Skip to main content

Najpopulárnejšie dovolenky v Tanzánii

Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek v Tanzánii konečné?

Ceny všetkých dovoleniek v Tanzánii na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie do Tanzánie) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo v Tanzánii znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty v Tanzánii neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky v Tanzánii záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky v Tanzánii nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku v Tanzánii uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky v Tanzánii nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky v Tanzánii umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku v Tanzánii.

Aký je postup po úhrade dovolenky v Tanzánii?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky v Tanzánii z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo v Tanzánii znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen v Tanzánii označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky v Tanzánii.

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka na Zanzibare

Zanzibar je ultimátny dovolenkový raj. Charakterizujú ho dve farby – biela a modrá. Lebo taký je tu dokonalý piesok a priezračná voda. Ostrov Zanzibar sa nachádza pri východnom pobreží Tanzánie. Turistom ponúka úchvatné miesta na potápanie, dlhé pláže, tropické lesy, autentickú atmosféru v sprievode všadeprítomnej vône exotických korenín. Je to presne to miesto, kam budete chcieť uniknúť od každodennej reality! Zanzibar – ostrov pri brehoch Tanzánie – má naozaj čo ponúknuť, a práve preto je ako stvorený pre dovolenku plnú zážitkov aj oddychu. Vedeli ste, že sa tu narodil aj legendárny spevák Freddie Mercury? Alebo že nejde len o jeden ostrov, ale je ich viacero?

 

Exotická dovolenka na Zanzibare v skratke

 

Dovolenka na Zanzibare znamená maximálnu exotiku. Krištáľovo modré more, vysoké palmy, milí obyvatelia a tropická klíma. Obrovské prílivy a odlivy vytvárajú prírodné bazény zdobené hviezdicami a farebnými rybami. Belostné piesočné pláže Zanzibaru patria k najkrajším na svete; tyrkysové more a kokosové palmy dofarbujú obraz dokonalého letoviska. Pestré koralové útesy lákajú k prebádaniu ďalšej dimenzie krásy mora – pod hladinou. Ak ste sa už nabažili šumu vĺn slniac sa na pláži, je čas vyskúšať si dobrodružstvo – objaviť nevídaný podmorský svet Zanzibaru. 

Bohatá história Zanzibaru je ďalším dôvodom objavovať – tentokrát na pevnine. Dediny rybárov na pobreží rozprávajú príbehy miestnych bežných ľudí, sultánov palác zas príbeh z úplne iných pomerov. Či už na vlastnú päsť alebo v rámci fakultatívneho výletu počas dovolenky, určite nevynechajte ani Kamenné mesto – „Stone town“ v hlavnom meste Zanzibar City. 

 

Čo vidieť a zažiť počas dovolenky na Zanzibare?


Pláže Zanzibaru


Dlhé biele piesočné pláže vo všetkých odtieňoch tyrkysovej sú ako stvorené na celodenný odpočinok alebo na pomalé večerné prechádzky počas dovolenky. Na Zanzibare je vplyv odlivu dosť výrazný, nájdete tu aj také úseky pobrežia, kde voda môže ustúpiť až stovky metrov. Ak ste milovníkom plávania v slanej vode, choďte na sever, pretože pohyb hladiny spôsobený odlivom tam nie je taký silný. Nádherné pláže v okolí letoviska Nungwi už chytili za srdce mnoho turistov, najznámejšie sú Ras Nungwi a Kendwa.


Ostrov Nakupenda - dovolenkový raj


Nakupenda je malý pieskový ostrov, ktorý by ste len márne hľadali v noci. Existuje totiž iba počas svetlého dňa, príchodom nočných hodín zmizne v mori.  Nachádza sa iba pár kilometrov od Zanzibar City a dostanete sa na neho pohodlne loďou. Nakupenda je destináciou mnohých turistických výletov v rámci ponuky miestnych cestovných kancelárií, takže nebude náročné zaradiť Nakupendu do už hotového itineráru dovolenky na Zanzibare.

Dovolenkový raj na Zanzibare


Stone Town v Zanzibar City


Mesto Zanzibar City je rozdelené na dve časti: Stone Town a Other Town. Tá prvá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO a je živou výstavou architektúry starých čias. Okrem čarovného exteriéru tu nájdete aj mnoho výstav aj v tom pravom zmysle slova, napríklad Starú pevnosť, Múzeum umenia (niekdajší Dom divov) alebo Múzeum Freddyho Mercuryho.
Stone Town inak leží na pobreží a je východiskovým bodom lodnej dopravy na okolité ostrovy. Povinnou ingredienciou dovolenky na Zanzibare je síce relax pri mori pod nekonečným modrým nebom, ale zabudnúť na návštevu Stone Town je tiež taký menší cestovateľský hriech. 


Koreninové plantáže Zanzibaru


Ako sme už na to v úvodnom odseku narážali, vôňa určitých korenín vám bude už asi navždy pripomínať vašu dovolenku na Zanzibare po jej absolvovaní. Tento senzorický zážitok nevychádza len z vrecúšok plných čarovných chutí, jeho hlavným zdrojom sú koreninové plantáže. A tie asi neuvidíte hocikde.


Národný park Jozani-Chwaka


Chcete počas dovolenky na Zanzibare vidieť aj kus prírody? Les Jozani je panenskou oblasťou Zanzibaru - najznámejší živočíšny druh krajiny žije práve tu. Je ním opica zvaná gueráza červená, a s týmto ostrovom sa spája preto, lebo toto je jediné miesto na svete, ktoré si vybrala ako svoj domov. Ďalším zvláštnym obyvateľom lesa sú antilopy, chameleóny a asi štyridsať druhov vtákov. 


Podmorský svet Zanzibaru


Vidieť svet, ktorý sa skrýva pod morom nie je na Zanzibare žiadnym problémom, voda je zázračne priesvitná. Jej čistota vám dovolí sa pozrieť až do hĺbky 60 metrov.
Najznámejším miestom na šnorchlovanie je ostrov Mnemba, kam mnoho hotelov organizuje výlety, najmä z pláže Nungwi.


Koľko trvá let na Zanzibar?


Zo Slovenska sa na dovolenku na Zanzibare bude trvať let lietadlom za 8,5 hodín, či už miesto vášho odletu budú Košice alebo Bratislava. Rátajte však s 3-hodinovým časovým presunom. 


Kedy ísť na dovolenku na Zanzibar - počasie


Zanzibar je veľmi vďačnou dovolenkovou destináciou, priemerná teplota sa počas roka pohybuje okolo 26 °C. Hlavná dovolenková sezóna trvá od polovice júna až do marca, v tomto období sa pripravte na 30-34 °C. Občas sa môže vyskytnúť nejaká kratšia lejavica, no slnko svieti skoro neustále. 
Obdobie dažďov trvá od apríla do prvej polovice júna, v apríli prší najviac, približne 19 dní. Čo sa týka dĺžky prehánok, nemáme jednoznačnú odpoveď. Niekedy je to len polhodinový lejak, ale môže vás nepríjemne prekvapiť aj celonočná búrka. 


Aké doklady potrebujem na dovolenku na Zanzibare?


Pri cestovaní na dovolenku na Zanzibare budete potrebovať víza a platný cestovný pas. Víza si nevybavujete vopred, ale po prílete do Zanzibaru na letisko Kisauni si ich zakúpite za 50 dolárov na základe tlačiva, ktoré vyplňujete počas letu.