Skip to main content

Lacné letenky Lisabon

Akciové letenky do Lisabonu

Lisabon

Lisabon nie je ako žiadne iné hlavné mesto sveta. Vyžaruje z neho uvoľnenosť a starosvetský šarm. Mesto siedmych vrchov majestátne dohliada na pokojné vody rieky Tejo, zatiaľ čo jeho ulice ozvučujú prechádzajúce žlté električky.

Mesto má akési jedinečné čaro. Hneď vedľa kráľovských palácov a honosných bulvárov tu nájdete zaprášené kníhkupectva a kaviarničky s opadnutou omietkou. Mnoho ulíc zdobia grafity, ktoré kontrastujú s honosnými sochami odvážnych hrdinov, ktorí kedysi brázdili oceány a objavovali neznámy svet.

Veľkolepá história bývalej námornej mocnosti, pouličné umenie, famózna kuchyňa a nočný život – Lisabon dostane všetkých, čo hľadajú skutočne autentický zážitok.

Je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Lisabonu kúpite najčastejšie z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let trvá približne tri a pol hodiny. Slováci zvyčajne lietajú do Lisabonu so spoločnosťami Wizz Air, TAP Air Portugal či Austrian Airlines. Z našich končín sa do Lisabonu obvykle lieta na letisko Lisbon Portela.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Lisabone

Cestovné doklady do Portugalska

Pri cestovaní do Portugalska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Za účelom turizmu sa tu môžete zdržať bez prihlásenia na polícii až 3 mesiace.

Počasie v Lisabone

Lisabon má dlhé a horúce letá s teplotou bežne dosahujúcou 35 °C, ktorú však zmierňujú vánok vejúci z neďalekého oceána. Zima je mierna – najchladnejší mesiac je január s priemernými 35 °C.

V zime však zvykne pomerne často pršať. Dážď sa môže vyskytnúť aj počas jari a jesene, hoci vo všeobecnosti je vtedy počasie príjemné. Turistická sezóna sa začína v júni a trvá do septembra.

Kedy je teda dovolenka v Lisabone tá správna voľba? Z hľadiska počasia bude ideálnym obdobím na návštevu máj až september. V júli a auguste však rátajte s návalom turistov.

Ceny v Lisabone

Národnou menou je Euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel v Lisabone? Ubytovanie tu môžete nájsť aj za 20 EUR osoba/noc. Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak budete bývať v centre mesta, toto prejdete i pešo. Ak však chcete navštíviť historické štvrte ako Belém alebo Alfama, mestská doprava sa vám zíde. Dopravný systém v Lisabone je tvorený najmä metrom, autobusmi, električkami.

Transport zabezpečuje viacero spoločností, čo trochu komplikuje orientáciu. Najznámejšia spoločnosť zabezpečujúca prepravu je Carris. Metro je najlacnejším a najrýchlejším spôsobom prepravy, má štyri linky a premáva od 06.30 do 01.00 hod.

Autobusové zástavky sú často lokalizované neprehľadne (viacero pri sebe a pod). V meste nájdete aj netradičné dopravné prostriedky, akými sú napríklad lanovky, riečne trajekty či výťahy.

Populárny je najmä výťah Elevador de Santa Justa, ktorý prevezie návštevníkov zo štvrte Baixa na vrch kopca Carmo.

Taxíky v meste sú vždy béžovej alebo čiernej farby. Ceny sú pomerne prijateľné. Z letiska sa viete dostať do centra aj za 10-15 EUR. Vždy sa však uistite, že šofér má zapnutý taxameter.

Šoférovanie v Lisabone je chaotické a v zásade je lepšie sa mu vyhnúť. Ak sa však rozhodnete preskúmať Lisabon a okolité pláže týmto spôsobom, auto odporúčame požičať už priamo pri letisku. Rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Lisabone

V Lisabone je o jednu hodinu menej ako na Slovensku.

Tipy na zážitky - Lisabon a okolie

Tipy, čo treba vidieť v Lisabone

10 zaujímavostí o Lisabone

1
Lisabon sa rozkladá na 7 vrchoch: Castelo, Graca, Monte, Penha de Franca, S.Pedro de Alcantara, Santa Catarina a Estrela. Kvôli tomu si vyslúžil prezývku “mesto siedmych vrchov”
2
Symbolom Lisabonu je havran. Havrany boli v minulosti v meste veľmi rozšírené. Pomaly však vymizli. Stále ich však nájdete na erbe Lisabonu
3
V Lisabone sa nachádza najdlhší most Európy – most Vasco da Gama. Meria až 17,2 km. Bol navrhnutý tak, aby vedel odolať zemetraseniu 4-krát väčšiemu ako bolo veľké zemetrasenie z roku 1755
4
Najpopulárnejším športom v Portugalsku je futbal. V lisabonskej futbalovej asociácii je zaregistrovaných vyše 200 futbalových klubov
5
Najpopulárnejším zákuskom v Lisabone (ako aj celom Portugalsku) je krémový koláčik pastel de nata. Je tak populárny, že v Lisabone sa konajú rôzne súťaže o ten najlepší pastel de nata
6
Symbolom Lisabonu je havran. Havrany boli v minulosti v meste veľmi rozšírené. Pomaly však vymizli. Stále ich však nájdete na erbe Lisabonu
7
Symbolom Lisabonu je havran. Havrany boli v minulosti v meste veľmi rozšírené. Pomaly však vymizli. Stále ich však nájdete na erbe Lisabonu
8
Jednou z najpopulárnejších atrakcií v meste je električka. Prvé boli spustené do prevádzky v roku 1873. Miestni ich prezývali “americanos“, keďže podobné nájdete napríklad v San Franciscu
9
Väčšina chodníkov v Lisabone sú čiernobiele. Legenda hovorí, že biela farba reprezentuje rúcho križiakov, ktorí tu kedysi porazili Maurov. Čierna farba, naopak, symbolizuje patróna mesta svätého Vincenta, ktorý zvykol nosiť čierny odev
10
Najpopulárnejším zákuskom v Lisabone (ako aj celom Portugalsku) je krémový koláčik pastel de nata. Je tak populárny, že v Lisabone sa konajú rôzne súťaže o ten najlepší pastel de nata
Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)

Objednajte si od Pelikána