Skip to main content

Dovolenka Istanbul 2024

dní

Istanbul - najpopulárnejšie dovolenky

Istanbul - Collage Pera
4 dňový pobyt v Istanbule s ubytovaním v 4* hoteli v centre mesta
Hodnotenie
2/6
Prijateľné
5 hodnotení
od
558
Cena na osobu
Hodnotenie
2/6
Prijateľné
5 hodnotení
Istanbul - Collage Pera
4 dňový pobyt v Istanbule s ubytovaním v 4* hoteli v centre mesta
Raňajky v cene
Odlety z: Viedne
Možnosť priameho letu
Hodnotenie hotela:
Roman
Júl 2020
Pekný hotel, ktorý sa nachádza na dobrom mieste, ak chcete navštíviť mesto alebo ak sa chcete dostať do business centra. Reštaurácie, obchody aj mestská doprava je blízko. Personál... Čítať viac
Juraj
Júl 2020
Hotel má naozaj strategickú polohu, dostanete sa všade, kam budete chcieť. Hotel obklopuje niekoľko reštaurácií a obchodov. Všetci zamestnanci sú veľmi nápomocní, izby sú čisté a... Čítať viac
Zobraziť menej
od
558
Cena na osobu
Zobraziť menej
od
558
€ / Cena na osobu
Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek v Turecku konečné?

Ceny všetkých dovoleniek v Turecku na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie do Turecka) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo v Turecku znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty v Turecku neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky v Turecku záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky v Turecku nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku v Turecku uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky v Turecku nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky v Turecku umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku v Turecku.

Aký je postup po úhrade dovolenky v Turecku?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky v Turecku z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo v Turecku znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen v Turecku označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky v Turecku.

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka v Istanbule

Istanbul je známy svojimi historickými pamiatkami a architektonickými pokladmi, mnohokrát je spomínaný ako mesto z rozprávky tisíc a jednej noci. Dôvodom, prečo je tak veľmi zapamätateľný, je jeho jedinečná orientálna atmosféra. Spoznajte počas vašej dovolenky v Istanbule mesto, ktoré sa nachádza na hranici dvoch svetov – Európy a Ázie, je ozajstnou vibrujúcou metropolou.

Čo vidieť a zažiť počas dovolenky v Istanbule?

Mešity

Modrá mešita (Sultanahmet) a Chrám Svätej Múdrosti (Hagia Sofia) sú rozhodne jedny z najfrekventovanejších miest v tomto meste. Napriek tomu, že v mešitách nikdy nebudeš sám, sakrálnu atmosféru nestratili, a ich krása očarí aj tých, ktorí pamiatky berú ako povinné jazdy. Počas dovolenky v Istanbule môžeš návštevu oboch mešít absolvovať hneď po sebe, pretože sú od seba vzdialené iba na 6 minút.
 

Dovolenka v Istanbule


Palác Topkapi

Palác Topkapi by sa dal nazvať aj ako mesto v meste. Síce sa skladá zo štyroch nádvorí, najpopulárnejšie je to tretie, ktoré stáročia slúžilo ako čisto ženská časť paláca - hárem. Pre mužov to bolo kedysi miestom, ktoré podnecovalo tie najvzrušujúcejšie fantázie, keďže vstúpiť doň mohli iba ženy, a mnohí hovoria o tom, že steny háremu dodnes dýchajú intrigami a tajomstvami.

Grand Bazaar

Farebný a chaotický Grand Bazár je srdcom istanbulského Starého mesta. Nie je len veľký, ale aj poriadne starý. Centrom obchodného diania je už po stáročia. Je dokonca jedným z najstarších a najväčších krytých trhov na svete. Aký grandiózny je bazár v číslach? Predstav si 61 ulíc a 4 tisíc stánkov s najrôznejším tovarom od korenín, čerstvého ovocia až po topánky a knihy z druhej ruky. Dovolenka v Istanbule sa tu môže premeniť na skutočnú nákupnú mániu.

Veža Galata

Počas dovolenky v Istanbule je morálnou povinnosťou každého cestovateľa navštíviť túto vežu a vychutnať si jedinečný výhľad na mesto. Táto stredoveká kamenná veža, známa aj ako Kristova veža, je vysoká 67 metrov a kedysi bola najvyššou budovou v Istanbule. Galata bola postavená v roku 1348 a bola v priebehu storočí bola viackrát rekonštruovaná práve kvôli živelným pohromám. Dnes na jej vrchole nájdete kaviareň, odkiaľ sa vám naskytne úžasný výhľad.

Námestie Taksim

Toto námestie, nazývané aj ako “srdce moderného Istanbulu”, leží priamo v centre mesta a je obklopené množstvom obchodov, reštaurácií, hotelov a historických pamiatok. Je nielen obľúbenou turistickou atrakciou a hlavným dopravným uzlom ale aj miestom ,kde sa konajú rôzne verejné akcie, od sprievodov až po protesty. Na tomto námestí sa nachádza aj rozľahlá mešita Taksim taktiež sem vyúsťuje aj známa ulica Istiklal.

Ulica Istiklal

Návšteva ulice Istiklal je príležitosťou zažiť jedinečnú energiu a ducha Istanbulu v tej najautentickejšej podobe. Táto ulica je považovaná za najrušnejšiu v meste a často sa porovnáva s Fifth Avenue v New Yorku alebo Oxford Street v Londýne. Nájdete tu obchody so všetkými možnými produktami, kaviarne a reštaurácie, živú hudbu, bary, kiná a mnohé ďalšie. Je pulzujúcim srdcom Istanbulu, takže ju počas vášho výletu v Istanbule určite nesmiete vynechať.

Časový posun v Turecku

Turecko leží na východ od Slovenska, takže tam slnko vychádza skôr. Je tam preto o 1 hodinu viac ako u nás.

Kedy cestovať do Istanbulu

Počasie v Istanbule sa veľmi podobá tomu stredoeurópskemu. Najteplejšie mesiace s najstabilnejším počasím a minimom zrážok sú júl a august s priemernou teplotou 24 °C. Naopak, najchladnejšie a najdaždivejšie mesiace sú január a február, kedy priemerná teplota dosahuje len 9 °C. Najvhodnejším obdobím na dovolenku v Istanbule je jarné a jesenné obdobie, najmä mesiace máj, jún a september. Ak vám však vysoké teploty nespôsobujú ťažkosti, pokojne vycestujte aj v júli a auguste.

Koľko trvá let do Istanbulu?

Priamy let do Istanbulu z Viedne trvá od 2:20 do 2:30 hod. Letisko v Istanbule patrí medzi najlepšie v Európe.