Skip to main content

Lacné letenky Egypt

Egypt - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Egypta

Zaujímavé info o Egypte

Hľadáte lacnú letenku do Egypta? Výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, poistiť sa pred cestou, no ponúkame aj kompletnú dovolenku v Egypte.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Egypte

Káhira

Najľudnatejšie mesto afrického kontinentu nesie názov Káhira. Vďaka svojej dôležitosti v histórii sa Káhira prezýva Matka sveta a pre svoj kozmopolitný ráz je nazývaná Big Mango. V súčasnej dobe žije na 450 kilometroch štvorcových niečo okolo 14 miliónov obyvateľov.

Dovolenka v Káhire je na jednu stranu prašná, hlučná a úmorná, vďaka suchým horúčavám, ale keď sa na mesto zadíváme z druhej strany, čakajú na nás drahé butiky, luxus a moderné budovy, pýšiace sa neobvyklou architektúrou. Vyberte sa do mesta, kde sa stretáva história s modernou prítomnosťou a prehnané bohatstvo s chudobou.

Moderná časť mesta sa rozpína v blízkosti rieky Níl. Ak chcete spoznať najstaršiu časť Káhiry, je potrebné vydať sa ďalej od rieky. Na protiľahlom brehu s Káhirou splýva Gíza, kde z horizontu vyčnievajú svetoznámé pyramídy. Keď navštívite Egypt, nesmiete vynechať ich slávne mešity. Najznámejšou káhirskou mešitou je Al-Azhar, kde sa dodnes vyučuje islamské náboženstvo.

Lacné letenky do Káhiry viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Káhiry zabezpečuje letecká spoločnosť EgyptAir a trvá približne 3 hodiny. S jedným prestup možno letieť s leteckými spoločnosťami ako Austrian, Lufthansa, SWISS či Turkish Airlines. Mnoho ľudí využíva k dlhšej dovolenke oblasť Hurgada a do Káhiry cestuje len na fakultatívny výlet.

Hurghada

Z niekdajšej malej rybárskej dediny na brehu Červeného mora sa stalo jedno z najviac vyhľadávaných dovolenkových destinácií slovenského cestovateľa. A nie náhodou, za posledné roky sa Hurghada premenila na pulzujúce letovisko pod horúcim egyptským nebom plné luxusných hotelov s výbornými službami a počasím celý rok a to všetko za super ceny.

Prečo Slováci milujú Hurghadu a prečo sa tu oplatí dovolenkovať? V prvom rade skutočne exkluzívne rezorty, celoročne ideálne podmienky na šnorchlovanie a potápanie sa a nádherné koralové útesy robia z Hurghady celoročne atraktívnu destináciu. Egypt je totiž magická kombinácia zelených oáz, dávnej histórie a nekonečných dún Arabskej púšte.

Tak ako miestni milujú a uctievajú svoju rieku, rovnako si vážia aj turistov. A preto sú brehy Červeného mora a Egypt exkluzívnou dovolenkovou destináciou, ktorá naplní aj najnáročnejšie očakávania.

Do Egypta môžete letieť komfortne z Bratislavy či Viedne. Čakajú vás priame lety, all-inclusive služby, výborné ceny a keď k tomu pridáte ešte veľmi priaznivé teploty počas celej zimy, máte „dovolenkového chrobáka“ v hlave. Egypt je skrátka celoročná destinácia a každoročne patrí medzi to najobľúbenejšie z ponuky letných, ale aj zimných dovoleniek.

Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh je významné a mimoriadne obľúbené egyptské turistické stredisko. Nachádza sa v južnej časti Sinajského polostrova a podobne ako Marsa Alam vzniklo v posledných desaťročiach z pôvodnej rybárskej osady. Uspokojí každú klientelu a služby sú na svetovej úrovni.

Veľkou prednosťou letoviska sú priestranné piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, ktorý ocenia hlavne rodiny s deťmi. Aj v tejto časti pobrežia Červeného mora môžete obdivovať bohatý podmorský život a koralové útesy. Turisti ocenia výnimočné klimatické podmienky počas roka.

Najlepšie obdobie na dovolenku v Sharm El Sheikh je neskorá jar a takmer celá jeseň. Kúpanie v mori a poznávanie magickej púštnej krajiny si však užijete počas celého roka.

Lacné letenky do destinácie Sharm El Sheikh viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Charterové lety s cestovnými kanceláriami lietajú priamo, teda bez prestupu. V prípade, že letíte komerčnými leteckými spoločnosťami ako Pegasus, EgyptAir či Turkish Airlines, vždy je to s jedným alebo dvomi prestupmi.

Alexandria

Alexandria. Mnohí ju označujú za najmodernejšie mesto Egypta. Turistom ponúka starobylé pamiatky aj múzeá. Na turistov tu čaká široký výber hotelov i zábavných podnikov. A nesmieme zabudnúť ani na kilometre piesočnatých pláží.

Až do príchodu Arabov bola Alexandria hlavným mestom Egypta. Preto sa tu nachádza množstvo monumentálnych historických stavieb a pamiatok Egyptskej, Helénskej i Rímskej kultúry. Mnohé stavby boli bohužiaľ zničené zemetraseniami.

Čo vidieť v Alexandrii? Môžete navštíviť napríklad Rímske divadlo v centre Alexandrie. Za návštevu stojí aj Quaitbayova pevnosť, pobrežná citadela z 15. storočia. Nachádza sa v nej okrem iného aj hydrobiologické múzeum. Za videnie stojí aj Pompejský pilier. A navštíviť môžete aj katakomby El Shoukkafa.

V Alexandrii sa rovnako nachádza niekoľko významných múzeí. Svojou návštevou môžete poctiť napríklad Alexandrijské národné múzeum, Grécko-rímske múzeum, alebo Múzeum kráľovských klenotov.

Lacné letenky do Alexandrie viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Charterové lety s cestovnými kanceláriami lietajú priamo, teda bez prestupu. V prípade, že letíte komerčnými leteckými spoločnosťami ako EgyptAir, Saudia či Turkish Airlines, vždy je to s jedným alebo dvomi prestupmi.

Ďalšie mestá
Marsa Alam

„Dovolenkovali sme v Marsa Alam.“ Túto vetu počuť od dovolenkárov čoraz častejšie. Marsa Alam nájdete na mape o kúsok južnejšie ako Hurghadu.

Počas zimných mesiacov sa však tento malý geografický rozdiel odrazí aj na teplomere. Ak chcete utiecť pred zimou, Marsa Alam je výborný nápad. Opáľte sa do zlatista pod egyptským slnkom, potápajte sa v krištáľovo čistých vodách Červeného mora a s troška šťastím sa pod hladinou stretnete aj s morskými korytnačkami.

Prečo Slováci milujú Marsa Alam a prečo sa tu oplatí dovolenkovať? V prvom rade skutočne exkluzívne rezorty a celoročne ideálne podmienky na šnorchlovanie. Marsa Alam poteší aj všetkých tých, ktorí si chcú skúsiť plávanie s delfínmi, morskými korytnačkami a je to zároveň ideálna destinácia aj na púštne safari. Egypt je totiž magická kombinácia zelených oáz, dávnej histórie a nekonečných dún Arabskej púšte.

Do Egypta môžete letieť komfortne z Bratislavy či Viedne. Čakajú vás priame lety, all-inclusive služby, výborné ceny a keď k tomu pridáte ešte veľmi priaznivé teploty počas celej zimy, máte „dovolenkového chrobáka“ v hlave. Egypt je skrátka celoročná destinácia a každoročne patrí medzi to najobľúbenejšie z ponuky letných, ale aj zimných dovoleniek. Navyše rezorty v mimosezónnom období nie sú tak preplnené, ako počas letných mesiacov a špičkovú týždňovú dovolenku v najluxusnejších hoteloch viete rezervovať za veľmi málo peňazí.

Užitočné info o Egypte

Počasie v Egypte

Vďaka celoročne vysokým teplotám umožňuje návštevu v ktoromkoľvek mesiaci. Najvyššie denné teploty môžu dosahovať horúčavy okolo 40 stupňov Celzia. Subtropické pásmo robí z Egypta vo všeobecnosti krajinu s horúcimi letami a miernymi zimami. Patrí k najsuchším krajinám sveta, ročný úhrn zrážok sa odhaduje len na 80 mm.

Najvhodnejšie obdobie na pobyt v Egypte je od novembra do februára. Pre milovníkov kúpania je vhodné obdobie od polovice mája do polovice októbra. Pobrežie Červeného mora je však vhodné už od apríla.

Víza do Egypta

Na cestu do Egypta budete potrebovať cestovný pas a jeho platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Slovenskí občania cestujúci do Egypta potrebujú vstupné vízum, ktoré si môžu za poplatok zakúpiť priamo na letisku v Hurghade, Káhire, Sharm El Sheikhu.

Podmienkou udelenia víza je platný cestovný pas po návrate najmenej 6 mesiacov. Víza možno zabezpečiť ihneď po prílete na letisko, vybavíte ich aj prostredníctvom vašej cestovnej kancelárie. Turistické víza na jeden vstup sú platné 3 mesiace s maximálnou dĺžkou pobytu 1 mesiac, viacnásobné sú platné na 6 mesiacov, maximálna dĺžka pobytu 1 mesiac.

Ceny v Egypte

Egypt je pre slovenského turistu relatívne lacná krajina. Spotrebiteľské ceny sú lacnejšie, ako u nás. Výnimkou sú len jedlá rýchleho občerstvenia, pivo z dovozu a niektoré druhy potravín či alkoholu. Národnou menou v Egypte je egyptská libra.

Hľadáte lacné ubytovanie v Egypte? Ceny ubytovania a vzdialenosť od letiska si môžete skontrolovať a rezervovať priamo cez Pelikán. Lokalita Marsa Alam ponúka širokú paletu luxusných hotelov s all-inclusive stravovaním.

Ceny sa pohybujú v závislosti od toho, či cestujete do Marsa Alam počas hlavnej sezóny, alebo v medzisezónnom období. Last minute ponuky do Egypta však všeobecne stoja najmenej na jar a na jeseň.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Egypta

Pri cestovaní do Egypta nie je požadovaný medzinárodný očkovací preukaz ani žiadne povinné očkovania. Ministerstvo zahraničných vecí SR odporúča okrem bežných očkovaní na Slovensku – tetanus, polio aj doplnkové očkovanie proti hepatitíde typu A a B a tiež proti meningitíde A a C. Odporúčame uzavrieť zdravotné poistenie ešte na území Slovenska.

Aktuálny čas v Egypte

V Egypte je toľko isto hodín ako na Slovensku.

Letecké štatistiky o Egypte

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Egypta si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Berlín.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Egypta za posledný týždeň stála iba 412,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Egypta, odporúčame vám navštíviť mestá ako Hurghada, Káhira, Marsa Alam, Šarm Aš-šajch, Alexandria.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Egypte je: 4.

Tipy, čo treba vidieť v Egypte

10 zaujímavostí o Egypte

1
Najstaršie šaty na svete boli nájdené práve v Egypte – majú 5000 rokov
2
Starí Egypťania mali až 1400 rôznych bohov a bohýň
3
Tradícia svadobných prsteňov pochádza z Egypta
4
V mnohých starovekých hrobkách boli nájdené „záchody“
5
9. Starí Egypťania spali na vankúšoch z kostí
6
Medzi Sudánom a Egyptom sa nachádza 2060 km územie označované ako  ” územie nikoho”
7
Heracleion – Staré egyptské mesto bolo objavené až o 1200 rokov pod vodou
8
Keď chceli starí Egypťania prejaviť smútok nad stratou mačky tak si oholili obočie
9
Socha Slobody bola vraj pôvodne určená pre Egypt, no ten z finančných dôvodov ponuku odmietol, a tak Socha putovala do Ameriky
10
Vo Veľkej pyramíde v Gíze dodnes nie sú preskúmané všetky jej chodby