Skip to main content

Lacné letenky Káhira

Akciové letenky do Káhiry

Káhira

Najľudnatejšie mesto afrického kontinentu nesie názov Káhira. Vďaka svojej dôležitosti v histórii sa Káhira prezýva Matka sveta a pre svoj kozmopolitný ráz je nazývaná Big Mango. V súčasnej dobe žije na 450 kilometroch štvorcových niečo okolo 14 miliónov obyvateľov.

Dovolenka v Káhire je na jednu stranu prašná, hlučná a úmorná, vďaka suchým horúčavám, ale keď sa na mesto zadíváme z druhej strany, čakajú na nás drahé butiky, luxus a moderné budovy, pýšiace sa neobvyklou architektúrou. Vyberte sa do mesta, kde sa stretáva história s modernou prítomnosťou a prehnané bohatstvo s chudobou.

Moderná časť mesta sa rozpína v blízkosti rieky Níl. Ak chcete spoznať najstaršiu časť Káhiry, je potrebné vydať sa ďalej od rieky. Na protiľahlom brehu s Káhirou splýva Gíza, kde z horizontu vyčnievajú svetoznámé pyramídy. Keď navštívite Egypt, nesmiete vynechať ich slávne mešity. Najznámejšou káhirskou mešitou je Al-Azhar, kde sa dodnes vyučuje islamské náboženstvo.

Lacné letenky do Káhiry viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Káhiry zabezpečuje letecká spoločnosť EgyptAir a trvá približne 3 hodiny. S jedným prestup možno letieť s leteckými spoločnosťami ako Austrian, Lufthansa, SWISS či Turkish Airlines. Mnoho ľudí využíva k dlhšej dovolenke oblasť Hurgada a do Káhiry cestuje len na fakultatívny výlet.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Egypte

Az egyiptomi időjárás

Egész évben nagy a hőség, így bármelyik hónapban utazhatsz. A legmagasabb nappali hőmérséklet 40 °C körül mozog. A szubtrópusi égövnek köszönhetően Egyiptomban forró a nyár és mérsékelt a tél. Egyiptom a világ legszárazabb országai közé tartozik, az évi csapadékmennyiség nem haladja meg a 80 mm-t sem.

Vízum Egyiptomba

Az Egyiptomba való utazáshoz útlevélre lesz szükséged, amelynek elvárt érvényessége a hazautazástól számított minimum 6 hónap. A magyar állampolgárok vízummal léphetnek Egyiptom terültére, ezt Hurghada, Káhir és Sarm es-Sejk repülőterén meg díj ellenében igényelhetik is.

A vízum kiadásának feltétele, hogy az útleveled a hazautazásod időpontjától számított 6 hónapig érvényes legyen. Vízumot intézhetsz az érkezésed után a repülőtéren is, de a hazai utazási irodák közvetítésével is. Az egyszerű turista vízummal maximum egy hónapot tartózkodhatsz az országban, de többszöri beutazásra jogosító vízumot is igényelhetsz.

Az egyiptomi árak

Egyiptom viszonylag olcsó hely a magyarok számára. A fogyasztói árak alacsonyabbak, mint nálunk. Az egyetlen kivételt a gyorséttermek, az import sör és néhány élelmiszer-, illetve alkoholfajta jelenti. Az Egyiptomban használatos pénznem az egyiptomi font.

Olcsó szállás keresel Egyiptomban? A szállások árát és a repülőtértől való távolságát ellenőrizheted a Pelikán oldalán, ahol szállást is foglalhatsz. Marsa Alam környéke luxusszállodák széles választékát kínálja all-inclusive étkezéssel.

Az árak attól függően változnak, hogy a főidényben érkezel Marsa Alamba, vagy a köztes időszakban. Tavasszal és ősszel a legritkábbak a last minute ajánlatok Egyiptomba.

Védőoltások az Egyiptomba való utazás előtt

Az Egyiptomba való utazáshoz nincs szükség nemzetközi igazolásra a védőoltásokról, és nem kötelező védőoltások beadása sem. Magyarország külügyminisztériuma a kötelező oltások mellett javasolja a tetanusz, polio, valamint a kiegészítő hepatitisz A és B típusa, illetve a meningitisz A és C elleni védőoltásokat. Ajánlatos az utazás előtt egészségügyi biztosítást kötni.

Mennyi az idő Egyiptomban?

Egyiptomban ugyanannyi az idő, mint Magyarországon.

Tipy na zážitky - Káhira a okolie

Tipy, čo treba vidieť v Egypte

10 zaujímavostí o Egypte

1
Najstaršie šaty na svete boli nájdené práve v Egypte – majú 5000 rokov
2
Starí Egypťania mali až 1400 rôznych bohov a bohýň
3
Tradícia svadobných prsteňov pochádza z Egypta
4
V mnohých starovekých hrobkách boli nájdené „záchody“
5
9. Starí Egypťania spali na vankúšoch z kostí
6
Medzi Sudánom a Egyptom sa nachádza 2060 km územie označované ako  ” územie nikoho”
7
Heracleion – Staré egyptské mesto bolo objavené až o 1200 rokov pod vodou
8
Keď chceli starí Egypťania prejaviť smútok nad stratou mačky tak si oholili obočie
9
Socha Slobody bola vraj pôvodne určená pre Egypt, no ten z finančných dôvodov ponuku odmietol, a tak Socha putovala do Ameriky
10
Vo Veľkej pyramíde v Gíze dodnes nie sú preskúmané všetky jej chodby

Objednajte si od Pelikána

Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)