Skip to main content

Najpopulárnejšie dovolenky na Kube

Varadero - Ocean Varadero El Patriarca
Nádherný hotelový komplex obklopený bujnou vegetáciou, na prekrásnej kubánskej pláži Varadero, vhodný pre všetky...
Hodnotenie
4.6/6
Veľmi dobré
2 hodnotení
od
964
Cena na osobu
Hodnotenie
4.6/6
Veľmi dobré
2 hodnotení
Varadero - Ocean Varadero El Patriarca
Nádherný hotelový komplex obklopený bujnou vegetáciou, na prekrásnej kubánskej pláži Varadero, vhodný pre všetky vekové kategórie.
All Inclusive
Odlety z: Viedne
Piesočná pláž
Vhodný pre rodiny
Možnosť all inclusive
Hodnotenie hotela:
Peter
Júl 2020
Síce sme očakávali od 5-hviezdičkového hotela viac, nakoniec tu bolo super. Hotel je na krásnej veľkej pláži, jedlo bolo chutné ale malý výber pre vegetariánov. Personál bol veľmi... Čítať viac
Viktória
Júl 2020
Bola to super dovolenka! Služby boli naozaj skvelé a personál bol veľmi milý a priateľský. Naša izba bola krásna a ocenili sme aj menšie patio. Super bol aj lobby bar so živou hudbou a... Čítať viac
Zobraziť menej
od
964
Cena na osobu
Zobraziť menej
od
964
€ / Cena na osobu
Varadero - Ocean Vista Azul
Dovolenka na exotickej Kube s vynikajúcimi službami All inclusive a úplne novým hotelom.
Hodnotenie
4.7/6
Veľmi dobré
2 hodnotení
od
985
Cena na osobu
Hodnotenie
4.7/6
Veľmi dobré
2 hodnotení
Varadero - Ocean Vista Azul
Dovolenka na exotickej Kube s vynikajúcimi službami All inclusive a úplne novým hotelom.
All Inclusive
Odlety z: Viedne
Piesočná pláž
Ležadlá na pláži v cene
Možnosť all inclusive
Športoviská
Hodnotenie hotela:
Viktor
Júl 2020
Naozaj sa nám v tomto hoteli páčilo. Super krajina, milí ľudia a personál hotela veľmi pracovitý a priateľský. Hotel ponúka bohaté možnosti zábavy a športu a vďaka animačnému... Čítať viac
Milan
Júl 2020
Vo Varadere som bol po prvý krát a určite nie posledný. Toto mesto aj hotel si ma získali na prvý krát. V hoteli som zostal na štyri noci a už sa neviem dočkať, kedy prídem znovu.... Čítať viac
Zobraziť menej
od
985
Cena na osobu
Zobraziť menej
od
985
€ / Cena na osobu
Kuba - Iberostar Ensenachos
luxusný rezort obľúbenej hotelovej siete IBEROSTAR
Hodnotenie
4.6/6
Veľmi dobré
2 hodnotení
od
1 836
Cena na osobu
Hodnotenie
4.6/6
Veľmi dobré
2 hodnotení
Kuba - Iberostar Ensenachos
luxusný rezort obľúbenej hotelovej siete IBEROSTAR
All Inclusive
Odlety z: Viedne
Piesočná pláž
Ležadlá na pláži v cene
Vhodný pre rodiny
Wellness
Možnosť all inclusive
Vodné športy
Hodnotenie hotela:
Cynthia
Júl 2020
Pekná veľká hotelová oblasť, veľmi príjemný personál, krásna pláž a tyrkysové more. Skvelé pre relaxačnú dovolenku. Miestne jedlo bolo dobré ale niektoré medzinárodné jedlá,... Čítať viac
Martina
Júl 2020
Jeden z najlepších hotelov na Kube. Hotelový personál je asi tou najlepšou "vecou" na tomto hoteli. Celkovo je to nádherná destinácia, kde sme mali možnosť vidieť krásne pláže.
Zobraziť menej
od
1 836
Cena na osobu
Zobraziť menej
od
1 836
€ / Cena na osobu
Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek na Kube konečné?

Ceny všetkých dovoleniek na Kube na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie na Kubu) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo na Kube znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty na Kube neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky na Kube záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky na Kube nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku na Kube uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky na Kube nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky na Kube umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku na Kube.

Aký je postup po úhrade dovolenky na Kube?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky na Kube z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo na Kube znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen na Kube označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky na Kube.

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka na Kube

Dovolenka na Kube, to je rum, cigary, krásne počasie, pláže a spoznávanie nového. Aj keď vo väčšine dovolenkových destinácií sa neustále niečo nové buduje a rekonštruuje všetko staré, na Kube to neplatí. To však absolútne nikomu nevadí. Každý chce zažiť skutočnú Kubu.

Dovolenka na Varadere dokáže uspokojiť potreby aj tých náročnejších klientov. Ak zbožňujete na Kube to, že sa v tejto krajine zastavil čas, budete zbožnovať aj Varadero. Aj tie najlepšie hotely na Varadere totiž vyzerajú ako z čias minulých, avšak spĺňajú kritériá, ktoré od luxusnej all-inclusive dovolenky vyžadujete. Varadero je centrom cestovného ruchu na Kube, najväčšie letovisko v Karibiku so všetkým, čo k tomu patrí: vodné športy, obchody, zábava pri bazéne. Ale jeho najsilnejšou zbraňou je aj tak krásna, 20 km dlhá piesočná pláž, na ktorej si v ruke s farebným drinkom budete vedieť oddýchnuť tak ako nikdy predtým.

Súčasťou dovolenky na Kube musí byť nepochybne aj návšteva Havany alebo iných zaujímavých miest ako Vinales, Trinidad alebo Santa Clara. Ak túžite vidieť tú poriadne autentickú Kubu, budete sa musieť na pár dní postaviť z lehátka. Teda, aspoň na 1-2 dni, kým navštívite napríklad hlavné mesto alebo iné „staré“ časti krajiny.

Kedy cestovať na Kubu?

Kedy je najlepšie ísť na Kubu? Kuba je celoročná destinácia. Drží si príjemne vysoké teploty, vysokú vlhkosť vzduchu a pravidelné zrážky takmer neustále. Znamená to množstvo slnečných dní v roku a teploty okolo 30°C. Kuba má subtropické podnebie a striedajú sa tu dve ročné obdobia. Suchšie obdobie trvá od novembra do apríla a naopak daždivejšie obdobie je od mája do októbra.

Víza na Kubu

Pred cestou na dovolenku potrebujete tzv. turistickú kartu, ktorá vás oprávňuje na vstup na Kubu po dobu 30 dní. V prípade, že cestujete na dovolenku cez Pelikán, turistickú kartu máte s najväčšou pravdepodobnosťou už v cene zájazdu.