Skip to main content

Lacné letenky Brusel

Belgicko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Bruselu

Zaujímavé info o Bruseli

Metropola na brehoch Senne, Brusel, nie je len hlavným mestom Belgicka. Považuje sa za hlavu celej Európy, keďže tu sídlia mnohé významné inštitúcie, ako Európska Únia či NATO, ktoré nájdete v Európskej štvrti.

V kozmopolitnom meste čokolády a vaflí sa ozývajú dňom i nocou mnohé jazyky. Multikultúrnosť je preto jedna z hlavných charakteristík mesta.

Národnosť však ide bokom, keď sa hovorí o pive, a v tomto Brusel diktuje trendy celej planéte. Do toho pridajte bohatú históriu, skvelé reštaurácie či výborné nákupné možnosti a máte namiešaný koktail, ktorý dáva mestu postavenie svetového unikátu.

Brusel je jednoducho jedinečný. Obľubujú ho aj Slováci. Lacné letenky do Bruselu najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti i Prahy, odkiaľ lieta priamym letom spoločnosť Ryanair. Priamy let z Bratislavy trvá približne 1 hodinu a 45 minút a smeruje na letisko Charleroi.

Letieť môžete z Prahy aj so spoločnosťou Czech Airlines, z Viedne so spoločnosťou Austrian Airlines a z Košíc s prestupom so spoločnosťou LOT Polish Airlines.

Z našich končín sa do Bruselu najčastejšie lieta na letisko Brussels South Charleroi a letisko Brussels National.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Bruseli

Cestovné doklady do Belgicka

Belgicko je členom Európskej únie. Na vstup do krajiny a pobyt do 3 mesiacov vám teda stačí občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Počasie v Bruseli

Pre Brusel sú príznačné mierne zimy (priemerne 3 °C vo februári) a mierne letá (priemerne 18 °C v júli).

Ideálny čas na návštevu Bruselu je obdobie od mája do septembra. Teplota sa vtedy pohybuje v priemere okolo 13-18 °C. V júni však počítajte s dažďom. Priemerne tu vtedy padne až 90 mm dažďa.

Brusel však má až 200 daždivých dní v roku. Hocikedy si vezmete do Bruselu dáždnik, svoje rozhodnutie pravdepodobne neoľutujete.

Ceny v Bruseli

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel v Bruseli? Ceny ubytovania v meste môžu byť vysoké, odrážajú totiž prítomnosť vysokých európskych činiteľov a podnikateľov. Mesto sa oplatí navštíviť počas víkendov a letných prázdnin, keď sa nepracuje a ceny sú nižšie. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie v Bruseli priamo cez Pelikán.

Verejná doprava je tvorená autobusmi, metrom a električkami, ktoré jazdia z časti aj v podzemí. Lístky na jednu, päť alebo desať jázd si môžete kúpiť na zastávkach/staniciach. Rovnako tak si môžete kúpiť lístky, ktoré umožňujú neobmedzenú prepravu na 24, 48 alebo 72 hodín. Lístok platný 24 hodín stojí približne 7,50 EUR. Lístky si musíte označiť vopred v malom oranžovom označovači, ktorý nájdete v autobusoch a električkách alebo pri vchode do metra.

Šoféri taxíkov sú známi agresívnou jazdou a prístupom, dajte si preto pozor na taxameter.

Šoférovanie v meste vyžaduje mnoho trpezlivosti kvôli častým dopravným zápcham a nedostatku parkovacích miest. Ak sa však rozhodnete pre pohodlie vlastného auta, odporúčame vám požičať auto už pri letisku. Rezervovať si auto môžete aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Bruseli

V Bruseli je rovnaký čas ako na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Bruseli

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Bruselu za posledný týždeň stála iba 28,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Bruseli je: 2.

Tipy, čo treba vidieť v Bruseli

10 zaujímavostí o Bruseli

1
Názov mesta je odvodený od slova brucsella alebo broekzele. V preklade to znamená dom v močiari
2
V Bruseli boli vymyslené hranolky
3
Počet obyvateľov Bruselu prekračuje jeden milión
4
Letisko Brussels International Airport je miestom s najväčším predajom čokolády na svete
5
Známe Waterloo, kde bol v roku 1815 porazený Napoleon, sa nachádza len približne 16 km od Bruselu
6
Brusel je po celom svete známy svojim pivom. Nájdete tu viac než 800 značiek piva
7
Brusel je domovom približne 40 000 zamestnancov Európskej únie a 4 000 zamestnancov NATO
8
V roku 1929 sa tu narodila hviezda filmového plátna a módna ikona Audrey Hepburn
9
Hoci sú úradné jazyky krajiny: holandčina, francúzština a nemčina, až okolo 85-90 % obyvateľov Bruselu je frankofónnych
10
Belgičania majú tendenciu k liberálnejšiemu mysleniu. V roku 2002 tu bola legalizovaná eutanázia a v roku 2003 manželstvo rovnakých pohlaví.