Skip to main content

Lacné letenky Oslo

Nórsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Osla

Zaujímavé info o Osle

Obklopené lesmi, chránené kopcami a skrášlené jazerami. Tisícročné mesto Oslo je žiarivým drahokamom všetkých severských miest. Práve blízkosť k prírode robí z hlavného mesta fjordov fantastické miesto na bicyklovanie, lyžovanie či turistiku.

Prírodná scenéria je tu v neobvyklej harmónii s modernou, ako aj tradičnou architektúrou, ktorej šarm dopĺňa mimoriadne bohatá kultúrna scéna. Múzeá s vikingskými loďami, neskutočne vysoké lyžiarske mostíky a zelené nekonečné parky, ktoré sú plné sôch. Oslo je miesto, kde rozmýšľate nad tým, prečo ste sem neprišli už oveľa skôr.

Oslo začínajú spoznávať aj Slováci. Lacné letenky do Osla najčastejšie kúpite z Katovíc a potom samozrejme z Viedne, Budapešti a z Prahy. Lety sú buď priame, alebo s jedným prestupom. Priamy let trvá okolo dve a štvrť hodiny. Z našich končín sa do Osla lieta najmä so spoločnosťami Norwegian Air Shuttle, Austrian Airlines, Air France, Lufthansa a Swiss International Air Lines.

Hlavným letiskom v Osle je Letisko Oslo (Oslo Airport, Gardermoen), ktoré je od mesta vzdialené približne 50 km. Sekundárnym letiskom vzdialeným 110 km od mesta je letisko Torp Sandefjord Airport.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Osle

Aké cestovné doklady potrebujem na cestu do Nórska?

Pre vstup do Nórska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Zdržať sa tu môžete až 90 dní v rámci jedného polroku. Ministerstvo zahraničných vecí odporúča zobrať si so sebou aj platný cestovný pas. Osobný doklad musí byť platný počas celej doby pobytu.

Počasie v Osle

Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 18 °C a najvyššou priemernou teplotou 22 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo -3 °C a s priemerným teplotným minimom -7 °C.

Kedy je teda dovolenka v Osle správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia máj až august. Nórsko je známe aj ako krajina polnočného slnka, kde počas leta je takmer neustále vidno. Najdlhšie dni sú práve v júni a júli. Naopak, počas zimy je takmer celý deň tma a fúka ostrý vietor.

Ceny v Osle

Národnou menou je nórska koruna, ktorú zameníte bezproblémovo po príchode do krajiny. Ak sa chcete vyhnúť vysokým výmenným poplatkom, zvážte výber peňazí z bankomatu priamo v Nórsku. V závislosti od podmienok vašej banky to môže byť výhodnejšou alternatívou.

Hľadáte hotel v Osle? Ubytovanie v meste ponúka široké možnosti od lacnejších hostelov až po luxusné apartmány. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať priamo cez Pelikán, ako aj rezervovať ubytovanie.

Kratšie vzdialenosti v meste prejdete ľahko peši alebo na bicykli. Verejná doprava v meste a v okrese Akershus je tvorená autobusmi, električkami, metrom, mestskými vlakmi a trajektmi, ktoré prevádzkuje spoločnosť Ruter. Dopravný systém je integrovaný, a teda lístky sú platné pre jeho všetky súčasti (s výnimkou trajektu Bygdøy). Lístky si kúpite v predajných miestach spoločnosti Ruter, v automatoch na staniciach alebo v obchodoch Narvesen a 7- Eleven. V autobusoch a trajektoch si môžete kúpiť lístok aj od šoféra či personálu, avšak tieto lístky vás vyjdú podstatne drahšie. Hodinový lístok kúpený vopred stojí 33 NOK. Rovnaký lístok kúpený od vodiča stojí 55 NOK. Lístok si môžete kúpiť aj ako 24-hodinový (90 NOK) alebo sedemdňový (240 NOK). Zakúpiť sa dá aj cez aplikáciu.

Vďaka veľmi kvalitnému systému verejnej dopravy nie je šoférovanie v meste potrebné. Komplikuje ho aj veľmi drahé parkovné. Ak sa však rozhodnete preskúmať okolitú prírodu, odporúčame vám požičať si auto už pri letisku. Rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Osle

V Osle je rovnaký čas ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Osle

10 zaujímavostí o Osle

1
Oslo je hlavným mestom Nórska od roku 1814
2
Oslo každoročne daruje Londýnu vianočný stromček, ktorý je vystavený na Trafalgarskom námestí. Jedná sa o prejav vďaky za pomoc počas druhej svetovej vojny
3
Každý rok na 10. decembra sa tu udeľuje Nobelova cena za mier
4
V Osle sa nachádza múzeum Edvarda Muncha, v ktorom je vystavený svetoznámy obraz Krik
5
Podľa rebríčka World Happiest Report 2017 je Nórsko najšťastnejšou krajinou sveta
6
Rozloha Osla je 454 km2. Približne polovicu rozlohy tvorí zeleň
7
V Osle sa nachádza múzeum vikingských lodí, v ktorom nájdete zachovalé takmer tisíc rokov staré vikingské lode.
8
Populácia Osla dosahuje okolo 647 676 obyvateľov
9
Oslo je mesto mnohých festivalov. Každoročne sa tu konajú festivaly metalu, kresťanskej hudby či jazzu
10
Kdekoľvek v Osle sa budete nachádzať, park alebo iná zeleň bude od vás vzdialená maximálne 15 minút chôdze