Skip to main content

Lacné letenky Petrohrad

Rusko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Petrohradu

Zaujímavé info o Petrohrade

„Akoby ste vstúpili do ruského románu,“ opisuje Petrohrad v zime anglický The Telegraph. Či už sa vyberiete na objavnú plavbu elegantnými kanálmi, zanechávajúc za sebou tristoštyridsaťdva mostov, či ich len tak pozorujúc pri rannom slnku ponad Nevu, druhé najväčšie mesto Ruska vás ani v tomto ročnom období zaručene nenechá chladnými.

Dôvodov, prečo by ste sa mali do tohto čarovného mesta, prezývaného i Benátky severu vybrať, už máte určite na mysli niekoľko, zahŕňajúc Štátne múzeum Ermitáž. Zimy tu bývajú zväčša kruté, v lete je tu naopak teplúčko a noc vyzerá ako deň. Druhé najväčšie ruské mesto si vás získa ihneď po vystúpení z lietadla.

Nádherné ulice zaplnené domami pripomínajúce paláce, stovky mostov ponad rieku zase pripomínajú talianske Benátky a matriošky všetkých veľkostí na vás vyskočia skôr ako stihnete povedať: добрый день (Dobrý deň).

Nie nadarmo patrí Petrohrad do päťdesiatky najlepších destinácií sveta. Petrohrad je najvýznamnejším mestom kultúry v Rusku, hrdo prekonávajúc aj hlavné mesto Moskvu. Zrodil sa tu legendárny ruský balet a pôsobia tu významní hudobní skladatelia a tanečníci z celého sveta.

Petrohrad je obľúbená destinácia Slovákov, najmä pre tých, ktorí milujú kultúru, umenie a ruskú architektúru. Lacné letenky do Petrohradu viete rezervovať veľmi výhodne z Budapešti, ale aj neďalekej Viedne. Priamy let trvá približne dve a pol hodiny. Slováci lietajú do Petrohradu najradšej s leteckými spoločnosťami Aeroflot, Austrian Airlines a Wizz Air.

Medzinárodné letisko Petrohrad – Pulkovo sa nachádza približne 23 kilometrov južne od centra mesta Petrohrad. Letisko má dve pristávacie dráhy a jeho služby ročne využíva viac ako 13 miliónov pasažierov, pre ktorých je k dispozícií 1 terminál. Základňu tu má napríklad letecká spoločnosť Rossiya Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Petrohrade

Aké víza potrebujem do Ruska?

Na územie Ruskej federácie môže vstúpiť občan Slovenskej republiky, ktorý má platný cestovný pas a platné víza. Pre cestovateľov sú najpoužívanejšie turistické víza a potom ešte tranzitné víza (ak v Rusku len prestupujete).

Žiadosť je potrebné podať osobne, čo je o niečo zložitejšie ako pri vízach do ostatných krajín. Nemožno ju zaslať poštou, ani elektronicky. Iná osoba vás môže pri vybavovaní víz zastúpiť jedine na základe overenej plnej moci a musí byť podrobne informovaná o ceste žiadateľa. Konzulárne poplatky sa uhrádzajú v deň podania žiadosti na pošte na základe poukážky, ktorá sa vydá pri podaní žiadosti.

Vízum do Ruska možno získať niekoľkými spôsobmi. Vždy ale musíte získať tzv. pozvanie.

To viete získať, ak vás:

  1. pozve občan Ruskej federácie
  2. si zabezpečíte ubytovanie v akomkoľvek zariadení, ktoré vám zašle pozvánku
  3. objednáte si zájazd cez cestovnú kanceláriu resp. agentúru

Kompletný návod, ako získať víza do Ruska nájdete na našom blogu.

Aké je počasie v Petrohrade?

V Petrohrade prevláda vlhké pevninské podnebie, ktoré majú na svedomí najmä vplyvy cyklónov od Baltického mora. Tradične krátke letá bývajú chladné a upršané.

Teploty v letných mesiacoch sa pohybujú v priemere okolo 22°C. Milovníci nízkych teplôt si tu prídu na svoje počas dlhých mrazivých zím. V tomto období klesne ortuť na teplomeri často až na –27°C.

Aké sú ceny v Petrohrade a aká je ruská kuchyňa?

V Rusku platí mena rubeľ. Pred návštevou Ruska si viete zmeniť eurá takmer kdekoľvek, to isté platí aj po pristátí. Mnoho obchodníkov a hotelov prijíma platby aj v týchto menách. Peniaze je najlepšie zmeniť v banke alebo serióznej zmenárni. Vyhnite sa podvodníkom, ktorí menia peniaze priamo na ulici.

V celom Petrohrade je množstvo bankomatov, problém nie je platiť kartou.

Hľadáte lacné ubytovanie v Petrohrade? Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Mesto má širokú škálu ubytovania, od lacných hostelov po 5-hviezdičkové hotely. Najlacnejšie ponúkajú svoje služby za 15 eur na noc/osobu.

Jedlo v Petrohrade? Ak vás počas prechádzky rozprávkového Petrohradu prepadne hlad, zájdite za tradičnou kuchyňou do reštaurácie Chekhov, kde vám naservírujú aspik, bravčové stehno s jablkami a brusnicami, údené bravčové rebierka, smažené zemiaky s hríbikmi či koláč z jesetera. Obed či večera v doprovode saxofónu, klavírneho či iného vystúpenia si môžete vychutnať v charizmatickej Art Café Kommunalka.

Autentické recepty i súčasná ruská kuchyňa, ktorej jedlá sú pomenované originálnymi názvami, napríklad podľa populárnych sovietskych filmov. Ak pri vašom špeciálnom raw či vegan stravovaní chcete vynechať tie najtradičnejšie ruské pokrmi, vyberte sa za ich alternatívou do Ukrop Restaurant, ktorej preferovaný minimalizmus možno vidieť ako na bielych stenách, tak i na tanieri.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie Petrohradu, auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán.

Ktoré očkovania sú povinné pred cestou Ruska a ktoré sú odporúčané?

Rusko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie.

Aký je aktuálny čas v Petrohrade?

V Petrohrade je o hodinu viac ako na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Petrohrade

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Petrohradu za posledný týždeň stála iba 69,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Petrohrade je: 0.

Tipy, čo treba vidieť v Petrohrade

10 zaujímavostí o Rusku

1
Rozloha Ruska činí 17,1 miliónov km2, zatiaľ čo v prípade Pluta ide o 16,6 km2. Až 70% plochy Ruska pritom tvorí Sibír
2
Populácia Ruska sa každým rokom scvrkáva. Od roku 1993  klesla o 6,6 miliónov ľudí , čo je naozaj vysoké číslo. Možno za tým stojí nižší počet mužov, keďže žien je v Rusku až o 10 miliónov viac
3
Nikdy sa nekúpte v  jazere Karachay v Rusku . Je prudko rádioaktívne. Už len obyčajné státie pri brehu vás dokáže “obohatiť” o 600 roentgenových jednotiek za hodinu
4
Rusi predali Aljašku  takmer zadarmo. Konkrétne ide o 7,2 milióna dolárov. Z jeden aker (4047 m2) si naúčtovali len 2 centy
5
Pivo v Rusku nebolo považované za alkoholický nápoj do roku 2013
6
Alkohol je v Rusku mimoriadne obľúbený. Hovorí o tom smutná štatistika. 15,1 litrov čistého alkoholu ročne  na jednu osobu, pričom počíta sa s vekom 15 a viac
7
Veľmi vysoká miera korupcie. Odhaduje sa, že až 50% policajtov berie úplatky
8
Tuhá zima sa nerieši iba tvrdým alkoholom, ale aj poriadne horúcim čajom, čo je úplne pochopiteľné. Rusi však  pijú až 3,5 násobne väčšie množstvo čaju  ako Angličania
9
Ak by došlo ku konfliktu svetového formátu, nepriatelia Ruska by sa mali mať na pozore, keďže Rusko vlastní viac ako 7000 jadrových hlavíc
10
Najväčšia pobočka americkej reštaurácie McDonald’s sa nenachádza v Amerike, ale v Moskve