Lacné letenky Bukurešť
Rumunsko - Flexibilné letenky
Akciové letenky do Bukurešti
Zaujímavé info o Bukurešti
Zrejme by sa neumiestnila na popredných priečkach o najkrajšie či najdizajnovejšie mesto. Bukurešť však svojich návštevníkov príjemne prekvapí svojou kozmopolitnou atmosférou a dynamickou energiou.
V medzivojnovom období získala príznačný prívlastok „Paríž východu“, dnes je mesto z veľkej časti poskladané z prvkov socialistickej architektúry. Môže za to projekt bývalého rumunského diktátora Nicolae Ceauşescu počas osemdesiatych rokov, ktoré si Rumuni pamätajú ako to najtemnejšie komunistické obdobie.
Dnešná Bukurešť je spleťou betónu, krásnych secesných budov, starobylých kostolov i kláštorov, sviežej zelene, jazier a elegantných bulvárov. Rumunská kuchyňa môže byť pri dobrom výbere reštaurácie výnimočným zážitkom.
Bukurešť je jednoznačne balkánska diva nočného života. Staré mesto Lipscani, nazvané podľa hlavnej ulice, ktorá oblasťou prechádza, sa v noci mení na panoptikum barov, ktoré praskajú vo švíkoch. Objavujte sami jej osobité čaro.
Lacné letenky do Bukurešti viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Rumunská metropola je veľmi dobre prepojená s viedenským letiskom, kde premáva priama letecká linka spoločností TAROM, Austrian Airlines i Laudamotion. Priamy let do Bukurešti trvá hodinu a pol.
Užitočné info o Rumunsku
Cestovné doklady do Rumunska
Do Rumunska nepotrebujete pas, bude vám stačiť platný občiansky preukaz. Platnosť občianského preukazu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas.
Počasie v Rumunsku
Rumunsko leží na rozhraní strednej a východnej Európy, čím sa radí medzi Balkánske krajiny. Jeho územie tvoria rozsiahle hrebene a kotliny Východných a Južných Karpát. Kontinentálne podnebie, ktoré prevláda na severe krajiny, prechádza na juhu do stredomorského podnebia. Studené zimy a horúce letá sú typické pre väčšinu územia. 378 km dlhé pobrežie Čierneho mora sa vyznačuje miernym podnebím. V lete sa udržiava väčšinou slnečné a teplé počasie.
Ceny v Rumunsku
Národnou menou je leu. Ceny sú v Rumunsku sú približne rovnaké ako u nás. Naozaj veľmi záleží na tom, kde sa nachádzate a aké máte požiadavky na kvalitu tovaru alebo služieb. Bežná rumunská reštaurácia, kde nájdete po celej krajine takmer totožný výber, vám ponúkne hlavný chod za cca 10 lei. Nenechajte sa zaskočiť, že polievka (ciorbă) je skoro rovnako drahá ako hlavný chod - rumunské polievky sú veľmi výdatné a porcie sú naozaj veľké.
Najmä v prímorských letoviskách a Bukurešti sú ceny oveľa vyššie - bohužiaľ sa tu už nedá hovoriť o vyššej kvalite pokrmov. Pivo v reštaurácii stojí okolo 2,5 až 4 lei, takmer vždy je fľaškové. Čo v Rumunsku zoženiete za výhodné ceny, to je kožený tovar. Platí to obzvlášť o obuvi, ktorá je kvalitná a veľmi lacná.
Hľadáte lacné ubytovanie v Rumunsku? Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať priamo cez Pelikán. Mesto má širokú škálu ubytovania, od lacných hostelov po 5-hviezdičkové hotely. Najlacnejšie ponúkajú svoje služby za 8 eur na noc/osobu. Ak sa rozhodnete preskúmať Transylvániu, auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán.
Aktuálny čas v Rumunsku
V Rumunsku je o hodinu viac ako na Slovensku.
Letecké zaujímavosti o Bukurešti
Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Bukurešti za posledný týždeň stála iba 49,00 €?
Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Bukurešti je: 1.
Tipy, čo treba zažiť v Bukurešti
Ceaușescov palác je najväčšou budovou v Európe a druhou najväčšou – po americkom Pentagone – na svete. Také niečo len ťažko prehliadnete. Dvetisíc sál, ktoré spájajú bohato vyzdobené chodby slúžia na usporadúvanie konferencií, výstav či koncertov.
Mănăstirea Stavropoleos, tento posvätný architektonický skvost, sa nachádza medzi hromadou budov, ktoré okolo neho rástli od roku 1724. Kláštor je dodnes miestom s autentickým duchom dochovaným zo zašlých čias. Nájdete ho na Strada Stavropoleos.
Koncertná sála Ateneul Român alebo Romanian Athenaeum sa nachádza v centre Bukurešti a pre mnohých je nielen symbolom mesta ale i progresívneho myslenia elitárskych ale i ľudových kruhov.
Mamaliga (kukuričná kaša v tuhom stave, väčšinou podávaná za tepla ako príloha), sarmale (ryža, mäso a paradajky zabalené v menších kapustných či hroznových listoch) a salata de vinete (baklažánový šalát alebo nátierka) sú tradičnými príkladmi rumunskej kuchyne.