Skip to main content

Lacné letenky Austrália

Austrália - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Austrálie

Zaujímavé info o Austrálii

Hľadáte lacnú letenku do Austrálie? Kvalitné ubytovanie za výhodné ceny? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut a viete si vyskladať a rezervovať kompletnú dovolenku v Austrálii.

Šiesta najväčšia krajina na svete je zároveň jedinou, ktorá sa rozkladá na celom kontinente. Je federáciou, konštitučnou monarchiou zloženou zo šiestich samostatných štátov. Názov Austrália je odvodený z latinského slova australis, čo znamená južný a pochádza z povestí o „neznámej južnej zemi“ z 2. storočia.

Krajina protinožcov je miestom plným doširoka otvorených priestorov, úžasných pláží a obľúbených metropol. Či už ste človek, ktorý sa rád vystavuje denným lúčom slnka a vetru, alebo si radšej popíjate miešaný drink v štýlovom bare, v Austrálii určite nájdete miesto, ktoré vás úplne dostane. Ktoré austrálske mesto je pre vás?

Priemerná dĺžka letu do Austrálie je až 20 hodín. To sa však môže navýšiť v závislosti od toho akou leteckou spoločnosťou letíte a koľko prestupov po ceste absolvujete.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Austrálii

Sydney

Sydney, najväčšie a najľudnatejšie mesto Austrálie, láka turistov nielen unikátnym spojením rušného veľkomesta a prírody, ale aj dobrosrdečnosťou a optimizmom miestnych obyvateľov, ktorí človeku zakaždým vykúzlia úsmev na tvári.

Sydney je výkladnou skriňou austrálskych miest. Nečudo. S jej vychýrenými barmi a reštauráciami, dych berúcimi pamiatkami a malebnými plážami je takmer nemožné sa do nej na prvý pohľad nezamilovať. Ak hľadáte slnko, surfovanie, biely piesok, skvelé nákupy či reštauráciu s výhľadom ponad prístav v Sydney, tak toto je jednoznačne mesto pre vás. Sydney je prototypom rušného veľkomesta, na každom rohu prekypujúceho energiou.

Hoci Sydney, ležiace na východnom pobreží v štáte Nový Južný Wales, nie je hlavným mestom Austrálie, drvivá väčšina slávností a zaujímavých udalostí sa odohráva práve tu. Nahráva tomu nielen jeho rozloha, ale predovšetkým počet obyvateľov, ktorý sa počas posledných rokov vyšplhal k piatim miliónom.

Splynutie rýchleho mestského života s uvoľnenou prírodou sa odráža aj na životnom štýle miestnych ľudí. Značkové obleky a striktnosť biznismenov v centre strieda pohodový štýl voľných tielok a žabiek spolu so širokým úsmevom a životným heslom "no worries".

Sydney patrí spolu s Melbourne, Adelaide a Perthom medzi najpopulárnejšie a najviac navštevované mestá Austrálie.

Sydney je čoraz mimoriadne obľúbená destinácia aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Sydney viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priemerná dĺžka letu do Sydney je približne dvadsaťdva hodín zvyčajne s jedným prestupom, prípadne dvoma. Priamy let do Austrálie z našich končín neexistuje. Veľmi pohodlne však vedia Slováci lietať do Sydney so spoločnosťami Emirates, Qatar Airways, Lufthansa, Air India, Austrian Airlines či Korean Air.

Adelaide

Adelaide, mesto stvorené pre tých, ktorí milujú poctivé jedlo a víno. Na rozdiel od Melbourne a Sydney, ktoré sa chvália svojou bohatou reštauračnou ponukou, je skôr mestečkom plným trendových medzinárodných reštaurácií a obľúbenej barovej scény. Toto charizmatické miesto ponúka veľa spôsobov, ako sa počas horúcich sobotných nocí zabaviť so živou hudbou. Za pozornosť tiež stojí množstvo malebných kostolíkov a autentická mestská architektúra.

Hlavné mesto Južnej Austrálie nemôže konkurovať v prílive kapitálu a prisťahovalcov rýchlo sa rozvíjajúcim Sydney, Melbourne a Brisbane. Ani sa o to príliš neusiluje, má iné prednosti, ktorých sa snaží využiť. Adelaide je pokojné mesto - žiadne dopravné kolapsy, má veľmi európsky nádych - nežije tu toľko Ázijcov; je veľmi kultúrne orientované - je predsa metropolou "Festival State" a krásna príroda nie je len okolo mesta, ale aj priamo v ňom.

Vedeli ste, že Adelaide je piate najväčšie mesto Austrálie? Často ho prezývajú "City of Churches" teda mesto kostolov.

Adelaide nie je tak populárnou destináciou ako Sydney, Melbourne či Perth, no Slováci začínajú objavovať aj túto metropolu. Lacné letenky do Adelaide viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priemerná dĺžka letu je približne dvadsaťdva hodín zvyčajne s jedným prestupom, prípadne dvoma. Priamy let do Austrálie z našich končín neexistuje. Veľmi pohodlne však vedia Slováci lietať do Adelaide so spoločnosťami Emirates, Qatar Airways, Lufthansa, Air India, Austrian Airlines či Korean Air.

Letisko v Adelaide (ADL) je piate najvyťaženejšie letisko krajiny, zabezpečuje leteckú prepravu pre Južnú Austráliu a leží asi 7 kilometrov západne od centra Adelaide. Letisko je schopné odbaviť ročne viac ako 7,7 miliónov cestujúcich.

Perth

Toto odľahlé hlavné mesto Západnej Austrálie je jej skutočným klenotom. Ideálne miesto pre tých, ktorí milujú pokojnú atmosféru sálajúcu z pobrežia, no stále si túžia vychutnávať tie najvyberanejšie veci, ktoré súvisia so životom v meste. Globalization and World Cities Research Network ho v roku 2010 klasifikoval za svetové mesto. Krištáľovo čisté pláže, obľúbené rybárske miesta, bohatá ponuka vinárstiev a ostrov Rottnest, nachádzajúci sa na prahu mesta, ktoré je vyrobené pre tých, ktorí milujú tráviť čas na vzduchu.

Perth je náš taký malý objav. Je moderný, pohodový a má dokonalé pláže. Najlepšie na Perthe je aj to, že je veľmi blízko Bali (vedeli ste?). Ak si chcete oddýchnuť a vyhnúť sa húfom turistom, Perth je skvelá voľba.

Štvrté najväčšie mesto Austrálie a najľudnatejšie mesto Západnej Austrálie toho skrýva mnoho! Perfektné podmienky na vodné športy: surfovanie, potápanie, kanoe. Perth je považovaný za mekku surferov západnej Austrálie. O surfovaní tu hovoria úplne všetci. Veľmi obľúbeným športom medzi miestnymi je aj splavovanie rieky Margaret na kanoe a nezabudnuteľným výletom pre vás môže byť aj návšteva ostrova Rottnest Island, kde sa môžete potápať v krištáľovo čistej vode alebo len tak ležať na pláži v máji na opačnej polovici zemegule.

Perth je čoraz viac skloňovanou destináciou aj z pohľadu slovenských cestovateľov. Lacné letenky do Perthu viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priemerná dĺžka letu je približne dvadsaťdva hodín zvyčajne s jedným prestupom, prípadne dvoma. Priamy let do Austrálie z našich končín neexistuje. Veľmi pohodlne však vedia Slováci lietať do Perthu so spoločnosťami Emirates, Qatar Airways, Lufthansa, Air India, Austrian Airlines či Korean Air. Letisko v Perthe (PER) obsluhuje hlavné mesto Západnej Austrálie odbavuje ročne približne 15 miliónov cestujúcich.

Melbourne

Sydney bolo dlhé roky najpopulárnejšou metropolou Austrálie. Domáci však tvrdia, že na kontinente je niečo, čo je ešte lepšie. Melbourne je oficiálne najviac cool mestom v Austrálii a patrí medzi špičku aj v celosvetovej mierke. Obyvatelia sú vždy výborne oblečení, strechy budov sú plné včelích úľov a Melbourne je prvé mesto na svete, v ktorom si môžete objednať sendvič, a ten vám príde na padáku priamo do rúk. Volá sa Jafflechute.

Štýlový a umelecký Melbourne je výnimočne dynamickým a kozmpolitným veľkomestom. Miestni sú milovníkmi svojej kávy a kultúry. Ak máte vo svojom srdci aspoň malý kúsok hipstera, zaručene si ho zamilujete. Melbourne je kombináciou veľkomestského zhonu a stromami lemovaných uličiek. Bary, ktoré nájdete takmer na každom rohu a pouličné priechody, na ktorých sa môžete pokochať street artom. Miesto, kde počas jedného dňa dokážete zažiť štyri ročné obdobia. Nezabudnite si preto na prieskumné cesty zbaliť dáždnik či poriadny pršiplášť.

Druhé najväčšie austrálske mesto a hlavné mesto štátu Victoria pravidelne obsadzuje popredné priečky rebríčkov najlepších miest pre život. Je známe predovšetkým preslávenú rivalitou so svojím sesterským mestom Sydney.

Melbourne je obľúbená destinácia aj v pre slovenských turistov. Lacné letenky do Melbourne viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priemerná dĺžka letu do Melbourne je približne dvadsaťdva hodín zvyčajne s jedným prestupom, prípadne dvoma. Priamy let do Austrálie z našich končín neexistuje. Veľmi pohodlne však vedia Slováci lietať do Melbourne so spoločnosťami Emirates, Qatar Airways, THAI Airways, EVA Air, Austrian Airlines, Lufthansa, Air India či Qantas.

Melbourne Airport (MEL) je druhé najrušnejšie letisko Austrálie, ročne obslúži okolo 30 miliónov cestujúcich. Letisko, známe aj ako Tullamarine Airport, leží asi 23 kilometrov od centra mesta.

Ďalšie mestá
Brisbane

Sofistikované mestské galérie, strešné bary, pusté subtropické pláže a ochladzujúce vinice: queenslandský región Brisbane je plný nečakaných kontrastov. Svieža a zároveň horúca metropola ponúka množstvo prekvitajúcich reštaurácií, barov a bohatú kultúrnu scénu, ktoré svedčia o jej súčasných najlepších rokoch.

Zavítajte na východný okraj zátoky Moreton Bay, ktorá je domovom nížinatých piesočných ostrovčekov, obklopených šumivými lesmi a tyrkysovými vlnami so sprievodom veľrýb, korytnačiek a delfínov. Ak hľadáte takmer celoročné slnečné počasie, pohodové vibrácie mesta a chcete byť rozmaznávaní pestrým výberom podnikov, Brisbane bude pre vás tou správnou voľbou.

Brisbane je najväčšie mesto v štáte Queensland a je považované za najrýchlejšie rastúce a rozvíjajúce sa mesto v celej Austrálii. Na tom má veľký podiel turistika, ktorá podporuje miestnu ekonomiku, ale aj výhodná poloha pre priemysel a populárna miestna kultúra. Mesto má 2 a štvrť milióna obyvateľov a zaberá 16 tisíc kilometrov štvorcových. Pomenované je po rieke Brisbane, na ktorej leží.

Auckland

Keď sa povie Nový Zéland, ako prvé každého napadne panenská príroda, dažďové pralesy, termálne pramene, a rozprávkové krajinné silulety. No predtým ako utečiete do prírody, dajte šancu aj Aucklandu. Ešte pred 50 rokmi to bolo ospalé, takmer vidiecke mesto, no počas posledných desaťročí prešiel búrlivým rozvojom.

Najlepší prehľad o ňom si urobíte pohľadom z vtáčej perspektívy, z 300-metrovej Sky Tower, ktorá je mestskou ikonou. Uvidíte z nej nielen moderné mesto, ale aj jeho krásne okolie - prímorské zátoky a prístavy, a vyhasnuté sopky, ktorých je v okolí Aucklandu takmer 40. Pobrežie je plné lodiek a plachetníc, na ktorých trávia miestni víkendy. Aj preto sa niekedy Auckland prezýva "mesto plachiet".

Nahliadnuť do podmorského sveta tu môžu nielen potápači - v morskom svete Kellyho Tarltona, sa prejdete preskleným podmorským tunelom bez toho, aby ste sa zamokryli. Každoročne sa tu koná aj svetoznámy Pacifica Festival, kde v obrovskom mestskom parku predstavujú rôzne kultúry a národy Pacifiku, svoju kuchyňu a tradície.

Blízko Aucklandu je aj mesto Rotorua, ktoré je centrom Maorov - pôvodných obyvateľov Nového Zélandu. Ak sa chcete dozvedieť viac o vzrušujúcej maorskej kultúre, a rôznych zaujímavostiach z histórie národa, nenechajte si ujsť aucklandské múzeum, ktoré je svetovým svojho druhu.

Fidži

Hoci si Tom Hanks ako "Stroskotanec" po páde svojho lietadla užil na tomto opustenom ostrove bez civilizácie vo svojom filmovom príbehu naozaj drsné podmienky, určite sa nenechajte od súostrovia Fidži odradiť. Ostrovy Fidži sú skvelou destináciou pre dobrodružné povahy a milovníkov nedotknutej prírody rozmaznajú svojou exotickou krásou.

Nájdete tu najkrajšie pláže súostrovia, podvodné divy, bujnú vegetáciu vnútrozemia kontrastujúcu s vysokánskymi horami, a okrem toho fascinujúcu kultúru a históriu Polynézanov, keďže Fidži je jediným kráľovstvom Polynézie, ktoré nebolo kolonizované. Ak ste prívrženci ekologického životného štýlu, budete milo prekvapení, že stále sú na svete miesta, ktoré úspešne unikajú industrializácii.

Fidži totiž pripomínajú rajskú záhradu. Bohužiaľ jej súčasťou sú aj jedovaté hady, pavúky a hmyz, tak si dajte pozor na to, kam šliapete, a aký chrobáčik vám to lezie po nose. Ak snívate o romantickej svadobnej ceste a nezabudnuteľnej „prvej noci”, na pobyt v chatrčiach nad vodou určite nikdy nezabudnete.

A práve tu nájdete ostrov korytnačiek "Turtle Island", v ktorom sa naháňala mladučká Brooke Shieldsová s Christopherom Athinsonom počas ich lovestory vo filme Modrá Lagúna.

Hľadáte lacnú letenku na Fidži? Z našich končín to nebude také ľahké. Rezervovať letenky viete z Viedne, Budapešti či Prahy, no obľúbené sú aj letecké spojenia zo vzdialenejších letísk ako například Londýn. Pre mnohých ľudí je rozhodujúca cena letenky, iný vyhľadávajú komfortný palubný servis a logické časy odletov resp. príletov.

Priamy let na Fidži z našich končín neexistuje. Veľmi komfortne však možno letieť s jediným prestupom z Viedne alebo Prahy leteckou spoločnosťou Korean Air. S dvomi či tromi prestupmi potom možno letieť spoločnosťami Emirates, Fiji Airways, British Airways, Turkish Airlines či SWISS. Priemerná dĺžka letu je 30 hodín.

Rarotonga

Objavili ich prvýkrát niekedy okolo roku 1000 obyvatelia Tahít, keď hľadali nové miesto pre život. Našli nádherné lagúny, biele piesočnaté pláže a exotickú faunu a flóru. A práve príroda je to, čo vás na Cookových ostrovoch chytí za srdce a nepustí. Je dosť možné, že tu zažijete jednu z najkrajších dovoleniek svojho života.

Avarua je hlavné mesto, resp. skôr dedina, celých Cookových ostrovov, nachádzajúca sa na ostrove Rarotonga. Rarotonga je hlavný ostrov, kde žije drvivá väčšina obyvateľov krajiny, s krásnymi plážami a prírodou tropického raja. Aitutaki je zase údajne jeden z najkrajších ostrovov v južnom Pacifiku vôbec.

Hľadáte lacnú letenku na Cookove ostrovy? Z našich končín to nebude také ľahké. Rezervovať letenky viete z Viedne, Budapešti či Prahy, no obľúbené sú aj letecké spojenia zo vzdialenejších letísk ako například Londýn. Pre mnohých ľudí je rozhodujúca cena letenky, iný vyhľadávajú komfortný palubný servis a logické časy odletov resp. príletov. Priamy let na Cookove ostrovy z našich končín neexistuje.

Veľmi komfortne však možno letieť s jediným prestupom z Viedne alebo leteckou spoločnosťou Austrian Airlines + Air New Zealand. Väčšinou vás však čakajú minimálne dva prestupy a v kombinácii s novozélandskými aerolinkami môžet letieť aj s aerolinkami ako Swiss, Lufthansa, Turkish Airlines či Singapore Airlines.

Užitočné info o Austrálii

Aké víza potrebujem do Austrálie?

Na vstup do Austrálie potrebujú občania SR víza. Sú bezplatné. Musíte mať cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate z Austrálie a potrebujete aj kreditnú kartu (nestiahnu vám z nej žiadne peniaze). Nie je potrebné mať uzatvorené cestovné poistenie, ani rezervované ubytovanie, budete však potrebovať spiatočnú letenku pred vstupom do krajiny. Podrobný postup nájdete na našom blogu.

Aké je počasie v Austrálii?

Pre Austráliu platí hlavná sezóna od decembra až do februára. Podnebie sa výrazne odlišuje podľa lokality; všeobecne však platí, že smerom od pobrežia do vnútrozemia výrazne ubúda zrážok a smerom od juhu na sever sa zvyšujú teploty. V decembri až februári je optimálne počasie skôr na juhu kontinentu. Ročný priemer zrážok je v Adelaide najnižší zo všetkých veľkých austrálskych miest, letá sú suché a horúce.

Akou menou sa platí v Austrálii?

Platidlom v Austrálii je austrálsky dolár, v kurzovom lístku ako AUD. 1 austrálsky dolár sa delí na 100 centov. V obehu sú bankovky v hodnote 5, 10, 20, 50, 100 dolárov a mince s hodnotou 5, 10, 20 a 50 centov a 1 a 2 doláre. Austrálske bankovky sú vyrobené z polyméru, Austrália ich zaviedla ako prvá krajina na svete. Je to šiesta najčastejšie obchodovateľná mena vo svete!

Austrálske doláre zoženiete u nás bez problémov, dostupné sú v bankách aj zmenárňach. Na cestu si zameňte hotovosť na prvých pár dní, nech pri sebe nemáte príliš veľkú sumu peňazí. Od začiatku používajte platobnú kartu. Platiť sa s ňou dá totiž prakticky všade, dokonca aj v zapadnutých obchodíkoch vo vnútrozemí. Samozrejmosťou sú aj bezkontaktné terminály. Bankomaty v Austrálii nájdete na každom rohu. Pred cestou si len overte, aký poplatok si vaša banka účtuje za výber hotovosti v cudzine.

Hľadáte hotel či apartmán v meste? Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Aké očkovania potrebujem pred cestou do Austrálie?

Austrália nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Letecké zaujímavosti o Austrálii

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Austrálie za posledný týždeň stála iba 629,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Austrálii je: 4.

Tipy, čo treba vidieť v Sydney

10 zaujímavostí o Austrálii

1
Podľa vedcov nie sú 3/4 druhov zvierat, pre ktorých je Austrália domovom, stále objavené.
2
V roku 1892 niekoľko stoviek ľudí opustilo Austráliu s tým, že chceli vytvoriť utopistickú spoločnosť niekde v strede územia Paraguaja.
3
V Austrálii sa nachádza rieka, ktorá má svetlo ružovú farbu. Vedci si stále nevedia úplne vysvetliť, prečo je to tak.
4
Highway 1 je najdlhšou národnou diaľnicou na svete. Meria 14,500 km a tiahne sa po celom obvode Austrálie.
5
Aj napriek zlej povesti Austrálie, posledný zaznamenaný prípad, kedy niekto zomrel na pohryznutie pavúka, bol v roku 1981.
6
V Austrálii žije viac kengúr ako ľudí.
7
Mesto Melbourne sa zvykne nazývať aj Batmania.
8
Austrálii patrí najväčšia časť Antarktídy (5,8 mil. km2)
9
V Austrálii je hora, ktorá sa volá Mt. Disappointed (Sklamaný), pretože prieskumníci, ktorí dosiahli jej vrchol neboli spokojní s výhľadom.
10
V Austrálii je viac než 10,000 pláži, takže každý deň môžete navštíviť novú a bude vám to trvať asi 30 rokov.