Skip to main content

Lacné letenky Albánsko

Albánsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Albánska

Zaujímavé info o Albánsku

Albánsko je nádherná krajina. Má nádherné mestá, fascinujúcu prírodu i hory a samozrejme aj pláže s bielym pieskom a tyrkysovou vodou!

Z Tirany sa veľmi jednoducho dostanete do okolia autom napríklad k pevnostiam Petrela alebo Preza. Za návštevu stojí aj hrad Kruja alebo zrúcanina hradu Varosh. Vyhľadávané sú tiež krasová jaskyňa Pëllumbas a jazero Farka, kam chodia miestni Albánci za vodnými športami. Môžete si tam urobiť príjemný jednodňový výlet na kajaku.

Veľmi pohodovú a autentickú atmosféru zažijete aj v meste Skadar pri Skadarskom jazere. O jazero sa Albánci delia s Čiernou Horou, kde sa nachádza aj národný park.

Ďalším pokladom Albánska je neďaleké jazero Komani, kde sa môžete zúčastniť vyhliadkovej plavby. Ak sa vyberiete na juh krajina, bude vám stále viac pripomínať Grécko. Objavíte tam neuveriteľne nádherné ľudoprázdne pláže a krásne dedinky. Pláže Palasa, Dhërmi, Lukova alebo Ksamil vás určite nesklamú.

Lacné letenky do Tirany viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Tirany zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines a trvá hodinu a tridsať minút. S jedným prestupom možno komfortne letieť aj aerolinkami Adria, Aegean či Turkish Airlines.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Albánsku

Tirana

Albánsko je od Slovenska pomerne ďaleko, tak si vždy radšej vypočítajte, či sa vám viac neoplatí letieť do Tirany a požičať si auto až na letisku. Na autobusy sa v Albánsku príliš spoľahnúť nedá, pretože sa príliš neriadia cestovným poriadkom. Je preto možno lepšie využiť lacný prenájom automobilov alebo motorky.

Svoju cestu do Albánska môžete zahájiť v hlavnom meste Tirana, ktorá má veľmi zaujímavú atmosféru. Sovietske budovy sa tu miešajú s mešitami a modernými stavbami. Niektoré bary a reštaurácie pripomínajú svojou kvalitou západnú Európu, iné štvrte zase pôsobia veľmi chudobne.

Tirana je hlavným mestom a zároveň najväčším mestom Albánska. Nachádza sa len 25 kilometrov od pobrežia Jadranského mora, zároveň neďaleko horského masívu Dajti. Charakterizuje ju najmä bujarý nočný život, rušné ulice plné obchodíkov, reštaurácií a kaviarní, no stretnete sa tu aj s chudobou, ktorá kontrastuje s drahými ulicami hlavného mesta.

Lacné letenky do Albánska resp. Tirany viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Tirany zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines a trvá hodinu a tridsať minút. S jedným prestupom možno komfortne letieť aj aerolinkami Adria, Aegean či Turkish Airlines.

Užitočné info o Albánsku

Cestovné doklady do Albánska

Pri vstupe do Albánska musíte predložiť platný cestovný pas alebo občiansky preukaz, ktorého platnosť musí byť minimálne 3 mesiace po plánovanom ukončení pobytu. Bezvízový režim platí až na 90 dní, avšak po mesiaci sa musíte hlásiť na hraničnej alebo cudzineckej polícii a informovať o dĺžke svojho pobytu v Albánsku.

Počasie v Albánsku

Albánsko je síce malá krajina, avšak má hneď niekoľko klimatických pasiem. Pobrežné nížiny majú typicky stredomorské podnebie, zatiaľ čo vysočiny kontinentálne podnebie. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou maximálnou teplotou 30ºC. Hornaté oblasti bývajú počas zimy pokryté vrstvou snehu.

Ceny v Albánsku

Pre Slovákov je Albánsko veľmi lacnou dovolenkovou destináciou. Ceny za bežné potraviny sú tu miestami až o polovicu nižšie, ako v našich končinách. Napríklad za kávu zaplatíte menej ako 1 euro, 2-litrová fľaša vody vás vyjde na 50 centov.

Ceny ubytovania v Albánsku sú veľmi lákavé aj počas letnej sezóny. Ubytovanie v hoteli viete rezervovať od 10 eur na noc. Ceny si viete skontrolovať aj priamo na stránke Pelikána.

Ak si chcete požičať auto a prejsť si okolie Tirany, odporúčame auto rezervovať cez Pelikán a vyzdvihnúť si ho už priamo na letisku.

Aktuálny čas v Albánsku

V Albánsku je toľko isto hodín ako na Slovensku. Sme v rovnakom časovom pásme.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Albánska

Pri vstupe do Albánska nie je žiadne očkovanie povinné. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR však odporúča očkovanie proti tetanu.

Tipy, čo treba vidieť v Tirane

10 zaujímavostí o Albánsku

1
Názov krajiny v albánčine Shqipëria možno tiež preložiť ako "Deti orlov".
2
Albánsko má štvrtú najvyššiu horu Balkánu
3
V Albánsku rastie asi 30% zo všetkých druhov rastlín a žije tu 42% živočíšnych druhov v rámci Európy
4
Albánska kráľovná z Oponíc hovorila aj po slovensky
5
Za jedno euro dostanete zhruba 130 lekov. To je oficiálne platidlo v Albánsku
6
Rozloha Albánska je zhruba polovica Slovenska
7
Skadarské jazero v Albánsku je najväčšie jazero v južnej Európe
8
Pre účely obrany krajiny postavili v 70. a 80. rokoch betónové bunkre po celej krajine - v horách, na uliciach, na plážach. Je ich až 170-tisíc
9
Tri štvrtiny obyvateľov Albánska sa nehlásia k žiadnemu náboženstvu
10
Jazero Ohrid sa nachádza na hranici s Macedónskom a ide o jedno z najhlbších jazier v Európe