Skip to main content

Lacné letenky Rumunsko

Rumunsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Rumunska

Zaujímavé info o

Dracula a tajomná Transylvánia je pre mnohých tým najsignifikantnejším znakom charizmatického Rumunska. Krajina je deviatym najväčším producentom vína a domovom množstva čarovných hradov. Okrem toho si uchováva i veľké prírodné bohatstvo; rumunský lesný biotop, ktorý obývajú vlky, rysy a asi 60% európskej populácie medveďa hnedého, patrí k najzachovalejším na našom kontinente. Ak sa vyberiete na dovolenku do Rumunska, určite neoľutujete!

V prvom rade, táto krajina nie je žiadnym preplneným turistickým „trhákom“. Aj napriek tomu, že jej pláže sú výkladnou skriňou bielych pieskov a blankytného mora, medzi Čechmi a Slovákmi je Chorvátsko stále rodinnou destináciou číslo jedna. Pravdou síce je, že cesta autom by vám sem trvala podstatne dlhšie, avšak existujú tu výborné spoje vlakom, autobusom, ale i lietadlom z Prahy, Bratislavy, či najlepšie z Budapešti.

Ak máte radi aktívnu dovolenku; rumunské Karpaty, jazerá, kláštory či hrady vás zaručene očaria. Vidiecka duša vo vnútri tejto krajiny pulzuje dodnes, čo jej len pridáva na autenticite. Rumunsko leží na Balkánskom polostrove a obklopujú ho hranice s Maďarskom, Srbskom a na juhu s Bulharskom.

Lacné letenky do Rumunska viete rezervovať aj z našich končín. Do Bukurešti lietajú z Viedne bez prestupu až tri letecké spoločnosti (TAROM, Laudamotion a Austrian Airlines). Z Bratislavy a Viedne sa dostanete aj do rumunského mesta Kluž, ktoré je ideálnym východiskovým bodom pre spoznávanie Transylvánie.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Bukurešť

Zrejme by sa neumiestnila na popredných priečkach o najkrajšie či najdizajnovejšie mesto. Bukurešť však svojich návštevníkov príjemne prekvapí svojou kozmopolitnou atmosférou a dynamickou energiou.

V medzivojnovom období získala príznačný prívlastok „Paríž východu“, dnes je mesto z veľkej časti poskladané z prvkov socialistickej architektúry. Môže za to projekt bývalého rumunského diktátora Nicolae Ceauşescu počas osemdesiatych rokov, ktoré si Rumuni pamätajú ako to najtemnejšie komunistické obdobie.

Dnešná Bukurešť je spleťou betónu, krásnych secesných budov, starobylých kostolov i kláštorov, sviežej zelene, jazier a elegantných bulvárov. Rumunská kuchyňa môže byť pri dobrom výbere reštaurácie výnimočným zážitkom.

Bukurešť je jednoznačne balkánska diva nočného života. Staré mesto Lipscani, nazvané podľa hlavnej ulice, ktorá oblasťou prechádza, sa v noci mení na panoptikum barov, ktoré praskajú vo švíkoch. Objavujte sami jej osobité čaro.

Lacné letenky do Bukurešti viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Rumunská metropola je veľmi dobre prepojená s viedenským letiskom, kde premáva priama letecká linka spoločností TAROM, Austrian Airlines i Laudamotion. Priamy let do Bukurešti trvá hodinu a pol.

Kluž

Transylvánia je jedna z najkrajších oblastí Rumunska. Rozlohou sa približuje k takým krajinám ako Belgicko či Švajčiarsko, a zaujímavá je aj aj z hľadiska miešania rôznych kultúr – nemeckej, maďarskej, slovanskej i byzantskej. Kraj je nádherný, príroda divoká, ľudia na dedinách dodnes žijú tradičným životom.

Dracula a tajomná Transylvánia je pre mnohých tým najsignifikantnejším znakom charizmatického Rumunska. Krajina je deviatym najväčším producentom vína a domovom množstva čarovných hradov. Okrem toho si uchováva i veľké prírodné bohatstvo; rumunský lesný biotop, ktorý obývajú vlky, rysy a asi 60% európskej populácie medveďa hnedého, patrí k najzachovalejším na našom kontinente.

Vyberte sa na dovolenku do dobrodružného Rumunska. V prvom rade, táto krajina nie je žiadnym preplneným turistickým „trhákom“. Aj napriek tomu, že jej pláže sú výkladnou skriňou bielych pieskov a blankytného mora, medzi Čechmi a Slovákmi je Chorvátsko stále rodinnou destináciou číslo jedna. Pravdou síce je, že cesta autom by vám sem trvala podstatne dlhšie, avšak existujú tu výborné spoje vlakom, autobusom, ale i letecky z Prahy, Viedne, či z Budapešti.

Ak máte radi aktívnu dovolenku; rumunské Karpaty, jazerá, kláštory či hrady vás zaručene očaria. Vidiecka duša vo vnútri tejto krajiny pulzuje dodnes, čo jej len pridáva na autenticite. Rumunsko leží na Balkánskom polostrove a obklopujú ho hranice s Maďarskom, Srbskom a na juhu s Bulharskom. Hory sú jednou z hlavných motivácií turistov cestujúcich do Rumunska. Nedotknuté vrcholky, horské jazerá, jaskyne či turistické chodníky, kde sa pokojne môže stať, že nestretnete ani nohu.

Lacné letenky do destinácie Kluž možno rezervovať výhodne z Viedne alebo Budapešti. Bez prestupu sa do Transylvánie dostanete vďaka aerolinke Wizz Air, prípadne s jedným prestupom so spoločnosťami Lufthansa, Austrian alebo TAROM. a Austrian Airlines. Priamy let trvá približne hodinu a dvadsať minút.

Medzinárodné letisko v destinácií Kluž sa nachádza len 10 kilometrov od centra mesta. Medzinárodné letisko Kluž – Napoca (CLJ) sa nachádza v Rumunsku, 9 kilometrov východne od centra mesta Kluž. Lokálne ho nazývajú aj po rumunskom revolucionárovi – Avram Lancum. Po letisku v Bukurešti je Kluž druhé najrušnejšie letisko v Rumunsku. Pre cestujúcich je bránou do Transylvánie.

Užitočné info o Rumunsku

Cestovné doklady do Rumunska

Do Rumunska nepotrebujete pas, bude vám stačiť platný občiansky preukaz. Platnosť občianského preukazu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Počasie v Rumunsku

Rumunsko leží na rozhraní strednej a východnej Európy, čím sa radí medzi Balkánske krajiny. Jeho územie tvoria rozsiahle hrebene a kotliny Východných a Južných Karpát. Kontinentálne podnebie, ktoré prevláda na severe krajiny, prechádza na juhu do stredomorského podnebia. Studené zimy a horúce letá sú typické pre väčšinu územia. 378 km dlhé pobrežie Čierneho mora sa vyznačuje miernym podnebím. V lete sa udržiava väčšinou slnečné a teplé počasie.

Ceny v Rumunsku

Národnou menou je leu. Ceny sú v Rumunsku sú približne rovnaké ako u nás. Naozaj veľmi záleží na tom, kde sa nachádzate a aké máte požiadavky na kvalitu tovaru alebo služieb. Bežná rumunská reštaurácia, kde nájdete po celej krajine takmer totožný výber, vám ponúkne hlavný chod za cca 10 lei. Nenechajte sa zaskočiť, že polievka (ciorbă) je skoro rovnako drahá ako hlavný chod - rumunské polievky sú veľmi výdatné a porcie sú naozaj veľké.

Najmä v prímorských letoviskách a Bukurešti sú ceny oveľa vyššie - bohužiaľ sa tu už nedá hovoriť o vyššej kvalite pokrmov. Pivo v reštaurácii stojí okolo 2,5 až 4 lei, takmer vždy je fľaškové. Čo v Rumunsku zoženiete za výhodné ceny, to je kožený tovar. Platí to obzvlášť o obuvi, ktorá je kvalitná a veľmi lacná.

Hľadáte lacné ubytovanie v Rumunsku? Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať priamo cez Pelikán. Mesto má širokú škálu ubytovania, od lacných hostelov po 5-hviezdičkové hotely. Najlacnejšie ponúkajú svoje služby za 8 eur na noc/osobu. Ak sa rozhodnete preskúmať Transylvániu, auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Rumunsku

V Rumunsku je o hodinu viac ako na Slovensku.

10 zaujímavostí o Rumunsku

1
Rumunsko sa radí medzi prvé krajiny s najvyšším počtom áut na osobu na svete
2
Rumunsko má spomedzi európskych štátov najväčšie ložiská zlata. Paradoxne však po ekonomickej stránke patrí medzi najchudobnejších členov Únie
3
Rumunským národným hrdinom je posledný dácky kráľ Decebalus. Jeho skalná socha pri mestečku Orșova je najvyššia svojho druhu v celej Európe
4
Stopovanie je v Rumunsku rozšírená praktika.  Cestujúci v každom veku , ktorí sa nemôžu dočkať (meškajúcich) autobusoch, vyčakávajú na kraji vozovky, až kým im nejaká dobrotivá duša nezastaví
5
Zavedenie elektrického verejného osvetlenia v Temešvári na západe republiky bolo významnou udalosťou a došlo k nej už v 19. storočí, konkrétne v roku 1889. Predbehol aj také slávne mená ako Londýn, Paríž, Berlín, Amsterdam či Viedeň
6
Zhruba 60% európskej populácie medveďa hnedého žije v rumunských Karpatoch
7
Palác, v ktorom zasadá rumunský parlament - Palatul Parlamentului - je druhou najväčšou administratívnou budovou na svete
8
Transfăgărășan, alebo, ak chcete, Štátna cesta 7C, patrí k najkrajším cestným ťahom v krajine (podľa relácie Top Gear dokonca na svete)
9
Gróf Drakula nikdy neexistoval. Je spájaný s Vladom Tretím prezývaným „Vlad Napichovač“. Toto sympatické pomenovanie získal vďaka svojej obľúbenej metóde popravovania vykonávanej proti svojim nepriateľom. Zaživa ich napichával na koly
10
Prebuď sa, Rumun! je slovenský preklad názvu rumunskej hymny, ktorý pôvodne znie ako Deșteaptă-te, române!