Skip to main content

Lacné letenky Oslo

Akciové letenky do Osla

Oslo

Obklopené lesami, chránené kopcami a skrášlené jazerami. Tisícročné mesto Oslo je žiarivým drahokamom všetkých severských miest. Práve blízkosť k prírode robí z hlavného mesta fjordov fantastické miesto na bicyklovanie, lyžovanie či turistiku.

Prírodná scenéria je tu v neobvyklej harmónii s modernou, ako aj tradičnou architektúrou, ktorej šarm dopĺňa mimoriadne bohatá kultúra scéna. Múzeá s vikingskými loďami, neskutočne vysoké lyžiarske mostíky a zelené nekonečné parky, ktoré sú plné, ale naozaj, že plné sôch. Oslo je miesto, kde rozmýšľate nad tým, prečo ste sem neprišli už oveľa skôr.

Oslo začínajú spoznávať aj Slováci. Lacné letenky do Osla najčastejšie kúpite z Katovíc a potom samozrejme z Viedne, Budapešti a z Prahy. Lety sú buď priame, alebo s jedným prestupom. Priamy let trvá okolo dve a štvrť hodiny. Z našich končín sa do Osla lieta najmä so spoločnosťami: Norwegian Air Shuttle, Austrian Airlines, Air France, Lufthansa a Swiss International Air Lines.

Hlavným letiskom v Osle je Letisko Oslo (Oslo Airport, Gardermoen), ktoré je od Osla vzdialené približne 50 km. Sekundárnym letiskom vzdialeným 110 km od mesta je letisko Torp Sandefjord Airport.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Osle

Cestovné doklady do Nórska

Pre vstup do Nórska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Zdržať sa tu môžete až 90 dní v rámci jedného polroku. Ministerstvo zahraničných vecí odporúča zobrať si so sebou aj platný cestovný pas. Osobný doklad musí byť platný počas celej doby pobytu.

Počasie v Osle

Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 18 °C a najvyššou priemernou teplotou 22 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo -3 °C a s priemerným teplotným minimom -7 °C.

Kedy je teda dovolenka v Osle správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia máj až august. Nórsko je známe aj ako krajina polnočného slnka, kde počas leta je takmer neustále vidno. Najdlhšie dni sú práve v júni a júli. Naopak, počas zimy je takmer celý deň tma a fúka ostrý vietor.

Ceny v Osle

Národnou menou je nórska koruna, ktorú zameníte bezproblémovo po príchode do krajiny. Ak sa chcete vyhnúť vysokým výmenným poplatkom, zvážte výber peňazí z bankomatu priamo v Nórsku. V závislosti od podmienok vašej banky to môže byť výhodnejšou alternatívou.

Hľadáte hotel v Osle? Ubytovanie v meste ponúka široké možnosti od lacnejších hostelov až po luxusné apartmány. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Kratšie vzdialenosti v meste prejdete ľahko peši alebo na bicykli. Verejná doprava v meste a v okrese Akershus je tvorená autobusmi, električkami, metrom, mestskými vlakmi a trajektmi, ktoré prevádzkuje spoločnosť Ruter. Dopravný systém je integrovaný, a teda lístky sú platné pre jeho všetky súčasti (s výnimkou trajektu Bygdøy). Lístky si kúpite v predajných miestach spoločnosti Ruter, v automatoch na staniciach alebo v obchodoch Narvesen a 7- Eleven. V autobusoch a trajektoch si môžete kúpiť lístok aj od šoféra či personálu, avšak tieto lístky vás vyjdú podstatne drahšie. Hodinový lístok kúpený vopred stojí 33 NOK. Rovnaký lístok kúpený od vodiča stojí 55 NOK. Lístok si môžete kúpiť aj ako 24-hodinový (90 NOK) alebo sedemdňový (240 NOK). Zakúpiť sa dá aj cez aplikáciu.

Vďake veľmi kvalitnému systému verejnej dopravy, šoférovanie v meste nie je potrebné. Komplikuje ho aj veľmi drahé parkovné. Ak sa však rozhodnete preskúmať okolitú prírodu, auto vám odporúčame požičať už pri letisku. Rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Osle

V Osle je rovnaký čas ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Osle

10 zaujímavostí o Osle

1
Oslo je hlavným mestom Nórska od roku 1814
2
Oslo každoročne daruje Londýnu vianočný stromček, ktorý je vystavený na Trafalgarskom námestí. Jedná sa o prejav vďaky za pomoc počas druhej svetovej vojny
3
Každý rok na 10. decembra sa tu udeľuje Nobelova cena za mier
4
V Osle sa nachádza múzeum Edvarda Muncha, v ktorom je vystavený svetoznámy obraz Krik
5
Podľa rebríčka World Happiest Report 2017 je Nórsko najšťastnejšou krajinou sveta
6
Rozloha Osla je 454 km2. Približne polovicu rozlohy tvorí zeleň
7
V Osle sa nachádza múzeum vikingských lodí, v ktorom nájdete zachovalé takmer tisíc rokov staré vikingské lode.
8
Populácia Osla dosahuje okolo 647 676 obyvateľov
9
Oslo je mesto mnohých festivalov. Každoročne sa tu konajú festivaly metálu, kresťanskej hudby či jazzu
10
Hocikde sa budete nachádzať v Osle, park alebo iná zeleň bude od vás vzdialená maximálne 15 minút chôdze
Boli informácie na tejto stránke užitočné?

Objednajte si od Pelikána