Skip to main content

Lacné letenky Egypt

Akciové letenky do Egypta

Zaujímavé info o Egypte

Hľadáte lacnú letenku do Egypta? Výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, poistiť sa pred cestou, no ponúkame aj kompletnú dovolenku v Egypte.

Viac Zobraziť menej

TOP mestá v Egypte

Káhira

Najľudnatejšie mesto afrického kontinentu nesie názov Káhira. Vďaka svojej dôležitosti v histórii sa Káhira prezýva Matka sveta a pre svoj kozmopolitný ráz je nazývaná Big Mango. V súčasnej dobe žije na 450 kilometroch štvorcových niečo okolo 14 miliónov obyvateľov.

Dovolenka v Káhire je na jednu stranu prašná, hlučná a úmorná, vďaka suchým horúčavám, ale keď sa na mesto zadíváme z druhej strany, čakajú na nás drahé butiky, luxus a moderné budovy, pýšiace sa neobvyklou architektúrou. Vyberte sa do mesta, kde sa stretáva história s modernou prítomnosťou a prehnané bohatstvo s chudobou.

Moderná časť mesta sa rozpína v blízkosti rieky Níl. Ak chcete spoznať najstaršiu časť Káhiry, je potrebné vydať sa ďalej od rieky. Na protiľahlom brehu s Káhirou splýva Gíza, kde z horizontu vyčnievajú svetoznámé pyramídy. Keď navštívite Egypt, nesmiete vynechať ich slávne mešity. Najznámejšou káhirskou mešitou je Al-Azhar, kde sa dodnes vyučuje islamské náboženstvo.

Lacné letenky do Káhiry viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Káhiry zabezpečuje letecká spoločnosť EgyptAir a trvá približne 3 hodiny. S jedným prestup možno letieť s leteckými spoločnosťami ako Austrian, Lufthansa, SWISS či Turkish Airlines. Mnoho ľudí využíva k dlhšej dovolenke oblasť Hurgada a do Káhiry cestuje len na fakultatívny výlet.

Hurghada

Z niekdajšej malej rybárskej dediny na brehu Červeného mora sa stalo jedno z najviac vyhľadávaných dovolenkových destinácií slovenského cestovateľa. A nie náhodou, za posledné roky sa Hurghada premenila na pulzujúce letovisko pod horúcim egyptským nebom plné luxusných hotelov s výbornými službami a počasím celý rok a to všetko za super ceny.

Prečo Slováci milujú Hurghadu a prečo sa tu oplatí dovolenkovať? V prvom rade skutočne exkluzívne rezorty, celoročne ideálne podmienky na šnorchlovanie a potápanie sa a nádherné koralové útesy robia z Hurghady celoročne atraktívnu destináciu. Egypt je totiž magická kombinácia zelených oáz, dávnej histórie a nekonečných dún Arabskej púšte.

Tak ako miestni milujú a uctievajú svoju rieku, rovnako si vážia aj turistov. A preto sú brehy Červeného mora a Egypt exkluzívnou dovolenkovou destináciou, ktorá naplní aj najnáročnejšie očakávania.

Do Egypta môžete letieť komfortne z Bratislavy či Viedne. Čakajú vás priame lety, all-inclusive služby, výborné ceny a keď k tomu pridáte ešte veľmi priaznivé teploty počas celej zimy, máte „dovolenkového chrobáka“ v hlave. Egypt je skrátka celoročná destinácia a každoročne patrí medzi to najobľúbenejšie z ponuky letných, ale aj zimných dovoleniek.

Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh je významné a mimoriadne obľúbené egyptské turistické stredisko. Nachádza sa v južnej časti Sinajského polostrova a podobne ako Marsa Alam vzniklo v posledných desaťročiach z pôvodnej rybárskej osady. Uspokojí každú klientelu a služby sú na svetovej úrovni.

Veľkou prednosťou letoviska sú priestranné piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, ktorý ocenia hlavne rodiny s deťmi. Aj v tejto časti pobrežia Červeného mora môžete obdivovať bohatý podmorský život a koralové útesy. Turisti ocenia výnimočné klimatické podmienky počas roka.

Najlepšie obdobie na dovolenku v Sharm El Sheikh je neskorá jar a takmer celá jeseň. Kúpanie v mori a poznávanie magickej púštnej krajiny si však užijete počas celého roka.

Lacné letenky do destinácie Sharm El Sheikh viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Charterové lety s cestovnými kanceláriami lietajú priamo, teda bez prestupu. V prípade, že letíte komerčnými leteckými spoločnosťami ako Pegasus, EgyptAir či Turkish Airlines, vždy je to s jedným alebo dvomi prestupmi.

Alexandria

Alexandria. Mnohí ju označujú za najmodernejšie mesto Egypta. Turistom ponúka starobylé pamiatky aj múzeá. Na turistov tu čaká široký výber hotelov i zábavných podnikov. A nesmieme zabudnúť ani na kilometre piesočnatých pláží.

Až do príchodu Arabov bola Alexandria hlavným mestom Egypta. Preto sa tu nachádza množstvo monumentálnych historických stavieb a pamiatok Egyptskej, Helénskej i Rímskej kultúry. Mnohé stavby boli bohužiaľ zničené zemetraseniami.

Čo vidieť v Alexandrii? Môžete navštíviť napríklad Rímske divadlo v centre Alexandrie. Za návštevu stojí aj Quaitbayova pevnosť, pobrežná citadela z 15. storočia. Nachádza sa v nej okrem iného aj hydrobiologické múzeum. Za videnie stojí aj Pompejský pilier. A navštíviť môžete aj katakomby El Shoukkafa.

V Alexandrii sa rovnako nachádza niekoľko významných múzeí. Svojou návštevou môžete poctiť napríklad Alexandrijské národné múzeum, Grécko-rímske múzeum, alebo Múzeum kráľovských klenotov.

Lacné letenky do Alexandrie viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Charterové lety s cestovnými kanceláriami lietajú priamo, teda bez prestupu. V prípade, že letíte komerčnými leteckými spoločnosťami ako EgyptAir, Saudia či Turkish Airlines, vždy je to s jedným alebo dvomi prestupmi.

Ďalšie mestá
Marsa Alam

„Dovolenkovali sme v Marsa Alam.“ Túto vetu počuť od dovolenkárov čoraz častejšie. Marsa Alam nájdete na mape o kúsok južnejšie ako Hurghadu.

Počas zimných mesiacov sa však tento malý geografický rozdiel odrazí aj na teplomere. Ak chcete utiecť pred zimou, Marsa Alam je výborný nápad. Opáľte sa do zlatista pod egyptským slnkom, potápajte sa v krištáľovo čistých vodách Červeného mora a s troška šťastím sa pod hladinou stretnete aj s morskými korytnačkami.

Prečo Slováci milujú Marsa Alam a prečo sa tu oplatí dovolenkovať? V prvom rade skutočne exkluzívne rezorty a celoročne ideálne podmienky na šnorchlovanie. Marsa Alam poteší aj všetkých tých, ktorí si chcú skúsiť plávanie s delfínmi, morskými korytnačkami a je to zároveň ideálna destinácia aj na púštne safari. Egypt je totiž magická kombinácia zelených oáz, dávnej histórie a nekonečných dún Arabskej púšte.

Do Egypta môžete letieť komfortne z Bratislavy či Viedne. Čakajú vás priame lety, all-inclusive služby, výborné ceny a keď k tomu pridáte ešte veľmi priaznivé teploty počas celej zimy, máte „dovolenkového chrobáka“ v hlave. Egypt je skrátka celoročná destinácia a každoročne patrí medzi to najobľúbenejšie z ponuky letných, ale aj zimných dovoleniek. Navyše rezorty v mimosezónnom období nie sú tak preplnené, ako počas letných mesiacov a špičkovú týždňovú dovolenku v najluxusnejších hoteloch viete rezervovať za veľmi málo peňazí.

Užitočné info o Egypte

Az egyiptomi időjárás

Egész évben nagy a hőség, így bármelyik hónapban utazhatsz. A legmagasabb nappali hőmérséklet 40 °C körül mozog. A szubtrópusi égövnek köszönhetően Egyiptomban forró a nyár és mérsékelt a tél. Egyiptom a világ legszárazabb országai közé tartozik, az évi csapadékmennyiség nem haladja meg a 80 mm-t sem.

Vízum Egyiptomba

Az Egyiptomba való utazáshoz útlevélre lesz szükséged, amelynek elvárt érvényessége a hazautazástól számított minimum 6 hónap. A magyar állampolgárok vízummal léphetnek Egyiptom terültére, ezt Hurghada, Káhir és Sarm es-Sejk repülőterén meg díj ellenében igényelhetik is.

A vízum kiadásának feltétele, hogy az útleveled a hazautazásod időpontjától számított 6 hónapig érvényes legyen. Vízumot intézhetsz az érkezésed után a repülőtéren is, de a hazai utazási irodák közvetítésével is. Az egyszerű turista vízummal maximum egy hónapot tartózkodhatsz az országban, de többszöri beutazásra jogosító vízumot is igényelhetsz.

Az egyiptomi árak

Egyiptom viszonylag olcsó hely a magyarok számára. A fogyasztói árak alacsonyabbak, mint nálunk. Az egyetlen kivételt a gyorséttermek, az import sör és néhány élelmiszer-, illetve alkoholfajta jelenti. Az Egyiptomban használatos pénznem az egyiptomi font.

Olcsó szállás keresel Egyiptomban? A szállások árát és a repülőtértől való távolságát ellenőrizheted a Pelikán oldalán, ahol szállást is foglalhatsz. Marsa Alam környéke luxusszállodák széles választékát kínálja all-inclusive étkezéssel.

Az árak attól függően változnak, hogy a főidényben érkezel Marsa Alamba, vagy a köztes időszakban. Tavasszal és ősszel a legritkábbak a last minute ajánlatok Egyiptomba.

Védőoltások az Egyiptomba való utazás előtt

Az Egyiptomba való utazáshoz nincs szükség nemzetközi igazolásra a védőoltásokról, és nem kötelező védőoltások beadása sem. Magyarország külügyminisztériuma a kötelező oltások mellett javasolja a tetanusz, polio, valamint a kiegészítő hepatitisz A és B típusa, illetve a meningitisz A és C elleni védőoltásokat. Ajánlatos az utazás előtt egészségügyi biztosítást kötni.

Mennyi az idő Egyiptomban?

Egyiptomban ugyanannyi az idő, mint Magyarországon.

Letecké štatistiky o Egypte

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Egypta si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Berlín.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Egypta za posledný týždeň stála iba 412,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Egypta, odporúčame vám navštíviť mestá ako Hurghada, Káhira, Marsa Alam, Šarm Aš-šajch, Alexandria.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Egypte je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Egypte

10 zaujímavostí o Egypte

1
Najstaršie šaty na svete boli nájdené práve v Egypte – majú 5000 rokov
2
Starí Egypťania mali až 1400 rôznych bohov a bohýň
3
Tradícia svadobných prsteňov pochádza z Egypta
4
V mnohých starovekých hrobkách boli nájdené „záchody“
5
9. Starí Egypťania spali na vankúšoch z kostí
6
Medzi Sudánom a Egyptom sa nachádza 2060 km územie označované ako  ” územie nikoho”
7
Heracleion – Staré egyptské mesto bolo objavené až o 1200 rokov pod vodou
8
Keď chceli starí Egypťania prejaviť smútok nad stratou mačky tak si oholili obočie
9
Socha Slobody bola vraj pôvodne určená pre Egypt, no ten z finančných dôvodov ponuku odmietol, a tak Socha putovala do Ameriky
10
Vo Veľkej pyramíde v Gíze dodnes nie sú preskúmané všetky jej chodby
Boli informácie na tejto stránke užitočné?