Skip to main content

Lacné letenky Barcelona

Španielsko - Základné COVID-19 informácie

Španielsko sa aktuálne nachádza medzi bezpečnými krajinami. Podmienky návratu na Slovensko: ak ste zaočkovaní, tak sa vás karanténa ani povinnosť testu nevzťahuje. Stále však platí, že sa musíte zaregistrovať v systéme eHranica. Ak ste očkovanie ešte neabsolvovali, musíte sa povinne registrovať v systéme eHranica a nastúpiť na 14-dňovú karanténu. Tú si môžete skrátiť negatívnym PCR testom, ktorý si môžete urobiť najskôr na 5. deň po príchode.

Odporúčame si naštudovať aj podmienky vstupu do Španielska na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa júl (COVID-19).

Akciové letenky do Barcelony

Zaujímavé info o Barcelone

Barcelona je hlavné mesto Katalánska a druhé najväčšie mesto Španielska. Milióny ľudí z celého sveta tu každý rok fascinuje stále nedokončená Sagrada Família, ktorú údajne stavajú dlhšie ako egyptské pyramídy.

Podmanivá katalánska metropola ponúka ohromujúcu zbierku staviteľských skvostov, avantgardné parky a tie najlepšie tapasy sveta. Barcelona sa rozprestiera na pobreží Stredozemného mora, ktorého 4 kilometre dlhé pláže vám ponúknu zaslúžený oddych po hodinách strávených prehliadkou mesta.

Krásne fotky si zhotovíte aj pri Gaudího stavbách, ktorých je v Barcelone hneď niekoľko. Tento svetoznámy symbol Barcelony tu má aj svoj vlastný tematický park, s krásnym výhľadom na celé mesto.

Lacné letenky do Barcelony najčastejšie kúpite z Bratislavy (Ryanair), Budapešti (Wizz Air, Ryanair) a Prahy (Vueling). Let býva zvyčajne priamy a trvá okolo dve a pol hodiny. Odlety sú aj z Viedne, kde lety prevádzkujú najmä Eurowings, Vueling a Laudamotion.

Z Bratislavy sa lieta na letisko Girona, ktoré je od Barcelony vzdialené 103 km. Prepojenie týchto miest je zabezpečené autobusovou dopravou. Z iných odletových miest sa obvykle lieta priamo do Barcelony na letisko Barcelona Airport – El Prat.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Barcelone

Aké cestovné doklady potrebujem do Španielska?

Pri cestovaní do Španielska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Na cestovanie do Španielska nie sú potrebné víza.

Počasie v Barcelone

V Barcelone je prijemne počas celého roka. Dovolenku si tu obzvlášť vychutnáte od mája do konca júla, kedy sa teploty pohybujú medzi 20°C a 30°C. August býva veľmi horúci. Teplota sa často vyšplhá aj cez 34°C a v ovzduší je cítiť vysokú vlhkosť, čo zvyšuje pocitovú teplotu. September s 26°C je výborným mesiacom pre dovolenku. Od novembra do februára dominuje chladnejšie počasie s priemernou teplotou 12°C. Hoci je chladno, počas zimy sa nájde mnoho slnečných dní.

Ceny v Barcelone

Keďže Španielsko je členom eurozóny, národnou menou je euro.

Hľadáte hotel v centre Barcelony? Za centrum sa považuje námestie Plaça Catalunya, na ktoré sa napája bulvár Las Ramblas. Izby s výhľadom na Las Ramblas sú nesmierne drahé. Oveľa lacnejšie ubytovanie sa dá nájsť len pár minút chôdze od tohto bulváru. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a ubytovanie rezervovať priamo cez Pelikán.

Ak zvažujete kúpu zájazdu do Barcelony a hľadáte cenovo najvýhodnejší balík letenky a ubytovania, oplatí sa vám pozrieť aj aktuálnu ponuku dovoleniek priamo na Pelikáne.

Aktuálny čas v Barcelone

Barcelona sa nachádza v rovnakej časovej zóne ako Slovensko UTC +1.

Letecké zaujímavosti o Barcelone

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Barcelony za posledný týždeň stála iba 39,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Barcelone je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Barcelone

10 zaujímavostí o Barcelone

1
Všetky pláže v Barcelone sú umelé. Vybudované boli až v roku 1992 po rozhodnutí mesta hosťovať olympijské hry
2
Vedeli ste, že Eiffelova veža mala byť pôvodne postavená v Barcelone? Ponuka inžiniera Eiffela však bola mestom odmietnutá, a to kvôli údajne radikálnemu dizajnu veže
3
V Barcelone má sídlo jeden z najznámejších futbalových klubov sveta - FC Barcelona. Klubový štadión Camp Nou patrí medzi tie najväčšie v Európe. Zápasy si tu môže naživo užiť až 100 000 ľudí
4
Las Ramblas, najznámejšia ulica Barcelony, je v skutočnosti tvorená 5 bulvármi, ktoré spolu vytvárajú jednu dlhú promenádu
5
Barcelona sa pýši nezvyčajnou katalánskou tradíciou, ktorou je stavba “ľudských veží”. Mladí ľudia lezú jeden na druhého v snahe postaviť čo najvyšší ľudský kolos. Najvyššie veže dosahujú výšku až 15 metrov
6
Sviatkom zaľúbencov v Katalánsku nie je sv. Valentín, ale Sv. Juraj (Sant Jordi), ktorý údajne premohol draka, a tak zachránil svoju milovanú princeznú. Sviatok je kombinovaný s dňom ruží a dňom kníh. Zaľúbenci si v tento deň prejavujú svoju lásku tak, že muž daruje žene ružu a ona jemu knihu
7
Barcelone patrí až 9 zápisov v zozname svetového dedičstva UNESCO, 7 z nich vďaka Gaudímu
8
Flamenco je v Barcelone menej populárne ako v iných častiach Španielska. Oveľa viac obľúbeným hudobným štýlom je rock-n-roll
9
Barcelona bola miestom, v ktorej sa sformoval jedinečný štýl Pabla Picassa. Práve tu sa z neho stal profesionálny umelec. Vyše 4000 prác tohto génia môžete dodnes obdivovať v barcelonskom múzeu
10
Barcelona je tretím najnavštevovanejším mestom Európy. Každý rok do nej zavíta vyše 8 miliónov turistov