Skip to main content

First minute dovolenka v Mexiku 2022

Najpopulárnejšie dovolenky v Mexiku

Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek v Mexiku konečné?

Ceny všetkých dovoleniek v Mexiku na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie do Mexika) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo v Mexiku znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty v Mexiku neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky v Mexiku záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky v Mexiku nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku v Mexiku uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky v Mexiku nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky v Mexiku umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku v Mexiku.

Aký je postup po úhrade dovolenky v Mexiku?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky v Mexiku z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo v Mexiku znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen v Mexiku označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky v Mexiku.

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka v Mexiku

Viete, ktorá tequila chutí najlepšie? Tá, ktorú si dáte v nejakom mexickom bare. Tento text sme s touto otázkou začali preto, lebo Mexiko si naozaj zaslúži špecifický úvod v duchu rebélie. Ak si dovolenku v Mexiku predstavujete tak, že si ľahnete do piesku pri mori so sombrerom na hlave a oranžovou Palomou v ruke, je to úplne v poriadku. No Pelikán vám z celého svojho cestovateľského srdca odporúča vydať sa popri leňošení aj na objavnú cestu v mexickej prírode a medzi pamiatkami ponúkajúcimi obrazy minulosti z doby Aztékov a Mayov.
 

Čo vidieť a zažiť počas dovolenky v Mexiku?


Metropolitné Mexico City
 

Myslíte si, že dovolenka v Mexiku nemôže byť metropolitná? Je to omyl, navštívte Mexico City a presvedčíte sa o tom aj vy. Ponúka toľko zaujímavostí, že s peším lovom na atrakcie ďaleko nezájdete. Nie sa čomu čudovať, toto obrovské mesto so skoro 22 miliónmi obyvateľov predsa nie je na víkendový citybreak. Ale ak predsa si na hlavné mesto najväčšej španielsky hovoriacej krajiny sveta necháte iba 1-2 dni, zájdite na hlavné námestie Zocalo, nechajte sa uniesť krásou Národného paláca a budovami námestia „Troch kultúr“ (Plaza de las Tres Culturas) a odfoťte sa s anjelom nezávislosti (Ángel de la Independencia).

Oddych na pláži v Cancúne
 

V poslednom desaťročí popularita dovoleniek v Cancúne neskutočne narástla a výsledkom tohto boom-u je skvelo vybudovaná infraštruktúra, dobrá pripravenosť na turistov, ako aj bohatá ponuka hotelov a ubytovacích zariadení. Nachádza sa na Yucatánskom polostrove, a počas leta je veľmi frekventovaný kvôli veľkému množstvu cestovateľov, ktorí sem prichádzajú na rozprávkovú dovolenku v Mexiku. Cancún je v podstate jedna obrovská pláž dlhá 23 km posiata tým najjemnejším bielym pieskom s výhľadom na tyrkysové more. Jeho panoráma je láska na celý život.

Cancún je najluxusnejšie letovisko Mexika. Je o relaxe, vyvaľovaní sa na pláži, opaľovaní sa a tequile. Ak túžite po krásnom počasí a dokonalom oddychu na neskutočných plážach, asi nenájdete lepšie miesto na dovolenku. Pláž je život. Týmto mottom sa riadia miestni, ktorí sa na pláži zobúdzajú, ktorých pláž živí, a ktorí tu trávia aj voľné chvíle po práci. A naozaj, pláž je presne tá vec, pre ktorú sa na dovolenku v Mexiku cestuje.

Kým pláže sú tu čisto okupované ľuďmi, koralové útesy v Mexiku už majú celkom iných panovníkov. Cancún je rozhodne miestom, kam sa oplatí vziať si šnorchel, alebo si zaplatiť potápačský kurz. Okrem širokého spektra pestrofarebných rýb vás s otvorenou náručou privítajú aj ohrozené druhy morských korytnačiek, raje a majestátne žraloky citrónové.

Dovolenka v Cancúne v Mexiku


Potápanie v Acapulco
 

Acapulco je ďalším populárnym letoviskom popri Cancúne. Do povedomia sa dostalo v 50-tych rokoch 20. storočia, a to najmä vďaka hollywoodskym hviezdam. Keď ho totiž začali niektoré celebrity objavovať, hromadne sa nakazili zamilovanosťou do Acapulca. Dnes už nie je len sídlom slávnych ľudí, ale obľúbenou destináciou pre tých, ktorí prichádzajú na filmovú dovolenku v Mexiku. Je ideálne pre absolútny oddych spojený s občasnou návštevou podmorského sveta. Potápanie tu má skoro storočnú tradíciu.
 

Puerto Vallarta na pobreží Tichého oceána
 

Mesto Puerto Vallarta leží približne v strede Mexika, na pobreží Tichého oceána a preslávila ho napríklad pôvabná promenáda El Malecon. Je obklopená modrosťou vody, ktorou sa môžete pokochať v spoločnosti sôch nastúpených na brehu. Tešte sa na bezpečné fotografovanie, El Malecon totiž patrí iba chodcom, autá majú červenú. Pri promenáde nájdete aj piesočný breh, ako aj rôzne podniky alebo obchody so suvenírmi. Vaša dovolenka v Mexiku bude s návštevou Puerto Vallarta bohatšia o ďalší naozaj nekaždodenný vizuálny zážitok.
 

Mexické pyramídy v Teotihuacan
 

Obhliadka pyramíd počas dovolenky v Mexiku? Je to tak! Nájdete ich v meste Teotihuacan, ktoré vzniklo ako starobylé sídlo, a o jeho minulosti nevieme veľmi veľa. Príbeh mesta sa začal písať vraj v 2. storočí a budovanie mesta dokončili Aztékovia. Jeho 2 pyramídy sú skutočne impozantnými stavbami, väčšiu postavili približne v roku 100 a čas výstavby tej menšej odhadujú na rok 450. Inak, nezvyčajný názov mesta by sme mohli preložiť ako „miesto, kde sa ľudia stávajú bohmi“.

Výhľady z kaňonov v Copper Canyon
 

Copper Canyon je v podstate sieťou kaňonov, ktoré takto spolu obsadzujú väčšie územie ako samotný Grand Canyon. Objavovanie tohto zázraku prírody počas dovolenky v Mexiku bude stopercentné vtedy, ak nasadnete na vlak. Budete cestovať po železničnej trati zvanom „Chihuahua al Pacifico”, ktorá vedie po 37 mostoch a prechádza cez 86 tunelov. Vrcholom cesty sú ale momenty v nadmorskej výške 2400 metrov nad morom, z ktorej výhľad na kaňony je neopísateľný.
 

Koľko trvá let do Mexika?


Pokiaľ dlhý pobyt na palube lietadla nepatrí medzi vaše najobľúbenejšie aktivity, tak dovolenka v Mexiku bude pre vás znamenať aj určitú obetu. Let do Mexika zo Slovenska totiž trvá 13-14 hodín. Rátajte aj s časovým posunom, a to 5- až 8-hodinovým.
 

Aké dokumenty potrebujete na dovolenku v Mexiku?


Do Mexika potrebujete mať platný cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po dátume návratu. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Víza pre dovolenkárov nie sú potrebné.
 

Kedy cestovať na dovolenku do Mexika?


Pokiaľ vaša dovolenka v Mexiku sa má niesť v duchu príjemných výletov, do tejto krajiny sa vyberte najlepšie v decembri alebo januári. V Mexico City je v tomto období 10-15 stupňov a pobyt na pláži si užijete v počasí typickom na koniec jari. Kým u nás je letná dovolenková sezóna, čiže v mesiacoch júl a august, na južnom pobreží Mexika sú tie najväčšie horúčavy, ale leto patrí zároveň aj do daždivého obdobia.

To, aké počasie vyjde na vašu dovolenku v Mexiku, nebude závisieť len od daného mesiaca. Meteorologické podmienky krajiny nie sú jednotné. Kým pri mori, v pobrežných oblastiach je horúco a dusno, vyššie je vzduch teplý a suchý.