blízkosti mesta Akrotiri a patrí medzi tie najkrajšie pláže v celom Grécku. Leží na úpätí okúzľujúcej červenej skalnej steny hneď vedľa archeologického náleziska Akrotiri. Cesta na pláž nebude jednoduchá, ale stojí to za to.
 

Staroveká Thira
 

Ďalším známym archeologickým náleziskom, ktorého návštevu by ste počas dovolenky na Santorini nemali vynechať, je staroveká Thira. Vráti vás do čias minojskej kultúry, helénskych kostolov, rímskych a byzantských stavieb, môžete nahliadnuť do každodenného života 9. storočia pred n. l., uvidíte ruiny divadla, vojenských budov, úradov a kostolov.
 

Pyrgos
 

V strede ostrova sa nachádza maličké mesto, ktoré bolo stáročia hlavným mestom Santorini. Volá sa Pyrgos, a bude naozaj príjemným osviežením vašej dovolenky v Grécku, ak túžite po útulnej atmosfére, pohári vína na niektorej z terás ukrývajúcich sa v kľukatých uličkách alebo len po oddychu od hluku väčších turistických miest.
 

Koľko trvá let na Santorini?
 

Na dovolenku na Santorini sa dostanete pomerne rýchlo. Presný čas závisí, samozrejme, od toho, z ktorého letiska cestujete na ktoré letisko, ale celkovo let na Santorini bude trvať 1,5 - 2 hodiny. Rátajte s hodinovým časovým posunom.
 

Kedy cestovať na Santorini?
 

Ideálnym časom na dovolenku na Santorini je medzi koncom apríla a začiatkom novembra, vtedy je tam teplo a málo prší. Ak cestujete za horúcim počasím, nočným životom, typickou letnou dovolenkou na pláži, vyberte sa tam v júni, júli, auguste alebo septembri. Pre pohodové citybreaky zvoľte obdobie marec-máj alebo október-september.