Skip to main content

First minute dovolenka v Egypte 2023

dní

Najpopulárnejšie dovolenky v Egypte

Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek v Egypte konečné?

Ceny všetkých dovoleniek v Egypte na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie do Egypta) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo v Egypte znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty v Egypte neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky v Egypte záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky v Egypte nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku v Egypte uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky v Egypte nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky v Egypte umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku v Egypte.

Aký je postup po úhrade dovolenky v Egypte?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky v Egypte z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo v Egypte znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen v Egypte označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky v Egypte.

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka v Egypte - prečo ísť na dovolenku do Egypta?

Fascinujúca história Egypta siaha až do obdobia úsvitu civilizácie. V tejto africkej krajine nájdete najznámejšie pamiatky na svete vrátane pyramíd v Gíze, Sfingy a starodávnych chrámov v Luxore. Aj keď väčšina ľudí prichádza na dovolenku v Egypte kvôli tisícročia starým pamiatkam, prírodné atrakcie sú tu rovnako čarovné. Korálové útesy pozdĺž pobrežia Červeného mora a plážové oblasti, nekonečné piesočné duny Sahary a oázy – všetky tieto úkazy budú nezabudnuteľnými zážitkami.

 

Čo vidieť a zažiť počas dovolenky v Egypte?

 

Hlavné mesto Káhira
 

Káhira sa nachádza v ústí delty Nílu, je moderným hlavným mestom Egypta, rušnou metropolou s 22 miliónmi obyvateľov. Predstavuje ten typ mesta, ktoré budete buď milovať alebo nenávidieť.

Nikdy nemôžete vedieť, na aký neuveriteľný pamätník v Káhire narazíte, keď sa tu len tak bezcieľne túlate. Dovolenka v Egypte by bola neúplná bez návštevy slávneho bazáru Khan el-Khalili, určite tu nájdete nejaké exotické suveníry. Prejdite sa po promenáde pozdĺž Nílu, choďte do divadla, opery alebo si pozrite predstavenie orientálneho tanca. A vo svetoznámom egyptskom múzeu na námestí Tahrir môžete získať komplexný pohľad na Tutanchamónove poklady, egyptské múmie a ďalšie staroegyptské artefakty. Juhozápadné predmestie Káhiry je nepochybne najobľúbenejšou egyptskou atrakciou v rámci akejkoľvek dovolenky v Egypte, tu stoja totiž pyramídy.

 

Luxor - nádych histórie na každom kroku
 

Čo tak spojiť 2 hviezdne mestá Egypta, Káhiru a Luxor v rámci jednej dovolenky v Egypte? Z hlavného mesta sa do Luxoru dostanete loďou, lietadlom aj autom. Premyslite si ale, koľko času máte k dispozícii a ako dlho sa tam môžete zdržať, pretože cesta je približne 700 km dlhá. To však neznamená, že by bola nudná. Ak sa napríklad rozhodnete pre loď, po Níle sa budete plaviť týždeň, no s tým, že do cieľa dorazíte s obrovským množstvom nových zážitkov a plnou pamäťou fotoaparátu.

Každopádne, ak ste milovníkom kultúry, Luxor by mal byť vašou hlavnou destináciou na dovolenke v Egypte. Mesto a jeho okolie je asi „najväčšie exteriérové múzeum“ na svete. Východná časť je nežnejšia, zelenšia, nájdete tu tradičný bazár a nádherný výhľad na Níl. Tu sa nachádzajú aj tie najsofistikovanejšie hotely v Egypte, nádherné kúpele a golfové ihrisko. Západné pobrežie Luxoru je známe svojou nekropolou a chrámami, Údolím kráľov a kráľovien či Strateným zlatým mestom, ktoré bolo objavené len nedávno.

 

Dovolenka v Egypte pri pyramíde

 

Údolie kráľov


Údolie kráľov sa tiahne pozdĺž západného brehu Nílu, oproti Luxoru. Pozostáva z dvoch častí, z východného (tu bolo pochovaných najviac kráľov) a zo západného údolia. Vďaka Tutanchamónovej hrobke (a kliatbe faraóna) sa stala jedným z najslávnejších archeologických miest na Zemi, kvôli čomu by na vašom bucket liste dovolenky v Egypte rozhodne nemal chýbať. V roku 1979 sa dostala na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

 

Druhé najväčšie mesto Alexandria


Druhé najväčšie mesto v Egypte je Alexandria. Predstavuje zároveň aj hlavný prístav a dopravný uzol na pobreží Stredozemného mora. Založil ju Alexander Veľký a bol kultúrnym a politickým centrom jeho ríše. Alexandrijská architektúra počas svojho najväčšieho rozkvetu súperila s Aténami a Rímom, jej intelektuálny rozmach ich dokonca dokázal aj prekonať. Veľkosť a slávu mesta symbolizoval Alexandrijský maják, ktorý bol jedným zo siedmich divov starovekého sveta. Ďalším historickým a kultúrnym zázrakom v staroveku bola Alexandrijská knižnica s viac ako 500 000 knihami. Žiaľ, počas dovolenky v Egypte sa nebudete môcť kochať touto krásou, pretože ju zničilo zemetrasenie v 14. storočí. No Alexandria samozrejme aj tak stojí za návštevu, bude to ako zázračná cesta do dávnej minulosti.

 

Egyptské pobrežie Červeného mora
 

Okolité ostrovy, majáky a menšie prístavy ponúkajú niekoľko zaujímavostí. Napriek tomu sem turisti cestujú najmä pre luxusné hotely a „morskú zábavu“. Neexistuje asi žiadny vodný šport alebo dovolenková atrakcia, ktoré by na pobreží Červeného mora neboli v Egypte k dispozícii, napríklad potápanie okolo koralových ostrovov, návšteva beduínskej dediny cez púšť terénnym autom alebo výlet miniponorkou. Medzi najpopulárnejšie destinácie dovolenkárov na pobreží Čierneho mora patria mestá ako Hurghada, Marsa Alam, či Sharm El Sheikh.

 

Koľko trvá let do Egypta?
 

Keďže ako destináciu (ako aj miesto odletu na Slovensku) máte na výber niekoľko letísk, nemáme jednoznačnú odpoveď na to, koľko budete na dovolenku v Egypte cestovať. Nebude to však trvať veľmi dlho. Z Košíc do Alexandrie sa dostanete za 2 hodiny a 45 minút, kým napríklad dĺžka letu z Bratislavy na letisko v Aswane bude 4 hodiny.

 

Kedy cestovať na dovolenku do Egypta?
 

Na dovolenku v Egypte sa oplatí vyraziť kedykoľvek v roku. Z hľadiska turistiky tu rozlišujeme 3 ročné obdobia. „Zima“ trvá od 15. novembra do 15. marca, po nej nasleduje prvé leto od 15. marca do polovice júla a druhé leto trvá od polovice júla do 15. novembra.

Zima je asi najlepším časom na dovolenku v Egypte. Teploty sú vtedy ešte znesiteľné. Počas prvého leta ešte stále nie sú také silné horúčavy, a práve preto sa odporúča navštíviť Egypt až do polovice júla.

Pred cestou na dovolenku v Egypte nezabudnite skontrolovať, dokedy je váš cestovný pas platný. Ak je to dátum neskorší ako 6 mesiacov po návrate domov, môžete vydýchnuť. Budete potrebovať aj turistické víza, ktoré si zakúpite po prílete do Egypta za 28 eur.

 

Aké doklady potrebujem na dovolenku v Egypte?
 

Pred cestou na dovolenku v Egypte nezabudnite skontrolovať, dokedy je váš cestovný pas platný. Ak je to dátum neskorší ako 6 mesiacov po návrate domov, môžete vydýchnuť. Budete potrebovať aj turistické víza, ktoré si zakúpite po prílete do Egypta za 28 eur.