Skip to main content

Lacné letenky San Francisco

Usa - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do San Francisca

Zaujímavé info o San Franciscu

Nachádza sa na západnom pobreží Spojených štátov, je prepletené kľukatými uličkami a pozemnými lanovkami, ktoré predstavujú jedinú pohyblivú historickú pamiatku v USA. So svojimi takmer 800 000 obyvateľmi patrí medzi najľudnatejšie, ale i najhustejšie obývané mestá v USA.

Americkí obyvatelia sa tu pôvodne usadili približne pred 10 000 rokmi. V roku 1906 otriaslo základmi mesta také silné zemetrasenie, že zničilo jeho takmer tri štvrtiny. Neskôr sa mesto revitalizovalo a v druhej polovici 20. storočia prilákalo veľké množstvo maliarov, spisovateľov, hippies a muzikantov.

V súčasnosti je San Francisco považované za mesto boháčov a dopĺňa tak spolu s Londýnom, Moskvou a New Yorkom rebríček miest s najväčším počtom miliardárov. San Francisco je vďaka svojej polohe dôležitou dopravnou križovatkou a hlavnou námornou centrálou severnej Kalifornie.

Nerovný terén a viac než päťdesiat kopcov. Dôvodom tejto charakteristiky mesta je jeho poloha na zlome San Andreas.

Lacné letenky do San Francisca zvyčajne kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Lacné letenky však môžete nájsť aj s odletom z Košíc. Priemerná dĺžka letu do Los Angeles je približne od 13 do 17 hodín s jedným prestupom, prípadne dvoma. Dĺžka letu však môže byť výrazne dlhšia v závislosti od individuálnej letenky. Priamy let do San Francisca z našich končín neexistuje.

Slováci najčastejšie lietajú do Los Angeles spoločnosťami British Airways, Lufthansa, Austrian Airlines, United Airlines, LOT Polish Airlines a Turkish Airlines. Z našich končín sa do Los Angeles lieta na letisko Los Angeles International Airport LAX. Novinkou je možnosť letieť veľmi lacno aerolinkami LEVEL, avšak letí sa až z Barcelony.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o San Franciscu

Ako môžem získať víza do USA (ESTA)?

Pri cestovaní do USA už nepotrebujete vybavovať víza na americkej ambasáde, stačí vlastniť biometrický pas a mať elektronickú autorizáciu ESTA. O víza musia žiadať len tí, ktorí do USA cestujú na dlhšie ako 90 dní alebo idú do Spojených štátov pracovať, študovať či na výmenný pobyt. Taktiež všetci tí, ktorým nebola schválená autorizácia ESTA. Tu nájdete kompletný návod, ako získať autorizáciu ESTA (víza do USA).

Počasie v San Franciscu

San Francisco sa nachádza na pobreží Tichého oceánu a práve blízkosť Pacifiku, jeho studených prúdov a členitosť krajiny sú významnými faktormi ovplyvňujúcimi počasie v San Franciscu a jeho okolí.

Akokoľvek je Kalifornia symbolom pre slnko a teplo, pre jej severnú časť pri pobreží to tak celkom neplatí. Na cestu do San Francisca sa v každom ročnom období oplatí pribaliť aj oblečenie s dlhým rukávom.

Nie nadarmo obyvatelia San Francisca s trochou zveličenia hovorievajú o tom, že tu existujú len tri ročné obdobia - zima, leto a hmla, pričom letné obdobie začína až v septembri, pretože tradične letné mesiace sú väčšinou v znamení hmiel, ktoré sa často udržia po celý deň.

Aké sú ceny v USA a je USA drahá krajina?

Národnou menou v USA je americký dolár, platidlo známe po celom svete. Zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku alebo v zmenárni na Slovensku i priamo v USA.

Všeobecne platí, že najvýhodnejšie je v USA kupovať oblečenie a elektroniku, ale samozrejme neplatí to vždy a všade. Ceny v USA sú zvyčajne vyššie ako ceny u nás, avšak nemusí sa jednať o rozdiely zásadné.

Veľmi bude záležať na destinácii, do ktorej v USA cestujete. Najdrahšími destináciami sú New York a Havajské ostrovy. Tu sú ceny o mnoho desiatok percent vyššie ako v iných štátoch USA a je potrebné s tým počítať.

Hľadáte hotel či apartmán? Čím bližšie k centru, tým je samozrejme cena vyššia. V USA to platí viac, ako kdekoľvek inde na svete.

Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a ubytovanie rezervovať priamo cez Pelikán.

Ktoré zdravotné riziká hrozia v USA a ktoré očkovania sú povinné?

Spojené štáty nevyžadujú po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás. V prípade výletov do prírody sa odporúča očkovanie proti infekcii prenášanej kliešťami.

Aktuálny čas v San Franciscu

San Francisco sa nachádza v časovej zóne GMT -7. To znamená, že v San Franciscu je o deväť hodín
menej, ako na Slovensku.

Letecké štatistiky o San Franciscu

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do San Francisca za posledný týždeň stála iba 549,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v San Franciscu je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v San Franciscu

10 zaujímavostí o USA

1
V najužšom bode je od seba USA a Rusko vzdialené len 4 kilometre
2
Americká vláda otrávila alkohol počas nepopulárnej prohíbicie – zabila tak cez 10 000 ľudí
3
Najväčšia bankovka, ktorá bola kedy vytlačená, mala hodnotu 10 000 dolárov
4
V štáte Kentucky je dodnes protizákonné nosiť zmrzlinu v zadnom vrecku nohavíc
5
Jediný štát v USA, kde rastie káva, je Havaj
6
25% Američanov verí v reinkarnáciu
7
Spojené štáty nemajú oficiálny jazyk
8
Iba jeden štát USA pozostáva z jedinej slabiky -  a to štát Maine
9
Zábavný park Disneyland nepredáva žuvačky. Walt Disney nechcel, aby návštevníkov parku znechutilo, ak by šliapli na rozžutú žuvačku
10
Dolár možno rozmeniť na mince 293 rôznymi spôsobmi