Skip to main content

Kam na dovolenku v júli?


Leto je v plnom prúde, teploty dosahujú závratných výšin a vy silno rozmýšľate, kam sa vybrať na tohtoročnú letnú dovolenku k moru? Nečakajte na poslednú chvíľu, aby sa vám ušla last minute dovolenka za priaznivú cenu! V našej ponuke dovolenkových pobytov v júli nájdete skvelé hotely s prvotriednymi službami a bohatým programom pre rodiny s deťmi za úžasné ceny už teraz! Okrem toho sme pre vás pripravili aj niekoľko jedinečných tipov na top dovolenkové destinácie v júli, v ktorých si užijete perfektnú dovolenku či už s deťmi, priateľmi alebo vo dvojici.
 

Rodinná dovolenka v júli

Perfektná rodinná dovolenka v Bulharsku

Bezstarostný oddych pri mori, obrovské pieskové pláže, životom pulzujúce promenády, skvelé jedlo či množstvo úžasných aquaparkov. Tisíce Slovákov smerujú každoročne za pohodovou a najmä cenovo výhodnou dovolenkou práve do slnečného Bulharska. Nečudo, že zvukomalebnú slovenčinu je tu počuť takmer pri každom kroku. Okrem skvelých cien dovolenkových pobytov je bonusom aj rýchla dostupnosť do Burgasu priamymi letmi, či už z Bratislavy alebo Košíc, za menej ako hodinu a pol. Bulharsko je jednoducho ideálna destinácia pre rodiny s deťmi. Nečakajte ale, že sa tu po večeroch budete nudiť. Práve naopak, na svoje si tu prídu i dospelí, pretože v Bulharsku to žije!

Promenády plné stánkov so všemožným tovarom, kolotoče pre malých i veľkých, miestne podniky s hudbou a tancom – bohatý nočný život vás čaká na obľúbenom Slnečnom pobreží, ktoré je tiež známe svojou nekonečne dlhou plážou a all-inclusive hotelmi od výmyslu sveta. Nezabudnite navštíviť aj neďaleké historické mesto Nessebar. Ak hľadáte pokojnejšie letovisko, Sveti Vlas bude pre vás ako stvorený. Pomorie tiež oceníte na rodinnej dovolenke s deťmi, Zlaté piesky vás zas očaria svojimi lesmi. O počasie obavy mať nemusíte, pretože Bulharsko býva v júli slnečné a horúce, s teplotami štverajúcimi sa až ku 34 °C. Teplota vody v Čiernom mori dosahuje v lete príjemných 23 °C.
 

Všetky dovolenkové ponuky v Bulharsku

Júlová dovolenka v obľúbenom Španielsku

Malorka, Barcelona, Ibiza, Kanárske ostrovy, Valencia, Sevilla, Alicante a mnohé mnohé ďalšie očarujúce miesta Španielska lákajú každý rok milióny turistov z celého sveta, aby tu strávili svoju vysnívanú letnú dovolenku pri mori. A to vôbec nepreháňame! Španielsko je totiž známe svojimi nádhernými plážami tiahnucimi sa takmer po celom pobreží krajiny, úchvatnými ostrovmi v Stredozemnom mori či v Atlantickom oceáne a jedinečnými mestami, ktoré jednoducho musíte aspoň raz v živote navštíviť. V Španielsku sa rozhodne nudiť nebudete. Vyberte sa do očarujúcej Astúrie s roztomilými rybárskymi dedinkami s príjemnými teplotami počas celého leta alebo naopak do horúcej Andalúzie posiatej zlatistými plážami.

Ak uprednostňujete ostrovy pred dovolenkou na pevnine, hor sa na slávnu Malorku či Kanárske ostrovy. Objavte skryté zákutia, pôvabné mestečká a tie najkrajšie pláže v prenajatom aute, ktoré vám poskytne slobodu počas vášho dovolenkového pobytu. A čo počasie? Keďže Španielsko je rozlohou štvrtou najväčšou krajinou Európy, aj jej podnebie sa v rôznych oblastiach mierne odlišuje. Sever a severozápad Španielska výrazne ovplyvňuje Atlantický oceán, pre východné pobrežie je charakteristické stredomorské podnebie, vnútrozemie má zase typicky kontinentálne počasie. Podmienky na dovolenku v Španielsku sú však veľmi prívetivé takmer počas celého roka. Ideálny čas na kúpanie pri mori je cez letné mesiace, kedy dosahujú teploty aj 30 ºC. Kanárske ostrovy majú dokonca subtropické podnebie, kde najteplejšími mesiacmi sú júl a august s teplotami okolo 32 ºC.
 

Všetky dovolenkové ponuky v Španielsku
 

Prístav na dovolenke na Malorke

Do Chorvátska v júli s celou rodinou

Nekonečne dlhé pobrežie, krásne kamienkové pláže, ohromujúce národné parky, pôvabné historické mestá, gastronomické nebo či prívetiví ľudia – to je len malá ochutnávka z toho, na čo sa môžete tešiť, ak sa tento rok rozhodnete vyraziť na letnú dovolenku do Chorvátska. Snáď najväčším benefitom je však vzdialenosť. Do Chorvátska si jednoducho a pohodlne zaletíte z našich končín už za neuveriteľnú hodinku! Ideálna dovolenková destinácia pre celú rodinu. A kam sa v Chorvátsku vybrať? Na výber je množstvo nádherných miest ako Dubrovník, Makarska, Split, Zadar, ostrovy Krk, Brač či Korčula a mnohé ďalšie. Za návštevu určite stojí aj Istria na severe Chorvátska, či stredná Dalmácia.

Chorvátsko je láska na prvý pohľad a je tu vždy čo objavovať, preto sa ho oplatí navštíviť aj viackrát. Kúpanie v mori navyše môžete striedať s potulkami po mestách s bohatou históriou a šarmom či prechádzkami po miestnych promenádach, ktoré pulzujú životom. Ak ste fanúšikom prírodných krás, zaskočte si na pešiu turistiku do kopcov či k jedinečným Plitvickým jazerám. Podnebie v Chorvátsku je vplyvom Stredozemného mora, teplých morských prúdov a početným horám mierne. Priemerné teploty sa tu v júli pohybujú okolo príjemných 25 °C, teplota vody dosahuje podobné hodnoty. Dovolenka v Chorvátsku počas júla je preto skvelou voľbou.
 

Všetky dovolenkové ponuky v Chorvátsku

Dovolenka na Malte s nádychom histórie

Malta je ostrovný štát v Stredozemnom mori, ležiaci medzi talianskou Sicíliou a africkým kontinentom. Jej brehy pokrývajú krásne kamienkové pláže, azúrovo sfarbené more a romantické mestečká. Počas júlovej dovolenky na Malte vás tak čaká nielen príjemný oddych na pláži v jednom zo špičkových hotelových rezortov, ale i množstvo nádherných skrytých zákutí, ktoré stoja za objavenie. Nečudo, že Malta patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie v Európe. Zaujímavosťou je výrazný britský vplyv v podobe typických červených telefónnych búdok a všadeprítomnej angličtiny, ktorá patrí na Malte medzi úradné jazyky. Cítiť sa tu však budete veľmi príjemne, pretože na Malte vládne uvoľnená a pohodová atmosféra.

Milovníkom histórie odporúčame navštíviť aj hlavné mesto Valleta obohnané múrmi z čias maltézskych rytierov, kde nájdete známu Katedrála sv. Jána či Palác veľmajstra, ktorý  bol kedysi domovom rytierov. Určite nevynechajte starý prístav s množstvom úžasných reštaurácií a barov s jedinečnou stredomorskou atmosférou. Rovnako stredomorské je na Malte aj podnebie, pre ktoré sú typické horúce letá a miernejšie, ale daždivejšie zimy. Počas letnej dovolenkovej sezóny však takmer vôbec neprší a vy si tak môžete užiť až 12 hodín nepretržitého slnečného svitu. Najteplejšími mesiacmi na Malte sú júl a august s priemernými teplotami šplhajúcimi sa až ku 30 °C.
 

Všetky dovolenkové ponuky na Malte

Západ slnka na dovolenke na Malte

Objavte v júli čarovné Thajsko

Máte chuť na dobrodružstvo? Objavte celkom nové miesta, stretnite výnimočných ľudí a zažite jedinečné kúpanie na čarokrásnych ostrovoch počas letnej dovolenky v Thajsku! Táto obľúbená exotická destinácia v Juhovýchodnej Ázii je skutočným rajom na Zemi. Niet sa čo čudovať – nádherné pláže s bielym pieskom, tyrkysové more, kokosové palmy, ale i slony, tropická džungľa, ryžové polia či chutná kuchyňa vás hneď chytia za srdce a naplnia aj tie najnáročnejšie očakávania. Dovolenku na ostrovoch Koh Samui, Phuket, v provincii Krabi či v živelnom Bangkoku ocenia či už zamilované páry, cestovatelia túžiaci po poznaní, ale i rodiny s deťmi. Ponuka špičkových rezortov je v Thajsku nesmierne bohatá a vy si tak môžete vybrať podľa vašich preferencií.

Nebaví vás ležať celé dni na slniečku? Prenajmite si auto, skúter či motorku a spoznajte túto nádhernú krajinu detailnejšie a bez obmedzení. Čo sa týka počasia, Thajsko patrí medzi celoročné dovolenkové destinácie. Striedajú sa tu tri ročné obdobia. Aj keď najideálnejším obdobím na návštevu Thajska je od konca októbra do polovice marca, kedy tu panuje horúce a suché počasie, dovolenku si tu vychutnáte i v lete. Počasie môže byť síce daždivejšie, ale denné teploty ostávajú vysoké, v priemere okolo 32 ºC. V noci sa ochladzuje na príjemných 25 ºC.
 

Všetky dovolenkové ponuky v Thajsku

Slnečné Kapverdy počas dovolenky v júli

Nádherné pláže slonovinovej farby, skalnaté hory, dychberúce výhľady, more azúrovej farby a slnečné lúče hladiace vašu tvár. Čo viac si počas letnej dovolenky priať? Exotické Kapverdy – sopečné súostrovie uprostred Atlantického oceánu s nádychom Afriky – sú dokonalým miestom pre ničím nerušený oddych pri mori. Pocit pohody umocnia i prvotriedne dovolenkové rezorty so službami na tej najvyššej úrovni. Ak aj patríte medzi aktívnejších cestovateľov, nudiť sa tu rozhodne nebudete. Kapverdy majú totiž ideálne podmienky na surfovanie či turistiku. Objavte jedinečné prírodné scenérie počas vašich potuliek ostrovmi! Medzi tie najznámejšie a najnavštevovanejšie patria Boa Vista, Sal či Santiago, kde sa nachádza i historické hlavné mesto Praia či pevnosť Fortaleza Real de San Felipe, z ktorej sa vám naskytne jeden z najkrajších výhľadov na ostrove.  

Kapverdy patria medzi mimoriadne slnečné destinácie. Striedajú sa tu dve ročné obdobia – obdobie vetrov, ktoré trvá od októbra do júla a obdobie dažďov trvajúce od augusta do septembra. Teploty sa počas celého roka pohybujú v rozmedzí od 24 do 30 °C. Počas vašej júlovej dovolenky na Kapverdoch oceníte aj veľmi príjemnú teplotu mora, ktorá sa celoročne pohybuje medzi 20 - 25°C.
 

Všetky dovolenkové ponuky na Kapverdoch