Skip to main content

Najpopulárnejšie dovolenky na Seychelách

Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek na Seychelách konečné?

Ceny všetkých dovoleniek na Seychelách na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie na Seychely) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo na Seychelách znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty na Seychelách neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky na Seychelách záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky na Seychelách nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku na Seychelách uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky na Seychelách nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky na Seychelách umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku na Seychelách.

Aký je postup po úhrade dovolenky na Seychelách?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky na Seychelách z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo na Seychelách znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen na Seychelách označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky na Seychelách.

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka na Seychelách

Nádherné ostrovy, perfektné pláže, bezstarostná dovolenka. Seychely sú typické najmä svojimi bielymi plážami, ktoré obmývajú vody teplého Indického oceánu. Pred horúcim slnkom utekať nemusíte, ukryjete sa pod niektorou z vysokých paliem, ktoré jednoducho patria k dokonalému dovolenkovému dňu.

Odmietate dokonalosť? Tak na Seychely nechoďte. Táto destinácia je totižto majstrovským dielom prírody, kde by ste len ťažko našli akúkoľvek chybičku vizuálnej krásy. Toto súostrovie v Indickom oceáne sa skladá zo 115 ostrovov a leží severne od Maurícia, severovýchodne od Madagaskaru a z východného pobrežia Afriky je najbližšie k Somálsku. Keď však dorazíte na svoju dovolenku na Seychelách, akýkoľvek geografický opis sa vám bude javiť ako nepodstatný, pretože v zmesi tyrkysového, teplého mora, malebných zátok, nekonečných pláží s bielym pieskom, neskutočnej flóry a fauny budete presvedčení o tom, že ste sa dostali do raja. Spolu s Maldivami a spomínaným Mauríciom patria Seychely medzi to najkrajšie, čo v Indickom oceáne môžete vidieť.
 

Čo vidieť a zažiť počas dovolenky na Seychelách?
 

Hlavný a najväčí ostrov Mahé
 

Seychely síce pozostávajú z viac ako 100 ostrovov, tých „hlavných“ je menej. Turisti chodia na dovolenku najmä na Mahé, na Praslin a na La Digue. Mahé, lemované horami, strážené džungľou, ozdobené malými mestečkami a posiate tajnými, nebeskými zákutiami, je zo všetkých najväčší. Žije tu asi 90 % populácie, no nemajte žiadne obavy z veľkých davov, veď celá krajina nemá ani 100 000 obyvateľov. Hustota zaľudnenia je teda zanedbateľná, no nie tak koncentrácia pláží. Je ich presne 60! Väčšina letov na Seychely smeruje práve na ostrov Mahé.

 

Potulky hlavným mestom Victoria
 

Aká by to bola dovolenka na Seychelách, ak by ste nenavštívili hlavné mesto? Nájdete ho na ostrove Mahé a je naozaj maličké, jedno z najmenších na Zemi. Za to celkom dôležité, pretože Victoria je kultúrnym a administratívnym centrom krajiny. Ak teda chcete objaviť aj intelektuálnejšiu tvár Seychel, tu ju nájdete, napríklad v múzeách, v inštitúciách spojených so študentským životom alebo aj v kine. Nečakajte ale žiadnu vibrujúcu metropolu, skôr mestečko s atraktívnym trhom, miestnymi predajcami a občasnými zápchami na uliciach.

 

Pokojná dovolenka na ostrove Praslin
 

Druhý najväčší ostrov leží od Mahé o niečo ďalej. Ak si svoju dovolenku na Seychelách predstavujete v pokojnej atmosfére, tento ostrov bude pre vás ideálny. Navyše, celkom veľa cestovateľov tvrdí, že tie najkrajšie pláže na Seychelách sa nachádzajú práve tu. Jednou z miestnych atrakcií je strom coco de mer, po slovensky morský kokos, ktorý prirodzene rastie iba na Seychelách. Na ostrove Praslin môžete túto úctyhodnú rastlinu obdivovať v prírodnej rezervácii, v ktorej bude prechádzka sama o sebe veľkým zážitkom. Je to skutočná divočina. Odporúčame vám absolvovať ju so sprievodcom, aby ste okrem palmy coco de mer vedeli objaviť aj ostatné jedinečné rastliny a zvieratá, napríklad orchidey a čierne papagáje.

 

Dovolenka na Seychelách

 

Bicyklovanie na ostrove La Digue
 

Ak sme Praslin spojili s pokojnou dovolenkou na Seychelách, tak o La Digue by sme s kľudným svedomím mohli povedať, že je to ostrov, kde sa zastavil čas. Rozvážnu atmosféru dovolenky môžete podčiarknuť aj spôsobom dopravy, tento ostrov totižto pohodlne objavíte z bicykla. Na niektoré miesta sa nedostanete nijako inak, len pešo, takto ale viete odhaliť niekoľko čarovných, tajných pláží. Na ostrove La Digue je len pár aut, aj tie sa využívajú iba v rámci nákladnej dopravy.

 

Ikonická pláž Anse Source D’Argent
 

Anse Source D’Argent je jednou z hlavných atrakcií ostrova La Digue a zároveň aj jednou z najfotografovanejších pláží na celom svete. Nie náhodou. V snehobielom piesku stoja gigantické žulové balvany, až sa vám nebude chcieť veriť, že ich formovala samotná príroda. Voda je tu plytká, čiže nie úplne ideálna na plávanie, napriek tomu z krištáľovo čistej vody sa vám dlhé hodiny nebude chcieť vyjsť. Síce Mahé je najväčším ostrovom krajiny, pre mierumilovnejších turistov Anse Source D’Argent je symbolom dovolenky na Seychelách.

 

Tyrkysová zátoka Anse Lazio
 

Pobrežie Praslinu ponúka niekoľko príťažlivých pláži, najslávnejšou je ale tyrkysová zátoka na severozápadnom konci ostrova nazývaná Anse Lazio. Ide o naozaj pôvabné miesto, a právom sa nachádza na zozname najkrajších pláží sveta. Na druhej strane, počas vašej dovolenky na Seychelách budete mať takýto dojem z každého miesta s krištáľovo čistým morom a jemným pieskom.

 

Bazar Labrin na Beau Vallon
 

Dovolenka na Seychelách by mala byť o sladkom leňošení na pláži, no čo by ste povedali na menšiu párty? Nájdete ju na Mahé, a to konkrétne v zátoke Beau Vallon. Bude to zážitok, niečo ako festival pouličnej gastronómie spojený s hudbou a tancom

 

Koľko trvá let na dovolenku na Seychelách
 

Zo Slovenska by ste na dovolenku na Seychelách leteli približne 9-9,5 hodiny. No cestovať budete s najväčšou pravdepodobnosťou buď z Viedne alebo Budapešti, taktiež 9-9,5 hodiny. Rátajte so 4-hodinovým časovým posunom.

 

Kedy cestovať na dovolenku na Seychelách?
 

Vďaka blízkosti rovníka je na Seychelách príjemne teplé podnebie po celý rok, pričom severozápadný monzún prináša od novembra do februára množstvo zrážok. V letnom období od marca do októbra ich je potom menej, vietor je však o niečo silnejší.

Teplota vzduchu sa celoročne pohybuje medzi 27-32 stupňami, iba vo vzácnych, veľmi daždivých dňoch klesá na približne 24 stupňov. Oceán je tiež príjemne teplý, má takmer vždy okolo 27-29 stupňov. Je teda na vás, či si na dovolenku na Seychelách vyberiete skôr obdobie sucha alebo obdobie dažďov.

Najviac zrážok možno očakávať v januári, najmenej v júni a júli. Posledné roky sú dôkazom toho, že zmenu klímy pociťujú aj Seychely. V najmenej daždivých mesiacoch je viac zrážok ako obvykle, na rozdiel od neobvykle suchého počasia v januári až februári.

 

Aké doklady potrebujem na dovolenku na Seychelách?
 

Pri cestovaní na dovolenku na Seychelách budete potrebovať víza a cestovný pas s platnosťou aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu. Slovensko má však so Seychelami bezvízový styk na 3 mesiace (90 dní) v priebehu 6 mesiacov.