Skip to main content

Najpopulárnejšie dovolenky v Maroku

Veľká cesta Marokom
Spoznajte s českým sprievodcom 3 kráľovské mestá: Marrakéš, Meknes a Rabat.
Hodnotenie
4.8/6
Veľmi dobré
19 hodnotení
od
639
Cena na osobu
Hodnotenie
4.8/6
Veľmi dobré
19 hodnotení
Veľká cesta Marokom
Spoznajte s českým sprievodcom 3 kráľovské mestá: Marrakéš, Meknes a Rabat.
Možnosť priameho letu
Možnosť priameho letu
Články o destinácii
Zobraziť menej
od
639
Cena na osobu
Zobraziť menej
od
639
€ / Cena na osobu
Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek v Maroku konečné?

Ceny všetkých dovoleniek v Maroku na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie do Maroka) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo v Maroku znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty v Maroku neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky v Maroku záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky v Maroku nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku v Maroku uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky v Maroku nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky v Maroku umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku v Maroku.

Aký je postup po úhrade dovolenky v Maroku?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky v Maroku z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo v Maroku znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen v Maroku označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky v Maroku.

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka v Maroku

Púšte, história a oddych na pláži. Maroko je africká exotika a dovolenka za veľmi málo peňazí. Ako to? Z našich končín tam smeruje množstvo výhodných a priamych leteckých spojení a krajina sa nachádza na horúcom severozápadnom pobreží Afriky.

Maroko je rozmanitá krajina, ktorá má nádherné starobylé mestá, oceán, púšť, kaňony i veľké hory. Maroko je tiež považované za najdostupnejšiu africkú krajinu, pretože sa nachádza veľmi blízko európskeho kontinentu. Mnohí nevedia, že zo španielskeho Algecias si môžu rezervovať trajekt do marockého Tangeru alebo do Ceuty, ktorá je spoločne s Melillou španielskym územím na africkom kontinente.

Marakéš, alebo aj Červené mesto, je fascinujúcou kombináciou púšte, hôr a bohatej histórie. Je to krásna exotika, ktorú prestížny magazín Lonely Planet pomenoval ako destináciu, ktorú by mal každý človek zažiť aspoň raz v živote.

Čo iné patrí k výletu do Maroka, ak nie jazda na ťavách a k tomu aj jazda na štvorkolke! Tieto krásne zvieratá vás ponesú cez palmovú oázu na okraji Marakéšu. Spoznáte miestne berbeské dediny a odpočiniete si pri šálke marockého čaju.

Kedy cestovať do Maroka?

Výhodou je, že teploty sú tu príjemné aj počas zimy, takže sa môžete vybrať za dobrodružstvom kedykoľvek. Pre dovolenku v Maroku odporúčame najmä zimné mesiace.

Cestovné doklady do Maroka

V prípade cestovania na dovolenku do Maroka budete potrebovať cestovný pas. S Marokom bola uzatvorená dohoda, podľa ktorej pre občanov SR platí jednostranný bezvízový styk na dobu do 90 dní.