Skip to main content

Lacné letenky Thajsko

Thajsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Thajska

Zaujímavé info o Thajsku

Hľadáte lacné letenky do Thajska? Láka vás Bangkok, Phuket, Krabi, Koh Samui, Pattaya alebo Chiang Mai? Rezervujte lacno a rýchlo cez Pelikan.sk. Máme pre vás tipy na ubytovanie v hoteli, apartmáne, prenájom auta či cestovného poistenia do Thajska.

Thajsko sa kedysi stalo slávnym vďaka tomu že sa tu natáčal známy film Pláž, v hlavnej úlohe s mladým Leonardom Di Capriom. Thajsko dnes už ročne navštívia milióny turistov z celého sveta, ktorých lákajú krásne piesočnaté pláže s palmami, exotické vnútrozemie, špičkové rezorty, ale aj dobrodružstvo na každom kroku.

Ak do Thajska prilietate z Európy, vaše prvé kroky pravdepodobne povedú do hlavného mesta Bangkoku. Toto vždy živé veľkomesto vás pohltí svojou inakosťou oproti európskym mestám. Nie náhodou sa ale Bangkok nazýva aj Benátky východu.

Ak si budete chcieť oddýchnuť od rušného Bangkoku, odporúčame jednu z obľúbených turistických destinácii zo zoznamu: Phuket, Koh Samui, Krabi, Pattaya alebo Chiang Mai. Prípadne ak sa chcete vyhnúť turistickým davom a máte dobrodružnejšieho ducha, zabezpečte si v Bangkoku motorku alebo skúter a vyberte sa spoznávať ryžové polia a menej známe končiny po vlastnej osi.

Lacné letenky do Thajska si viete kúpiť s odletmi z Viedne a z Budapešti, pričom leteckých spoločností lietajúcich do Thajska je hneď niekoľko. Musíte však počítať s aspoň 1 prestupom, pričom let do Thajska trvá minimálne 13 hodín. Výhodou je že si viete vychutnať 2 destinácie počas jednej dovolenky. Z Thajska je to na skok aj do ďalších populárnych ázijských destinácii, ako sú Bali, Malajzia a Singapur.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Thajsku

Bangkok

Hlavné mesto Thajska Bangkok je výkladnou skriňou Ázie. Leží na východnom brehu rieky Chao Phraya, ktorá v ňom vytvára celú sieť kanálov. Práve kvôli nim si vyslúžil prezývku Benátky východu.

Moderné, možno trochu chaotické mesto, pulzuje neopakovateľnou zmesou vôní a chutí. Mnohí ho preto právom považujú za gastronomické nebo. Hoci je tvorený až 50 štvrťami, za najvýznamnejšie mestské časti sa považujú: backpackerský Khao San Road, noblesný Bangkok Riverside, kozmopolitný Sukhumvit, prírodou dýchajúci Silom, módny Siam, nákupný raj Pratunam a rušná čínska štvrť Chinatown.

Túto ázijskú metropolu čoraz viac obľubujú aj našinci. Lacné letenky do Bangkoku najčastejšie kúpite z Viedne (Turkish Airlines, Emirates Airlines), Budapešti (Qatar Airways, Emirates Airlines) a Prahy (Air France, Air Berlin, Turkish Airlines). Akciové letenky do Bangkoku však môžete nájsť aj s odletom z Bratislavy (flydubai) alebo Košíc (Turkish Airlines). Dĺžka letu je približne 14 až 19 hodín, zvyčajne s jedným prestupom, prípadne dvoma. Priamy let do Bangkoku prevádzkujú viaceré letecké spoločnosti - mimoriadne obľúbené sú lety EVA Air, Thai Airways či Austrian Airlines z Viedne v trvaní približne 11 hodín.

Hlavné letisko v Bangkoku je Suvarnabhumi International Airport. Z tohto letiska môžete ľahko odletieť do druhého najväčšieho thajského mesta Chaing Mai, exotickej provincie Krabi a na slávne ostrovy Koh Samui či Phuket. Lety do týchto destinácií sú priame a trvajú v rozmedzí od hodiny do hodiny a pol. Uvažujete o dovolenke v známej potápačskej destinácii Pattaya? Nemusíte riešiť extra letenku. Z Bangkoku sa sem dostanete autobusom do 2 hodín.

Phuket

Phuket. Pri vyslovení tohto slovíčka nás zahrejú slnečné lúče, počujeme šum mora a ovalí nás horúci thajský vzduch. Na tomto nádhernom ostrove sme strávili zhruba týždeň, no program naplánovali tak starostlivo, že sme videli všetko to, čo robí z tohto miesta dovolenkový raj.

Mysleli sme si, že to preto ho prezývajú perlou Andamanského mora, no neskôr sme zistili, že odtiaľto kedysi vyvážali najviac perál široko-ďaleko. Ale späť k Phuketu. Je to prekrásny ostrov a ak chcete zažiť to najkrajšie, čo Thajsko ponúka, určite by ste ho nemali vynechať.

Phuket je exotický ostrov ležiaci juhozápadne od pobrežia Thajska. Je najväčším thajským ostrovom a zároveň jediný ostrov, ktorý je aj provinciou. A nie hociakou, ale rovno najbohatšou v krajine. Phuket je zároveň jedna z najnavštevovanejších oblastí Juhovýchodnej Ázie, no nenechajte sa odradiť – stále si zachováva svoj šarm, nádherné pláže a krásne azúrové more. Phuket vás proste nesklame.

Lacné letenky na Phuket viete rezervovať najmä z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let na ostrov z našich končín neexistuje, avšak letieť možno veľmi komfortne s jedným prestupom s aerolinkami Emirates, Qatar Airways, Thai Airways, Turkish Airlines, EVA Air či Aeroflot. Let trvá aj s krátkym prestupom približne trinásť hodín.

Phuket má druhé najväčšie letisko v Thajsku a spája populárny turistický ostrov so svetom. Aj s miestami ako Bangkok, Chiang Mai, Ko Samui, Pattaya, malajským Kuala Lumpurom, Singapurom a čoskoro napríklad aj s Macau. Letisko ročne vybaví okolo 16 miliónov pasažierov. Obrovský nápor turistov a problémy s parkovaním si pred časom vyžiadali otvorenie nového terminálu. Phuket International Airport, medzinárodný terminál, pristavili hneď vedľa starého, ktorý dnes slúži vnútroštátnym letom.

Krabi

Jedna z najkrajších provincií Thajska. Tak možno charakterizovať Krabi, miesto, ktoré vo voľnom preklade z thajčiny znamená: „V mori kameňov“. Kúzlo tejto ostrovčekmi posiatej destinácie nepoškvrnila ani ničivá prílivová vlna v roku 2004, ani húfy dovolenkárov, batôžkarov a športovcov, ktorí sa sem každoročne vracajú. Krabi si skrátka stále zachováva svoj šarm a my ho za to milujeme.

Pretože okrem bielych pláží lemovaných parádnou scenériou a jedinečnými skalnými útvarmi ponúka ešte omnoho viac. V oblasti Krabi je vyše 200 ostrovov. Niektoré sú menšie než vaša obývačka, na iné sa budete s úžasom a pokorou pozerať a niektoré neuvidíte vôbec, pretože je na nich zakázané chodiť. Ak pôjdete na Krabi, odporúčame využiť služby niektorého z miestnych sprievodcov, požičať si loď a prejsť ich čo najviac.

Krabi je nepochybne jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií Slovákov. Lacné letenky do thajskej provincie Krabi viete rezervovať najmä z Viedne, Budapešti alebo Prahy. Priamy let na ostrov z našich končín neexistuje, avšak letieť možno veľmi komfortne s jedným prestupom s aerolinkami Emirates, Qatar Airways, Thai Airways, EVA Air či Austrian Airlines.

Let trvá aj s krátkym prestupom približne trinásť hodín. Medzinárodné letisko Krabi je od mesta vzdialené približne 11 kilometrov a slúži predovšetkým na vnútroštátne lety. Terminál je na pomery letiska veľký a veľmi dobre udržiavaný.

Koh Samui

Koh Samui alebo v preklade kokosový ostrov s rozlohou takmer 230 kilometrov štvorcových je jedným z najvychytenejších miest v Thajsku, ktoré má aj vlastné medzinárodné letisko. Asi najviac ho vystihuje veta zo soundtracku k filmu Pláž – Trust me, it´s a paradise! Je to skrátka raj.

Nachádza sa pri východnom pobreží a je obkolesený približne 60 ďalšími ostrovmi a ostrovčekmi. Ostrov je olný nádherných pláží, perfektného jedla, búrlivého nočného života a všetkého toho dobrého, čo charakterizuje Thajsko. Hneď po prílete na ostrov vás obklopí príjemné teplo a dokonale vlhký vzduch.

Už len samotná letisková hala vyzerá ako 4* hotel uprostred džungľe vyrobený z bambusu. Najlepšie na tomto ostrove je, že vôbec nezáleží na tom, na ktoré miesto sa vyberiete.

Lacné letenky na Koh Samui viete rezervovať najmä z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let na ostrov z našich končín neexistuje, avšak letieť možno veľmi komfortne s jedným prestupom s aerolinkami Emirates, Qatar Airways, Thai Airways, EVA Air či Austrian Airlines. Let trvá aj s krátkym prestupom približne trinásť hodín.

Medzinárodné letisko Samui Airport je zážitok sám o sebe. Tí, ktorí sa rozhodnú tráviť dovolenku na Koh Samui už od začiatku, letisko určite neminú. Garantujeme vám, že krajšie ste ešte nevideli. Je neprekonateľným unikátom. Fúziou všetkého moderného a prírody.

Ďalšie mestá
Koh Phangan

Koh Phangan je rajom pre ľudí, ktorí milujú nočnú zábavu. Každý mesiac sa tu počas splnu deje tzv. Full Moon Party. Obrovská párty za mesačného svitu, počas ktorej sa masy ľudí presunú na pláž a za hlasitej hudby tancujú do skorého rána.

Ale nie je to len o párty. Koh Phangan je predovšetkým ostrovom nádherných pláží. Je tiež útočiskom pre batôžkárov, ktorí sem prichádzajú za dobrodružnou dovolenkou a prírodnou scenériou. Ubytovanie na ostrove je lacné.

Koh Phangan nájdete na pol ceste medzi ostrovmi Koh Samui a Koh Tao. Lacné letenky viete rezervovať aj z našich končín. Avšak priamo na ostrov sa lietadlom nedostanete. Ideálne, ak letíte na Koh Samui a odtiaľ sa na ostrov dopravíte rýchloloďou.

Koh Tao

Dalo by sa povedať, že Thajsko je už také cestovateľské klišé. Opustené, do diaľav sa tiahnúce pláže by ste v Thajsku už len darmo hľadali… Ak ste Thajsko z týchto dôvodov ako destináciu zavrhli, tak oprášte svojich thajských sprievodcov, šnorchel a plutvy a šup ochutnať túto úžasnú krajinu vlastnými zmyslami.

Koh Tao je ostrov na západnom pobreží Thajska v thajskom zálive a je súčasťou súostrovia s ďalšími dvoma staršími a známejšími bratmi: Koh Samui a Koh Phangan.

Objavte svet potápania a ocitnite sa na jednom z trochu menej turistických ostrovov v tejto krajine úsmevov. Potápanie, pláže, párty, pad thai, to všetko je Koh Tao! Ostrov s najväčšou hustotou potápačských škôl na svete.

Lacné letenky na Koh Tao viete rezervovať aj z našich končín, avšak na tomto ostrove neexistuje medzinárodné letisko a tak sa sem bude potrebné dopraviť alternatívne. Ideálne s letenkou na neďaleké Koh Samui, prípadne kombináciou autobusu a lode z Bangkoku.

Koh Lanta

Ko Lanta pozostáva zo skupiny menších ostrovov v provincii Krabi.s rozlohou zhruba dvadsať kilometrov štvorcových. Nájdete tu ešte stále množstvo opustených pláží a ubytovanie za veľmi priaznivé ceny. Je to zároveň miesto, kam sa väčšina ľudí chodí učit potápať, pretože sú tu na to výborné podmienky. Pod morom tu na nich čakajú koralové útesy, obrovské manty a veľryby.

Koh Lanta sama je odmenou tým, ktorí sa na ceste k nej túžia dostať k nedotknutým, pokojným plážam. Nachádza sa približne dve hodiny cesty z mesta Krabi. Najjednoduchšie sa sem z Bangkoku dostanete priamym letom do Krabi a odtiaľ trajektom.

Lacné letenky na ostrov Koh Lanta viete rezervovať aj z našich končín. Avšak medzinárodné letisko tu nenájdete. Preto je ideálny spôsob letieť z Viedne, Budapešti alebo Prahy aerolinkami špecializujúcimi sa na exotiku (Emirates, Qatar Airways, EVA Air, Thai Airways) do Bangkoku či Krabi a odtiaľ alternatívnou dopravou.

Pattaya

Ak chcete skutočne zažiť modernejšie Thajsko, je Pattaya priamo pre vás. Aj tu nájdete pláže pre svoju letnú dovolenku. Zatiaľ čo čo v samotnom meste môžete využiť služby jedného z najväčších obchodných centier v Ázii, len niekoľko desiatok minút môžete objavovať thajský vidiek, vďaka ktorému môžete získať jedinečnú kontakt s miestnou a ich príjemnou mentalitou.

Pattaya mixuje thajskú dovolenku pri mori s príchuťou ázijského veľkomesta. Pattayu vo svete preslávil najmä sexturizmus, časom sa toto miesto rozšírilo o ďalšie druhy zábavy, takže dnes tu vedľa vyhlásených nočných klubov nájdeme aj atrakcie, ako tigria zoo alebo rôzne bizárne múzeá, kterých zmysel budete hľadať veľmi dlho.

V Pattayi je však všetko naopak. Noc je tu stredobodom všetkého diania. Za svetla sa síce odohráva veľa kultúrnych akcií pre turistov, všetko to podstatné sa ale odohráva, akonáhle padne tma, a zábava trvá pomerne dlho. Spať sa chodí tak okolo piatej ráno. Vtedy totiž začína neoficiálny nočný kľud. So zábavnou špičkou totiž prichádza aj veľký hluk, odvšadiaľ znie hudba, hlasný smiech, semtam ohňostroj. O piatej ráno ale skutočne nastáva "ranná večierka" a pokoj vydrží až do deviatej večer. Potom mesto pozvoľna začína opäť ožívať, aby sa zase v noci opäť vybúrilo.

Na prelome tisícročí prekonala Pattaya magickú hranicu piatich miliónov návštevníkov ročne. Ak vezmeme do úvahy, že má mesto cca sto tisíc obyvateľov, vyjde nám, že turistov sa tu priemerne pohybuje asi toľko, ako miestnych. V sezóne sú skrátka domorodci v menšine. Najviac to "žije" na Walking Street, čo je ulica uprostred asi kilometer dlhej oblasti plnej barov, reštaurácií a nočných klubov, kde si možno užiť zábavu rozmanitého druhu vrátane tej najviac obľúbenej.

Lacné letenky do Pattaye viete rezervovať najmä z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje, avšak letieť možno veľmi komfortne s jedným prestupom s aerolinkami Emirates, Thai Airways, EVA Air, Bangkok Airways či Qatar Airways. Priemerná dĺžka letu je 17 hodín.

Trat

Provincia nachádzajúca sa na juhovýchodnej cípe Thajska je preslávená ťažbou a spracovaním drahokamov, ale dnes je hlavne vstupnou bránou národného morského parku Ko Chang.

Trat je najvýchodnejšia provincia pozdĺž thajského pobrežia. Od Bangkoku je vzdialená len 315 kilometrov. Tak ako to už v Thajsku býva zvykom, aj tu nájdete množstvo posvätných chrámov a nádherné pláže.

Lacné letenky do provincie Trat viete rezervovať aj z našich končín. Veľmi komfortný let ponúka napríklad letecká spoločnosť THAI Airways.

Surat Thani

Surat Thani nájdete v južnom Thajsku a ide o jeden z najdôležitejších prístavov a dopravných uzlov celej krajiny. Je to ideálny východiskový bod pre návštevu ostrovov ako Koh Samui, Koh Phangan či Koh Tao.

Surat Thani sa zároveň považuje za najväčšiu provinciu na juhu Thajska. Do Surat Thani sa z Bangkoku dopravíte po zemi vlakom alebo autobusom, cesta môže pokojne trvať aj 9 až 12 hodín, keďže ide na thajské pomery o pomerne veľkú vzdialenosť - 650 km.

Dá sa to však aj letecky. Do Surat Thani sa vďaka ázijským nízkonákladovým spoločnostiam dostanete veľmi lacno z každého kúta Thajska. Lieta sa aj obľúbená Air Asia.

Koh Lipe

Ostrov Ko Lipe je súčasťou súostrovia Adang-Rawi v juhozápadnej časti Thajska. Ko Lipe je maličký ostrov, ktorý prebádate peši, za hodinu. Ostrov sa nachádza v tesnej blízkosti národného parku Tarutao, a práve preto ostrov Ko Lipe nepodľahol masovému turizmu a zachoval sa jeho jedinečný ráz.

Na ostrove sa nachádzajú tri hlavné pláže a niekoľko menších pláží ukrytých v malebných zátokách, ktoré poskytujú dostatočné súkromie. More je sýto-modré, krásne čisté a ideálne na šnorchlovanie či potápanie. V oblasti žije až 25% druhov tropických rýb sveta!

Ak by vás náhodou tento ostrovček omrzel, v jeho okolí nájdete množstvo menších neobývaných ostrovčekov s atmosférou nedotknutého raja. Ľahko sa na ne doplavíte loďou a zvládnete to do hodinky. Najznámejšie takéto ostrovy sú Ko Adang a Koh Rawi.

Užitočné info o Thajsku

Potrebujem víza do Thajska?

Cestujete do Thajska ako turista? V tomto prípade nepotrebujete vízum. Avšak pozor, toto oslobodenie platí, len ak do krajiny priletíte a plánujete sa v nej zdržať maximálne 30 dní. Ak vstúpite na thajské územie cez pozemný hraničný priechod, bez víz tu môžete zostať len 15 dní. V oboch prípadoch musíte mať so sebou cestovný pas platný aspoň 6 mesiacov odo dňa vstupu. Pohraničné orgány od vás môžu požadovať aj preukázanie spiatočnej letenky, dokladu o ubytovaní a o finančnom krytí pobytu. V iných ako spomínaných prípadoch budete potrebovať vízum.

Aké očkovania sa odporúčajú pred vstupom do Thajska?

Pri vstupe do krajiny sa vyžaduje u osôb prichádzajúcich z oblastí výskytu infekčných chorôb očkovací preukaz. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí odporúča očkovanie proti hepatitíde A aj B a proti tetanu. Pri cestovaní do pohraničných oblastí na severe a juhu Thajska aj užívanie antimalarík.

Rovnako sa odporúča komerčné zdravotné poistenie. Za všetky lekárske a zdravotnícke služby sa platí. Zdravotníctvo je na dobrej úrovni, vysoké štandardy majú súkromné zdravotnícke zariadenia.

Akou menou sa platí v Thajsku?

Thajskou menou je thajský Baht, často prepisovaný ako Bath a všeobecne označovaný písmenom B. Thajské bahty nie je možné zakúpiť v žiadnej slovenskej banke a preto je jednou z najčastejších otázok ľudí prvý krát cestujúcich do Thajska, akú menu si zobrať so sebou na cestu. Nerobte si starosti, eurá sú ideálne.

Na letisku po pristátí v Thajsku si zameňte len nevyhnutnú hotovosť na prepravu do mesta. Nie je žiadnym prekvapením, že výmenné kurzy na letisku nie sú oslňujúco výhodné. Zmenární v každej turistickej lokalite Thajska nájdete množstvo a keď sa vám eurá minú, z bankomatu v Thajsku si vyberiete hotovosť aj z akejkoľvek slovenskej platobnej či kreditnej karty.

Cena ubytovania sa samozrejme odvíja od toho, či chcete byť v 4-5* rezorte, alebo vám bude stačiť ubytovanie v skromnejšom apartmáne či hoteli s menej hviezdami. Ubytovanie v Thajsku si viete porovnať aj priamo cez Pelikan.sk, počas hlavnej sezóny viete rezervovať ubytovanie na jednu noc od 15 eur.

Aktuálny čas v Thajsku

V Thajsku je o šesť hodín viac ako na Slovensku.

Kedy je ideálne počasie na dovolenku v Thajsku?

V Thajsku, ako aj iných tropických krajinách Juhovýchodnej Ázie, sa strieda obdobie sucha s obdobím monzúnov. Kedy je teda dovolenka v Thajsku správnou voľbou? Ideálne počasie býva v období medzi novembrom a marcom, kedy najnižšia teplota dosahuje príjemných 26 C°. Marec, apríl a máj sú najteplejšími mesiacmi roka a od júla až do októbra prichádza obdobie dažďov. Počas celého roka tu pocítite vysokú vlhkosť v ovzduší.

Aký druh dopravy sa odporúča v Thajsku?

Najlacnejší spôsob dopravy po ostrove je nepochybne skúter. Požičovňu nájdete na každom rohu, možno je aj priamo vo vašom hoteli, stačí sa opýtať. Požičajte si skúter pokojne aj na týždeň, stojí to veľmi málo eur. Jediné dodatočné náklady budete mať s palivom, ktoré je ale cenovo úplne inde, ako to naše európske. Skútrom môžete prejsť skrz na skrz celý ostrov a ešte si pritom užijete aj parádne výhľady. Je to lacné a cool. Predtým, ako si požičiate skúter – poriadne ho nafoťte, aby sa nestalo, že od vás po jeho odovzdaní budú chcieť kompenzácie za škody, ktoré ste nespôsobili vy, ale ten človek pred vami.

Letecké zaujímavosti o Thajsku

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Thajska si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Viedeň.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Thajska za posledný týždeň stála iba 373,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Thajsku je: 6.

10 zaujímavostí o Thajsku

1
Pre rozhovor s thajským kráľom bol vynájdený unikátny jazyk, ktorý je určený iba na tento jeden druh rozhovoru
2
Wat Pa Maha Chedi Kaew je názov chrámu, ktorý je postavený čisto z jedného miliónu fliaš od piva
3
Thajsko je “najzbožnejšou” krajinou sveta . Až 97 % obyvateľstva sa hlási k náboženstvu, predovšetkým k Budhizmu
4
Thajská armáda naberá svojich členov aj pomocou lotérie. Musí sa jej zúčastniť každý muž nad 21 rokov - ak si vytiahne červenú, ide slúžiť vlasti, ak nie, slúžiť nemusí
5
Thajský kráľ bol najdlhšie vládnúcou hlavou štátu na svete
6
Thajský kráľ sa narodil v štáte Massachusetts v USA
7
Nápoj Red Bull pochádza pôvodne z Thajska. Tam bol určený na povzbudenie vodičov kamiónov
8
Thajská kráľovná sa v roku 1880 utopila popritom, ako sa na ňu pozerali jej poddaní – mali totiž zakázané sa jej dotýkať
9
Veľké kokosové plantáže využívajú na zber kokosových orechov opice, ktoré sú na tento účel chované a trénované
10
Skutočný názov hlavného mesta Bangkok je Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom