Skip to main content

Lacné letenky Belgicko

Belgicko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Belgicka

Zaujímavé info o

Hľadáte lacné letenky do Belgicka? Chcete vidieť Brusel, Antverpy alebo Bruggy? Na tejto stránke nájdete vždy čerstvé a lacné letenky a ubytovanie od Pelikan.sk. Máme pre vás tipy na super dovolenku, prenájom auta či cestovného poistenia do Belgicka.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Brusel

Metropola na brehoch Senne, Brusel, nie je len hlavným mestom Belgicka. Považuje sa za hlavu celej Európy, keďže tu sídlia mnohé významné inštitúcie, ako Európska Únia či NATO, ktoré nájdete v Európskej štvrti.

V kozmopolitnom meste čokolády a vaflí sa ozývajú dňom i nocou mnohé jazyky. Multikultúrnosť je preto jedna z hlavných charakteristík mesta.

Národnosť však ide bokom, keď sa hovorí o pive, a v tomto Brusel diktuje trendy celej planéte. Do toho pridajte bohatú históriu, skvelé reštaurácie či výborné nákupné možnosti a máte namiešaný koktail, ktorý dáva mestu postavenie svetového unikátu.

Brusel je jednoducho jedinečný. Obľubujú ho aj Slováci. Lacné letenky do Bruselu najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti i Prahy, odkiaľ lieta priamym letom spoločnosť Ryanair. Priamy let z Bratislavy trvá približne 1 hodinu a 45 minút a smeruje na letisko Charleroi.

Letieť môžete z Prahy aj so spoločnosťou Czech Airlines, z Viedne so spoločnosťou Austrian Airlines a z Košíc s prestupom so spoločnosťou LOT Polish Airlines.

Z našich končín sa do Bruselu najčastejšie lieta na letisko Brussels South Charleroi a letisko Brussels National.

Antverpy

Štýlové, umelecké a fotogenické. Také je druhé najväčšie prístavné mesto v Európe, Antverpy. Aj keď často stojí v tieni slávneho Bruselu, máme hneď niekoľko dôvodov, prečo by ste do Antverp mali cestovať. Nádherná architektúra vás uchváti, vychýrené reštaurácie vás zasýtia a výborné letecké spojenie z Bratislavy vás presvedčí o tom, že víkend v Antverpách môže byť správna voľba kedykoľvek v roku.

Antverpy sú známe pre svoj obrovský prístav. Nájdete tu však aj veľké množstvo múzeí a galérií, ktoré by ste počas svojej návštevy nemali vynechať. Obrovské množstvo obchodov s vychytenými celosvetovými značkami znamená ešte jednu vec, že do Antverp si pribaľte väčšiu batožinu, nákupy oblečenia a suvenírov vás určite zlákajú.

Antverpy síce nemajú priame letecké spojenie zo Slovenskom, máme však hneď dve letecké linky, vďaka ktorým je toto mesto výborné dostupné. Priamy let z Bratislavy do belgického Charleroi, odkiaľ sú Antverpy vzdialené približne 90 kilometrov a hodinu cesty, alebo ešte lepšia možnosť - letenky do Eindhovenu opäť z Bratislavy, ktorý je vzdialený od Antverp 84 kilometrov a výborné prepojený rýchlými vlakmi. Do Antverp sa tak viete dostať pohodlne so spoločnosťou Ryanair.

Užitočné info o Belgicku

Cestovné doklady do Belgicka

Belgicko je členom Európskej únie. Na vstup do krajiny a pobyt do 3 mesiacov vám teda stačí občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Počasie v Belgicku

Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou 17 °C. Najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 3 °C. Najviac prší v novembri s priemernými 90 mm dažďa.

Kedy je teda výlet do Bruselu tá správna voľba? Sezóna tulipánov začína v polovici marca a trvá až do začiatku mája, ktorý odštartuje začiatok turistickej sezóny.

Počas leta je totiž v Bruseli väčšia záplava turistov. Menej ľudí, avšak stále s príjemným počasím, je v Bruseli na jar (marec-máj) a počas jesene (september-október).

Ceny v Belgicku

Národnou menou je Euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel? Belgické mestá sú, bohužiaľ, známe vysokými cenami ubytovania. Lacných ubytovaní je v meste rozhodne pomenej.

Odporúčame vám preto rezervovať si ubytovanie s čo najväčším časovým predstihom. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Ak zvažujete zájazd do Bruselu, oplatí sa vám pozrieť aj aktuálnu ponuku citybreakov na Pelikáne.

Aktuálny čas v Belgicku

V Belgicku je rovnaký čas ako na Slovensku, sme totiž v rovnakom časovom pásme.

10 zaujímavostí o Belgicku

1
Belgičania patria medzi najväčších milovníkov piva na svete. Ročne priemerný Belgičan vypije okolo 150 litrov
2
Krajina má najvyššiu hustotu ciest a najvyššiu hustotu železničných tratí na svete
3
Saxofón vznikol v Belgicku. Ako prvý ho skonštruoval Adolphe Sax v meste Dinanti v roku 1840
4
Belgicko má najnižšie platové rozdiely medzi mužmi a ženami v EÚ
5
Belgicko má tri oficiálne jazyky. Sever (Flámsko) hovorí holandsky, juh (Valónsko ) hovorí  francúzsky a malá časť na východe hovorí nemecky (iba 0,6 % z celkového počtu obyvateľov
6
Belgicko produkuje 220 000 ton čokolády ročne,  čo je 22 kg čokolády ročne na jedného obyvateľa
7
V Belgicku sa nachádza aj najhlbší bazén na svete (Nemo33), dosahuje hĺbku 35 metrov a vyhľadávajú ho najmä športoví potápači
8
Najväčšou atrakciou hlavného mesta Brusel je socha malého chlapca cikajúceho do nádržky fontány (Manneken Pis)
9
1,6 milióna ľudí z desaťmiliónovej populácie Belgicka sú prisťahovalci alebo deti a vnúčatá prisťahovalcov
10
Belgicko patrí medzi najliberálnejšie krajiny Európy, eutanáziu legalizovalo v roku 2002, homosexuálne manželstvá v roku 2003 a držanie až 3 g marihuany je v krajine legálne