Skip to main content

Lacné letenky Veľká Británia

Veľká Británia - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Veľkej Británie

Zaujímavé info o Veľkej Británii

Hľadáte lacnú letenku do Anglicka, Walesu, Škótska, či do Severného Írska? Výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut, poistiť sa pred cestou, no ponúkame aj kompletnú dovolenku vo Veľkej Británii. Medzi najobľúbenejšie britské destinácie Slovákov patrí Londýn, Edinburgh, Manchester, Birmingham, Liverpool, Leeds či Glasgow.

Najväčšiu časť britských ostrovov zaberá Anglicko, obľúbenými destináciami sú však aj Škótsko a Wales. Londýn je už dlhé roky jeden z najobľúbenejších miest nielen slovenských cestovateľov. Ročne toto ikonické mietso navštívi vyše 19 miliónov turistov z celého sveta. Londýn zároveň patrí s 9 miliónami obyvateľov medzi najväčšie mestá Európy.

Do Veľkej Británie lieta priamo z Bratislavy letecká spoločnosť Ryanair (Londýn, Birmingham, Edinburgh, Leeds a Manchester), z Viedne letecká spoločnosť Laudamotion, z Košíc viete letieť bez prestupu do Londýna so spoločnosťou Wizz Air.

Viac Zobraziť menej

Top mestá vo Veľkej Británii

Londýn

Londýn alebo Londinium, ako ho kedysi nazývali Rimania, je druhou najnavštevovanejšou destináciou planéty. Toto sídlo kráľovskej rodiny ponúka toho viac ako len lesk kráľovského dvora a červené telefónne búdky. Miliónové mesto rozpínajúce sa na brehoch Temže má multikultúrnu atmosféru, v ktorej sa prelínajú rozličné národnosti a rasy. Počuť tu môžete až 300 odlišných jazykov.

Ak by sme preto mali vybrať jedno slovo, ktoré by najlepšie vystihovalo Londýn, bolo by to slovo diverzita. Hoci má až 48 štvrtí, každá z nich je jedinečnou. Medzi tie najznámejšie patria azda: divadelný West End, historické City of London, starobylý Westminster, hipsterský raj Covent Garden a Shoreditch, múzejný Kensington, rebelský Camden, zelený Hyde Park či pobrežný South Bank. V Londýne sa proste vždy niečo deje.

Je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Londýna kúpite priamo z Bratislavy, Košíc a Popradu. Z Bratislavy lieta spoločnosť Ryanair, ktorej domovským letiskom v Londýne je Stansted. Z Košíc a letiska Poprad Tatry lieta Wizz Air s príletom na letisko Luton. Let je priamy. Dĺžka letu Bratislava – Londýn je približne 2 hodiny a 20 minút. Akciové letenky do Londýna môžete nájsť aj z Viedne, Budapešti, Brna a Prahy.

Slováci najčastejšie lietajú do Londýna spoločnosťou Ryanair, Wizz Air a Laudamotion, výhodné letenky z odletových miest mimo Slovenska ponúkajú aj spoločnosti easyJet a Smartwings Travel Service. Z našich končín sa do Londýna najčastejšie lieta na letisko Stansted, Luton a prípadne na letisko Gatwick. Ak sa chcete dostať na letisko Heathrow, z Viedne naň lietajú spoločnosti Lufthansa a Swiss International Air Lines.

Edinburgh

Edinburgh sa rozpína na siedmych zelených kopcoch pri zálive Firth of Forth. Mesto býva prezývané aj ako „Atény severu“ vďaka stavbám inšpirovaným rímskou architektúrou a reputácii ideologického centra v oblasti filozofie, ekonomiky a medicíny, ktorú získalo v 18. storočí.

O histórii mesta by vedeli najlepšie rozprávať tajuplné uličky mesta, ktoré zažili mnoho záhadných udalostí a strašidelných postáv. Edinburgh má prosto vlastnú tajomnú príchuť, ktorú dotiahne ku dokonalosti pohárik povestnej škótskej whisky.

Tajuplné uličky, majestátny zámok, zelené parky, úžasné festivaly a pouliční umelci. Edinburgh je jednoducho perfektná destinácia na strávenie predĺženého víkendu.

Je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Edinburghu najčastejšie kúpite už z Bratislavy, odkiaľ lieta letecká spoločnosť Ryanair. Priemerná dĺžka priameho letu sú približne dve hodiny a štyridsať minút.

Lacné letenky do Edinburghu kúpite aj z Viedne, Budapešti a Prahy. Lety sú zvyčajne buď priame, alebo s jedným prestupom. Lety do Edinburghu prevádzkujú z našich končín obvykle letecké spoločnosti: Easyjet, Lufthansa a Brussels Airlines. Do Edinburghu sa lieta na letisko Edinburgh Airport.

Manchester

Manchester. Mesto, ktoré už dávno nie je preslávané len svojimi továrňami na výrobu látok a oblečenia. Dnes je to kolíska svetového futbalu, mesto plné múzeí, hudby, nočného života, nakupovania a univerzít. Zároveň jedna z najvýznamnejších metropol na severozápade Anglicka.

Žije tu približne 500-tisíc obyvateľov ale celú oblasť tzv. Veľkého Manchestru obývajú až 2 milióny ľudí. A ďalšie milióny turistov sa sem každoročne húfne vracajú. Prečo? Manchester je unikátnym spojením anglického vidieku a moderného veľkomesta, no to nie je všetko.

Futbal je v Manchestri ako náboženstvo. Omnoho viac, ako v celom Anglicku. Svoj domáci stánok tu majú dva slávne kluby – Manchester United a Manchester City. Vybrať sa na tribúny, keď je domáce derby – to skrátka môže byť najväčší futbalový zážitok na svete.

Manchester je obľúbená destinácia Slovákov, najmä pre tých, ktorí milujú futbal a typické anglické mestá. Lacné letenky do Manchestra viete rezervovať veľmi výhodne z Bratislavy, ale aj neďalekej Viedne. Priamy let trvá približne dve a pol hodiny.

Slováci lietajú do Manchestru najradšej s leteckými spoločnosťami Ryanair, Easyjet a Austrian Airlines. Medzinárodné letisko Manchester sa nachádza približne 14 kilometrov juhozápadne od centra Manchesteru. Je to jedno z najväčších a najrušnejších letísk vo Veľkej Británii, o čom svedčí aj tretia priečka v počte prepravených cestujúcich. Letisko pozostáva z 3 moderných terminálov, ktoré poskytujú cestujúcim bohaté možnosti na nákupy, gastronómiu a oddych.

Liverpool

Keď sa povie Liverpool, mnohí si okamžite predstavia slávny futbalový klub. Napokon zaškatuľkovať toto veľkolepé mesto futbalom by bol hriech. Určite nesmieme zabudnúť na Beatles, Tate Galery a kúzelné nábrežie rieky Mersey.

Beatles sú legenda, z ktorej mesto žije dodnes. Kapela sa zrodila v Liverpoolu v roku 1960 a už roky láka jej priaznivcov z celého sveta. Turistický ruch okolo Beatles aktuálne zamestnáva vyše 250 ľudí, drvivá väčšina atrakcií sa týka najmä tejto slávnej kapely.

V Liverpoole sídlia dva veľmi slávne futbalové kluby - Everton FC a Liverpool FC. Pohodlné letecké spojenie z okolitých letísk preto vábi mnohých milovníkov najslávnejšej futbalovej ligy na svete. Veď je to len na skok a vidieť môžete najväčšie futbalové hviezdy s úžasnou atmosférou domáceho štadiónu.

Návšteva Liverpoolu by nebola kompletná bez prechádzky po nábreží rieky Mersey. Tá nielen, že sa stala objektom oslavných piesní liverpoolských hudobníkov, ale v súčasnej dobe je tiež považovaná za jednu z najčistejších riek vo Veľkej Británii.

Lacné letenky do Liverpoolu viete rezervovať najmä z Viedne, Budapešti či Prahy. Priamy let do Liverpoolu môžete absolvovať z Prahy leteckou spoločnosťou Ryanair, alebo s jedným prestupom z Viedne či Budapešti aerolinkami Easyjet.

Ďalšie mestá
Birmingham

Ak máte namierené priamo uprostred Anglicka, nenájdete lepšie letecké spojenie. Birmingham nie je také turistické lákadlo ako Londýn, Manchester alebo Edinburgh, avšak i tak má čo ponúknuť.

Do Birminghamu sa cestuje najmä za umením, kultúrou, obchodmi a v neposlednom rade aj kvôli jedlu. Mnohí navštívia Birmingham na ceste do Stratford-upon-Avon, rodiska Williama Shakespeara. Napokon, Birmingham a jeho okolie patrí medzi najvýznamnejšie umeleckých centier Veľkej Británie.

Lacné letenky do Birminghamu rezervujete z Bratislavy, Viedne i Prahy. Priamy let z Bratislavy do Birminghamu zabezpečuje už roky letecká spoločnosť Ryanair. Z Viedne možno letieť bez prestupu spoločnosťou Eurowings a z Prahy so Smartwings resp. ČSA.

Leeds

Vysoký počet študentov, množstvo nočných klubov ale tiež jedno z najzelenších miest Európy. Reč je o anglickom Leedse. Okrem iného sa tu počas roka deje množstvo kultúrnych podujatí a na prázdno neprídete ani mimo nich, Leeds ponúka nádherné pamiatky po celom meste.

Leeds je aj domovom tretej najväčšej židovskej komunity v Británii, takže tu nájdete až sedem synagóg. Okrem iného po prechádzkach mestom uvidíte množstvo budov z viktoriánskej a edwardiánskej doby. Leeds je skrátka typické Anglicko a stojí minimálne za víkendovú návštevu. Kombinuje typický mestský nočný život Británie a krásne, zachovalé pamiatky čias minulých.

Lacné letenky do Leedsu viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Leedsu prevádzkuje letecká spoločnosť Ryanair z Bratislavy. Trvá približne 2 hodiny a 25 minút. Bez prestupu sa do Leedsu dostanete aj z Budapešti či Prahy, odkiaľ lieta spoločnosť Jet2. Prípadne s jedným prestupom so spoločnosťami ako KLM, British Airways alebo Aer Lingus.

Glasgow

Glasgow je najväčším mestom v Škótsku a zároveň patrí k najväčším mestám celej Británie. Hoci je hlavným mestom škótska Edinburgh, Glasgow je finančným aj ekonomickým centrom. Mesto má bohatú históriu a krásnu architektúru. Za pozretie určite stojí Glasgowská univerzita z 15 storočia. Vydajte sa do Glasgowa s lacnými letenkami od Pelikánu.

Turistické atrakcie:

  • University of Glasgow – univerzita pochádzajúca z 15. storočia
  • St. Andrew's Cathedral – katedrála, ktorá vás prekvapí svojou vzdušnosťou a otvorenými priestormi
  • Glasgow tower – najvyššia budova, ktorá je schopná otočiť sa o 360 stupňov
  • Glasgow science centre – náučno–zábavné centrum pre deti aj dospelých
Belfast

Belfast je najväčšie mesto Severného Írska. Je to jeden zo štátov Spojeného Kráľovstva a nakoľko Belfast je aj hlavným mestom, spravujú odtiaľto celý štát, Je tiež mestom parkov a leží v malebnej zátoke pri rieke Lagan pri Írskom mori.

Chcete zaujímavosti? V obrovských lodeniciach Belfastu bol postavený slávny Titanic. Belfast tiež obklopujú zelené kopce, ktoré inšpirovali Jonathana Swifta pri písaní Gulliverových ciest.

Prestíž mesta vzrástla najmä po rozdelení ostrova avšak poznačila ho aj história. Na začiatku 1. svetovej vojny tu žilo okolo 400-tisíc obyvateľov, avšak počas 2. svetovej vojny mesto kompletne zbombardovali. Belfast bol zároveň dejiskom najväčších nábožensko-politických nepokojov v Severnom Írsku, tie skončili až uzavretím dohody v roku 1998.

Lacné letenky do Belfastu viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Belfastu však aktuálne neexistuje. S jedným medzipristátím v Británni viete letieť so spoločnosťami ako British Airways alebo Easyjet.

Bristol

Uvoľnené, tradičné i moderné. Tak charakterizujú cestovateľské bedekre anglické mesto Bristol. Z turistického hľadiska možno stojí v tieni slávnych britských metropol, no nepochybne má čo ponúknuť aj tým cestovateľom, ktorí chcú zažiť výnimočný víkend vo výnimočnom meste. V Bristole sa prepisovali dejiny modernej hudby a nájdete tu tiež historický parník Great Britain, ktorý bol predlohou slávneho Titanicu.

Bristol kedysi patril medzi najväčšie a najviac prosperujúce mestá Anglicka. Neskôr ho mestá ako Liverpool, Manchester a Birmingham priemyselne prevalcovali. Bristol má však ešte stále veľmi výhodnú pozíciu poblíž mora a tak je pre Anglicko mimoriadne dôležitou metropolou. Prístav v Bristole je tak najmodernejšou a najviac cool časťou tohto historického mesta.

Bristol je šiestym najväčším mestom Anglicka a ôsmym najväčším mestom celej Británie. Jeho čaro ale netreba hľadať v jeho veľkosti. Mesto je veľmi kozmopolitné a svojské. Ide ruka v ruke so svojou minulosťou, no zároveň vychádza v ústrety budúcnosti a modernizuje s. Práve preto je ideálnou zastávkou pri objavovaní krás Anglicka. Zavďačí sa tým, ktorí prahnú po silných príbehoch a históriu, ale aj tým, ktorí radi objavujú pulzujúce miesta plné života.

Lacné letenky do Bristolu viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let zabezpečuje letecká spoločnosť Easyjet, Ryanair i Lauda. Trvá približne 2 a pol hodiny.

Užitočné info o Veľkej Británii

Aké cestovné doklady potrebujem do Veľkej Británie?

Víza do Veľkej Británie – na vstup do tejto krajiny vám momentálne stačí platný cestovný pas.

Aké je počasie vo Veľkej Británii?

Počasie Veľkej Británie do veľkej miery ovplyvňuje Atlantický oceán. Charakterizujú ho vlhké zimy väčšinou bez snehovej nádielky a chladné daždivé letá.

Západné prúdenie vetrov prináša do Veľkej Británie veľa zrážok, vzduch býva nasýtený vodnými parami, ktoré sa zrážajú do často veľmi hustej hmly. Napriek tomu že sa ostrovy nachádzajú pomerne ďaleko na severe, ich podnebie je mierne s relatívne malými výkyvmi teplôt.

Aké sú ceny vo Veľkej Británii a je Veľká Británia drahá krajina?

Národnou menou je britská libra, zameníte ju bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku alebo v zmenárni na Slovensku i priamo v Anglicku. Londýn a Edinburgh patria medzi jedny z najdrahších európskych metropol. Rátajte preto s vyššími cenami ubytovania a jedla. Na druhej strane však ušetrite pri návšteve pamiatok, keďže vstup do múzeí a kostolov spravidla nie je spoplatnený.

Hľadáte hotel vo Veľkej Británii? Ak sa chystáte do veľkomiest - platí pravidlo - čím bližšie k centru, tým je cena vyššia. Verejná doprava v mestách je skvele organizovaná, no často aj drahá. Odporúčame kúpiť výhodné niekoľkodňové lístky na dopravu, čo najviac využívať metro. Taxíky patria medzi drahšiu formu prepravy.

Ceny ubytovania, jeho lokalitu a referencie užívateľov si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Ak zvažujete pobyt vo Veľkej Británii a hľadáte cenovo najvýhodnejší balík letenky a ubytovania, oplatí sa vám pozrieť aj aktuálnu ponuku dovoleniek priamo na Pelikáne.

Aký je aktuálny čas vo Veľkej Británii?

Nultý poludník v londýnskom Greenwichi je základom Greenwichského stredného času (GMT), od ktorého sa počítajú časové pásma. Smerom na západ záporne a smerom na východ kladne. Keďže Slovensko sa nachádza na východnej strane, je u nás o jednu hodinu viac ako vo Veľkej Británii.

Ktoré očkovania sú pred cestou do Veľkej Británie povinné?

Veľká Británia nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj v EÚ, resp. na Slovensku.

Letecké štatistiky o Veľkej Británii

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Veľkej Británie za posledný týždeň stála iba 29,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Veľkej Británie, odporúčame vám navštíviť mestá ako Londýn, Edinburg, Manchester, Birmingham, Liverpool.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk vo Veľkej Británii je: 14.

Tipy čo vidieť vo Veľkej Británii

10 zaujímavostí o Veľkej Británii

1
Viac ako tristo rokov bola francúzština oficiálnym jazykom Veľkej Británie
2
Slávne označenie Jamesa Bonda - agenta 007 vzniklo od čísla autobusu, ktorým cestoval autor Ian Flamming do Londýna z Canterbury
3
Londýnski taxikári sa musia pred zložením skúšok naučiť zapamätať viac ako tisíce ulíc
4
Angličania vypijú najviac čaju na svete, skoro 3x viac ako Japonci a 22x viac ako napr. Francúzi
5
Keď v Británii dosiahnete vek sto rokov dostanete blahoželanie od kráľovnej Alžbety
6
Londýnske metro je najstaršie. Vzniklo skôr, ako všetky ostatné na svete
7
Elizabet I. bola prvým panovníkom, ktorý mal plne funkčný splachovací záchod
8
Anglická spisovateľka J.K.Rowlingová a autorka známeho Harryho Pottera sa stala prvou spisovateľkou, ktorá zarobila z predaja kníh miliardu dolárov
9
V Spojenom Kráľovstve narazíte v priemere každých 40km na iný akcent angličtiny
10
Vo Veľkej Británii neexistuje miesto, odkiaľ by ste boli viac ako 120km od mora